Pohotovost (neurologie) Praha 1,9

Anonymní
14.7.18 07:03

Pohotovost (neurologie) Praha 1,9

Zdravím,
dotaz je preventivní. Chystáme se na několik dní do Prahy, trpím na těžké migrény, občas potřebuji migrénu zakapat. Bohužel dle projevů možná přijde těžší záchvat, který dopředu neovlivním. Nejvíce se budeme pohybovat v těchto částech Prahy - (1 a 9). Dokážete mi poradit, kde by mi byli v případě potřeby schopni pomoci? Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7148
14.7.18 07:32

Nevím, jak v jiných nemocnicích, ale na P-4 v Thomayerově jsou na neurologii nepřetržitě, tak kdyby bylo nejhůř, zavolej na 261 083 851 , to je číslo přímo do té neurologické ambulance. Ale pozjišťuj si možnosti i v jiných pražských nemocnicích, kam bys to měla případně blíž.

Příspěvek upraven 15.07.18 v 12:31

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.7.18 07:59

Dík. Podařilo se mi zjistit, že „relativně“ blízko ubytování je Bulovka (do cca 20minut MHD). Doufám, že pohotovost nebude potřeba, jelikož v té době se kolikrát nemůžu ani pohnout, natož jet MHD. I doma musím počkat na opadnutí nejhoršího, abych došla na urgent cca 1,5km.
Varování pro mne na příště, na dovolenou jedině do lokalit blízko nemocnic.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.7.18 08:32

Bacha dle mych info je neurologicka pohotovost na Bulovce zrusena. Berou to Vinohrady ale jsou tam brutalni cekacky (dle info 6h vubec na vysetreni). Dobrou zkusenost mam s Homolkou.

• Citovat
  • Nahlásit
2468
14.7.18 08:37

zakl. a bereš něco, triptany či podobně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.7.18 08:43

@astoret Triptany nemůžu. Víceméně jedu na 3 lécích na bolest, jeden je ve formě tablet, další jsou docela silná analgetika v injekcích. Ostatní léky buď nepomáhají nebo netoleruji.

• Citovat
  • Nahlásit
2088
14.7.18 08:46

asi před měsícem jsem byla s hnutým krkem u praktické doktorky a sestra mi zrovna přišla otevřít s límcem na krku, říkala, že den předtím byla na bulovce na neurologické pohotovosti, tak snad fungují i teď, ale prý tam visí na dveřích cedule, že běžná čekací doba je i 6-8 hodin a násilí na personálu postup neurychlí… takže asi opravdu jen v nejnutnějších případech

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10512
14.7.18 10:06
@Anonymní píše:
@astoret Triptany nemůžu. Víceméně jedu na 3 lécích na bolest, jeden je ve formě tablet, další jsou docela silná analgetika v injekcích. Ostatní léky buď nepomáhají nebo netoleruji.

A ta analgetika může píchnout jen neurolog? Není třeba možné, že by ti to třeba píchli na normální pohotovosti, kdybys u sebe měla zprávu od svého neurologa?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.7.18 10:07

Byla jsem asi dva mesice zpet na pohotovosti na neurologii, je to blizko Karlova namesti, jsou tam nonstop, zavolala jsem tam a ac jsem nebyla spadova byli hodni a prijali me.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.7.18 13:10

@ivašot. Může, ale lepší a účinnější je zakapat. A na pohotovost chodím až pokud nezaberou ty injekce. Na běžné pohotovosti pomohou tak na půl, z neurologie chodím s bolestí pod kontrolou.

Jinak děkuji všem za příspěvky. Zdá se, že prozatím jsem z nejhoršího venku. Uvidím, jak to bude další hodiny / dny.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.7.18 21:30

… tak závěr z mé dovolené ;-) . Bylo to hodně náročné, dva dny to bylo o fous, další dva dny pod relativně kontrolou. No poučení pro příště, jestli ještě příště bude, ubytovat se nedaleko nějaké pohotovosti ;-)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat