Pohledávka u Vodafonu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.17 11:55
Pohledávka u Vodafonu

Ahoj,
obracím se na Vás s prosbou o pomoc. Abych vysvětlila muj problém:
Měla jsem nezaplacená vyučtování za období 4.8.2010 - 5.3.2011 o kterých jsem nevěděla a veškeré dopisy chodily na starou adresu. Stalo se. Došlo to do fáze exekuce v roce 2017, kterou jsem uhradila. Nyní ale poslal Vodafone další fakturu, že opět chtějí zaplatit vyučtování a to za prosinec 2010 (ano, to jedine v exekuci nebylo uvedene, po tel. ale bylo receno, v dobe, kdy exekuce prisla, ze se mam obratit na exekutora, ze vsechny pohledavky dali k vymahani jemu) a dale leden 2011 a unor 2011. Ty ale uz vymahali a chteji je zaplatit znovu. Dale chteji zaplatit 200Kc za vymahani pohledavky, kterou chtela zaplatit AK, ktera ale o tomto nic nevi a nic po nich nechtela. Dle meho ale uz preci „pokuta“ za vymahani pohledavky je zahrnuta v te exekuci. Po trech tydnech volani a slibovani Vodafonu, ze mi zavolaji zpet, po nekolika dopisech, emailech atd. stale nikdo nereaguje, na tel. se se mnou odmitaji bavit, ze mam proste zaplatit, jinak ze to predaji k dalsimu vymahani. Ja ale z principu preci nebudu platit neco, co uz je zaplacene, chapu prosinec, ktery - ac opravdu nechapu duvod - nedali k vymahani, proste si ho nechali na pozdeji, ale proc platit znovu. Poradite prosim nekdo, co s tim delat??? Jak vubec postupovat, kdyz se s Vami vlastne nikdo nechce bavit. Prece nebudu platit znova to same :(

Reakce:
Verun83
Echt Kelišová 8839 příspěvků 33 inzerátů 30.11.17 12:12

Nejlepe vse zdokumentovat pisemne, tzn vodafonu dolozit co si mela zaplatit exekutorovi a co si teda zaplatila, dodat vypisy z uctu. Od AK dostat tedy potvrzeni, ze zadny 200,– poplatek k uhrade neni. Dodat vypisy k platbam 01 a 02 2011. Sepsat polozkove i do dopisu, vsechno ofotit, schovat si, poslat doporucene. A doufat, ze tam bude nekdo schopny, kdo to rozklicuje.

Za blbost se plati, kdyz neumis platit vcas, tak si nemuzes stezovat.

Hodne stesti.

Verun83
Echt Kelišová 8839 příspěvků 33 inzerátů 30.11.17 12:17

A asi by dobre jeste dostat nejake potvrzeni od exekutora, ze u nej je take vse zaplaceno. To jim tam prilozit.

A vymlouvat se, ze ti nechodily vypisy je dost mimo. Mas vodafone samoobsluhi, kde si muzes vyjet faktury. Proste ses na to vyprdla a doufalas, ze to vysumi.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.17 12:23

Z vlastní zkušenosti Radim zaplatit. Pokud svítí v systému ze to zaplaceny není, tak to opravdu zaplaceny není. Ty dopisy co se posílají jsou většinou tak nepřehledný, ze se v nich nikdo, ani my zaměstnanci, moc nevyzname.
Každopádně funguje to tak, ze napřed se dluh předává agentuře, napr. KRUK (už tam se navyšuje částka o náklady s tím spojené), pokud ta nevymuze, předává se to soudu, a tam se rozhodne o te exekuci. Zase s navýšením o soudní poplatky a právníka. Takže z malé částky je najednou obrovská částka a to muže svádět k tomu, ze má člověk pocit, ze už zaplatil všechno, ale přitom vše zaplacené není.
V těch dopisech se píše o dluznem obdobi, ale reálne exekuci částku můžeš vymáhat az po určitě době po splatnosti. To je zjednodušené vysvětlení toho proč si myslíš ze je uhrazeno vše a ono neni. Tím ze to zaplatit nechceš jen prodluzujes nevyhnutelne a maximálně dosáhnes ttoho, ze se ti na to nabali zase poplatky za vymahacku.

Setkala jsem se s tím mockrát, a opravdu není nic lepšího mez zaplatit co nejdřív. A případně až pak podat reklamaci. Pracuju u VF už mnoho let a ještě se nikdy nestalo, ze bychom se spletli, případně si nechali zaplatit něco na co nemáme v těchto případech právo.

Omlouvam se za případně chyby, píšu v rychlosti z mobilu a prosím o zachování anonymů - osobní informace.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.17 12:40

Ano, psala jsem, ze se uz hold stalo, je to moje blbost, taky jsem za ni zaplatila, takže nevím proč hned útok, že jsem doufala, že to vyšumi ;) Dopisy jsem psala, doporučeně se všemi podklady, kopiemi, rozhodnutími…
Anonymní: Ano to chápu, že se to zvyšuje, ale jedná se o nemalou částku, od ČTU mi přišlo za jaké zúčtovací období to bylo a Vodafone chce ty samÉ, za stejné období, u stejného tel. čísla. I ty samé náklady, které nárokoval ČTU chce znovu. Volala jsem i na ex. uř., kde mi řekli, že ty náklady ČTU byli v exekučním příkazu a byli uhrazeny, že je to v tom poslůedním dopise, který jsem i Vodafonu odeslala a i přesto o chtějí.

Ještě se zeptám Anonymní: Jak je možné, že si nechají jedno vyučtování na později?? Vymhali srpen - březen, přitom prosinec a únor do exekuce nezahrnuli??

lenulka88
Kecalka 237 příspěvků 30.11.17 12:43

Ještě abych doplnila, jak už jsem psala nahoře, když jsem volala, že mám exekuci, bylo mi řečeno, že veškeré dluhy má v tuto chvíli již exekutor, takže nevim, jak je možné, že se „objevili“ další. Mmch nahravky ze vsech hovoru s Vodafone mam ulozeny, takze to mohu taky dolozit, ze mi bylo receno, ze vsechno predali a ted zas neco vylezlo

lenulka88
Kecalka 237 příspěvků 30.11.17 12:46

Verun83: Ted to ctu po sobe, nerada bych abys to brala jako vytku, jen jsem reagovala, opravdu jsem to nemyslela spatne ;) dekuju za radu, to uz jsem vyzkousela a bohuzel zatim bez vysledku, Vodafone dela mrtveho brouka a AK s Eu uz me maji asi plne zuby, jelikoz volam kazdy den :lol:

elinka90
Závislačka 2540 příspěvků 30.11.17 12:47

200 kč bude pravděpodobně správní poplatek, který musel Vodafone zaplatit Českému telekomunikačnímu úřadu, aby vydali rozhodnutí, zda-li je dluh oprávněný a na základě tohoto rozhodnutí ti potom přišla exekuce.

elinka90
Závislačka 2540 příspěvků 30.11.17 12:50

Napiš exekutorovi doporučený dopis, že žádáš o potvrzení bezdlužnosti.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.17 13:57

Pokud mas pocit, ze to chce čtu zaplatit znovu - to samé - posli jim kopii te platby exekutorovi. To samé posli i na Vodafone doporučené na platební oddělení.

Ovšem pocitej s tím, ze pokud už to přešlo i přes čtu, do 2 let od zaplacení dluhu se ti vystaví ještě částka, většinou je to do 5000 jako dodatečné náklady spojené se soudními vylohami soudu.

Jak už jsem psala. Vodafone vyhodnotí dluh k určitému dni, ale ten lze vymáhat exekučne až je o splatnosti a navíc je to tak, ze k tomu dni co se dopis vystaví samozřejmě dluhy neskončí, ale naopak dále narůstají, protože paušál jede dal, a ten se i dal účtuje.
Praxe.. dluh je do 5.3. Ovšem po splatnosti je například jen do 5.1 Takže nelze vymáhat něco co ještě fakticky zákazník sice má fakturačne vystaveno, ale má taky čas ho zaplatit ve splatnosti. Proto se nezapocitava do exekuce.

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Nejrozesmátější invalida měsíce Bohdalová: „Jak vidíte, jsem tu živá!“

Se zraněním na těle, zato se širokým úsměvem dorazila herečka Jiřina... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >