Pohotovostní úvěr Modrá pyramida nebo hypotéka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.18 20:50
Pohotovostní úvěr Modrá pyramida nebo hypotéka

Ahoj, budeme příští rok stavět a jsme na začátku, v otázce financování úplní neznalci, takže teď sbíráme info a snažíme se zorientovat v oblasti financování. Věřím, že i tyto diskuze nám pomohou načerpat info.

Máme nabídku od Modré pyramidy, jde o pohotovostní úvěr. Nevíme, jaký je rozdíl oproti hypotéce. Nabídka zní takto: Půjčí nám 1,5 mil. a my budeme čerpat finance po částech, jak budou potřeba a nemusíme ten 1,5 mil. vyčerpat. Úroky jsou teď zmrazené na 2,89 % s tím, že když do roka nezačneme čerpat, tak se to zruší bez sankce a nic z toho pro nás nevyplývá. Můžeme úvěr splácet až v okamžiku, kdy se do nové stavby nastěhujeme - za dva roky, to znamená, že bychom současně s nastěhováním prodali byt, v němž bydlíme a z prodeje tohoto bytu bychom uhradili větší část úvěru, údajně bez sankce, resp. o tuto částku bychom čerpali z celkové částky 1,5 mil. méně. Úroky bychom prý spláceli jen z vyčerpané částky, nikoliv z celého 1,5 mil.
Poradkyně nám ten 1,5 mil. rozpočítala na 30 let po cca 6.400,– Kč měsíčně a úroky 2.400,– Kč měsíčně. Teď rok nemusíme nic, ale do roka by se to muselo začít čerpat, aby nám zůstal zmrazený úrok 2.89 %.
První dva roky můžeme můžeme splatit jakoukoliv částku bez sankce. V následujících letech je možné bez sankce splatit jednou ročně max. 25% z celkové částky.
Našla jsem diskuzi, kde píší na Modrou pyramidu dost stížností, tak hledáme další info:
 https://www.penize.cz/…oritelna-a-s

Je tu někdo, kdo se v tomto orientuje a poradil by možná úskalí, na co si dát pozor? :kytka:

Reakce:
Hroznej puberťák
Kelišová 6590 příspěvků 03.12.18 20:58

Rozdíl je hlavně v tom, že to není hypotéka, ale úvěr ze stavebního spoření.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.18 20:59
@Hroznej puberťák píše:
Rozdíl je hlavně v tom, že to není hypotéka, ale úvěr ze stavebního spoření.

Co z toho vyplývá horšího či lepšího?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.18 20:04
@sdkan píše:
Nejde o úvěr ze stavebního spoření, ale o překlenovací úvěr. Rozdíl mezi jednotlivými typy úvěrů stavebních spořitelen je tady
http://www.stavebky.cz/…iho-sporeni/
Překlenovací úvěr ze trochu složitější, ale dnes mají stavební spořitelny obvykle lepší sazby než hypotéční banky a určitě to stojí za úvahu.

Je pravda, že Modrá pyramida je dravec a člověk musí být na pozoru, ale to ještě neznamená, že ta nabídka musí být nevýhodná. Pokud například budou držet dnešní sazbu jeden rok a není tam sankce za nečerpání úvěru, je to určitě příjemné. Ale rozhodně bych se nespoléhal na info odporadce, ale nechal bych si ukázat, kde je to napsané ve smlouvě.

A také je dobré obejít více bank a nechat si dát i další nabídky.

Moc děkuji za info i odkaz, prostuduji to :kytka:

Váš příspěvek
Reklama