Pohotovost? Zánět močových cest u čtyřletého

2.5.21 12:39

Pohotovost? Zánět močových cest u čtyřletého

Omlouvám se za možná hloupý dotaz, ale nikdy jsem to ještě neřešila. Mám u syna (4 roky) podezření na zánět močových cest. Nevím, jak dlouho má obtíže, protože nemluví, ale dnes chodí nonstop čůrat. Jinak je bez teplot, bez krve v moči, atd. Doktorka ordinuje až zítra odpoledne. Mám ho vzít na pohotovost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21979
2.5.21 12:44

@Mala.ještěrka pokud pojedete, budou chtít vzorek moči

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.5.21 12:47
@stinga píše:
@Mala.ještěrka pokud pojedete, budou chtít vzorek moči

To vím. Ale nevím jestli jet :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21979
2.5.21 12:49
@Mala.ještěrka píše:
To vím. Ale nevím jestli jet :nevim:

to je těžká rada, možná raději ano, když mu dají léky hned, tak se to nerozjede

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1262
2.5.21 12:50

Ja bych jela. Vim jak je to neprijemny. Jedine ho poradne prolejt vodou a nadopovat vitaminem C.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53476
2.5.21 12:54

Moje sestra na to v dětství trpěla.
Jela bych určitě. Ať dítěti uleví. Ono to je nepříjemné trápení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.5.21 12:55

Ok. Díky za rady. Jdu vymýt zavařovačku na moč :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
297
2.5.21 12:58

Máte doma proužky na moč?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53476
2.5.21 12:59

Jinak si pamatuji, že to měla vždy, když prochladla. Takže nosila nátělník, nahřívala se v teplé vaně. Aby se jí ulevilo. Je i urologický čaj. Ale to je asi pro starší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.5.21 12:59
@JanaDaR píše:
Máte doma proužky na moč?

Ne. Ani zkumavky. Do teď tu nikdo zánět močáku neměl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23890
2.5.21 13:06
@Mala.ještěrka píše:
Ok. Díky za rady. Jdu vymýt zavařovačku na moč :)

Ja bych ji vyvarila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53281
2.5.21 13:10

Nabrala bych moč a jela, nechala zkontolovat CRP. Ona kultivace trvá dva dny, ale pokud by byl nález v moči proužkem a vyšší CRP, tak dají atb hned. Pokud bys zítra cinkla své dr., tak ta naše by řekla donést moč v úterý ráno (místní laborka přijímá vzorky do deseti) a oproti dnešku jsou to dva dny prodlení. Moje děti na to tpěly a při včasné léčbě při pvním podezření se to vyřešilo týdnem antibiotik, ale poprvé, než jsem se rozhoupala, co a jak, skončila jsem s dítětem na kapačkách se zánětem ledvin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
680
2.5.21 13:18

A čúrá po trošičkách nebo normálně? Pokud máš možnost zajít do lékárny, tak prodávají pro děti brusinkový sirup. Nám to několikrát hodně pomohlo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
297
2.5.21 13:24

@Mala.ještěrka tak pořiďte, kdybys chtěla tip na konkrétní značku a typ, kopni do mě. Ono se to doma hodí. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.5.21 14:20

@Anny2148 brusinky pro deti nejsou vhodny… jedine atb, jelikot brusinky nejsou tak silny a pokud se zanet neleci poradne tak je dost mozny ze to muze vyustit v dlouhodoby chronicky zanety…a to fakt u ditete nechces. Radsi ATB nez rizoko ze to ty brusinky nezlikviduji…

Jsem typicky dite, ktery ma zanety od malicka a neni nic horsiho nez lecit mocak podobnyma vecma, pze to vede nejen k chronickym vecem, ale pokud jsou chronicky zanety dlouhodobe neleceny tak to muze vest az k rakovine mocaku. A jak to vim? ted v dospelosti jsem se snazila rok ten mocak vzdycky prepit a brat jen Ccko a pod a malem jsem si tim zadelala na rakovinu… mocak na cytoskopii rudej a atb na tri mesice. Nastesti vse ok a uz si nikdy s podobnyma vecma nebudu zahravat.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat