Reklama

Pohovka Kombo od Ason

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mikacka
Kecalka 271 příspěvků 18.12.17 20:51
Pohovka Kombo od Ason

Ahoj, nemá někdo doma tuto pohovku? Velmi uvažujeme nad jejím pořízení, tak bych se chtěla zeptat na Vaše zkušenosti. Není zrovna nejlevnější (taky rozhodně ne nejdražší), tak nechceme šlápnout vedle.

Reklama

Reakce:

acimedaca
Nadpozemská drbna 25843 příspěvků 18.12.17 21:26

@mikacka máme jí doma už 10 let, vše je ok, potah pereme v čistírně, sedačka funguje bez problémů celou dobu

ugluk
Hvězda diskuse 42729 příspěvků 18.12.17 21:31

Měli jsme asi deset let a dobrý. Na sezení super válecí, akorát teda spíš pro dva lidi než pro tři, pokud jsou područky nahoře. Na občasný přespání ušla, při vícedenním spaní z toho bolela záda. Měli jsme teda tu základní molitanovou matraci, po čase se proležela, ale na sezení to šlo. Potah jsme měli nějaký dražší a pevnější, ten vydržel, ale čistit v čistírně (do pračky se nevešlo) a byl to takovej balík, že jsem to odvlekla sotva do auta a z auta. Ale nakonec jsme měnili hlavně kvli velikosti, pro dva a dítě to bylo na sezení hezky narovno a my se docela rádi na gauči povalujeme :) Až na tu proleželou matraci jiný problém nebyl, i se s náma stěhovala.

mikacka
Kecalka 271 příspěvků 18.12.17 22:05

@ugluk aha, my jsme čtyři, uvažujeme o dvoumetrove variantě a o křesle o 130cm. O mateaci uvažujeme o té lepší. Každopádně se na gauči taky rádi povalujeme, holt budeme muset vyzkoušet v showroomu. @acimedaca @ugluk slyšela jsem právě, že celkem vydrží, tak mě zaujali. I to, že jsou dost variabilní.

ugluk
Hvězda diskuse 42729 příspěvků 18.12.17 22:16

Vyzkoušejte. Jako s područkama dole to má na šířku dva metry, ale když se sklopí nahoru, tak to z každé strany tak 30 cm sebralo a když je to nahoře, nemělo by se na to sedat. Křeslo mě moc nezaujalo - poměr prostoru, co to zabere, a sedací plochy nic moc, ale jestli máte možnost vyzkoušet naživo, jděte do toho a uvidíte sami :-)
Teď jsme šli do Ikea Friheten a na to, že zabírá jen o 20 cm víc místa, je na ní opravdu čisté 2 m válecí plochy, ale jasně, je to jenom Ikea, než nám odroste dítě a kočka, bereme ji jako pohovku na roztrhání :-)

acimedaca
Nadpozemská drbna 25843 příspěvků 19.12.17 08:28

@mikacka my máme tu lepší matraci a drží krásně, potah je teda na výměnu, ale to je dětma. Máme tu prodlouženou verzi 220 cm, sedět se na tom dá i ve čtyřech, ale na válení to není - na sezení je ale skvělá, to vysoké opěradlo je super.

mikacka
Kecalka 271 příspěvků 19.12.17 09:57

@acimedaca proto jsme si mysleli, že bychom pořídili dlouhý gauč a ještě jeden kratší k tomu. Ale s tím válením mě nahlodavate. My jsme valeci rodina. Ale je fakt, že máme valeci gauč a je hrozné, že se nemůže člověk pořádně opřít, když sedí, pro návštěvu je to taky nepohodlné.

ugluk
Hvězda diskuse 42729 příspěvků 19.12.17 10:20

Fakt zkuste, no. Vem si, že ta dvoumetrová verze s područkama nahoře (což má význam, když je to narovno, tak to nic extra pohodlného není a takových pohovek jsou kvanta) má reálnou sedací plochu tak 140 cm. 220 bude o těch 20 cm širší. 140 je pohodlně pro dva dospělé, ale pro tři už je to fakt o sezení pěkně zpříma na zadku. Ta vysoká opěrka je super.

mikacka
Kecalka 271 příspěvků 19.12.17 13:04

@ugluk takovou rohovku jiný výrobce), jak jste si teď pořídili vy, máme teď my. Jsme z ní nešťastný. Nejen že se nám po roce začala rozpadat, ale je naprosto nevariabilni a nepohodlna. Návštěva si pohodlně sedne jen na kus, na druhým kusu už se ani neoprou. Ale válet se na ní dá. To jo :-)

ugluk
Hvězda diskuse 42729 příspěvků 19.12.17 13:16

@mikacka my ji nemáme v podobě rohovky, ale úplně obyč rovný gauč 220 cm, z čehož je ložná plocha 200×80. Já to kombo fakt nezatracuju, na válení bylo geniální, dokud jsme byli dva, ostatně proto jsme si ho i pořizovali :-) A nebýt toho, že jsme se na něj už pořádně nevešli, koupila bych mu novou matraci a potah (v ceně té Ikea pohovky :mrgreen: ) a jelo by se dál.
http://www.ikea.com/…ts/20341135/#… (to není propagace Ikea, jen vysvětlení, co máme doma). Kombo je měkčí s vyšším opěradlem a širšíma područkama, takže na válení bezva, tohle má ale při srovnatelný šířce výrazně víc sedací plochy, což byl jediný důvod, proč jsme do toho šli. Nic většího se nám tam nenacpe, rohovka tuplem ne.

mikacka
Kecalka 271 příspěvků 19.12.17 20:12

@ugluk každopádně děkuji za názory, je vidět, že si to člověk musí osahat a vidět na živo. Poptavala jsem a celkem mě zarazila cena - asi budeme muset vybrat ze základních látek, jinak je to vážně darda a nemohli bychom si to dovolit.

ugluk
Hvězda diskuse 42729 příspěvků 19.12.17 23:47

@mikacka ty základní látky, aspoň před těma rokama, byly takový tenounký bavlnky, do toho jsme nešli (taky měly takový „levný“ vzory, ale to je věc vkusu). Takže my si připlatili za látku a ušetřili na matraci, což na běžný sezení stačilo. Ale tak to taky osaháte na prodejně.

mikacka
Kecalka 271 příspěvků 20.12.17 11:19

@ugluk moc děkuji za postřehy. Budou se hodit, možná, že bychom bezmyšlenkovitě objednali a pak litovali. My tedy sedačku viděli u známé na živo. Měla tu trojkombinaci a tenkrát nás to strašně nadchlo. Ale pomalu si myslím, že na to stejně nebudeme peníze.

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Ovčáčkovi tleskali v Máte slovo: Prezident už nebude nikam kandidovat, uklidnil

Je to muž, který miluje záři reflektorů a projevy na veřejných místech.... číst dále >

Bavil lidi, teď je překvapuje svou vážností: Donutilova herecká proměna

Téměř každé Vánoce nás baví rolí důstojníka, který demonstrativně roztrhá... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >