Reklama

Pohovor na psychologii UPOL

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

peggie156
Povídálka 11 příspěvků 04.05.18 07:54
Pohovor na psychologii UPOL

Ahoj, hlásím se na obor psychologie na univerzitu Palackého do Olomouce. Chtěla bych se zeptat, jestli tu není někdo, kdo v posledních letech prošel přijímacím pohovorem a byl by ochotný mi poskytnout nějaké info. Díky :-)

Reklama

Reakce:

mina83
Nováček 3 příspěvky 09.05.18 11:34

Ahoj, je to hodně o náhodě, můžeš se dostat i s horším výsledkem z testů a naopak…Ptají se tě hlavně na to, co uvedeš v CV, seznamu literatury, absolvované kurzy atd… takže bacha, co tam uvádíš…jinak je asi dobrý si projít Obecnou psychologii - Plháková, základní pojmy a nenechat se zaskočit otázkou a prostě nějak selským rozumem odpovědět…nevím, jestli jsem zodpověděla tvůj dotaz.. :)

peggie156
Povídálka 11 příspěvků 10.05.18 10:23

Děkuji, určitě :) Zajímalo by mě ještě, kolik je třeba mít knížek na tom seznamu literatury, kolik bude stačit. Ptají se spíše na základní otázky, nebo více do hloubky? Bojím se, že nebudu znát odpověď… :D

mina83
Nováček 3 příspěvky 10.05.18 10:34

Mě se na literaturu neptali, asi záleží, jestli jsi středoškolák nebo už máš nějakou VŠ..ale myslím si, že nějaký dlouhý seznam fakt není důležitý…určitě bych tam nedávala knížky, o kterých nic nevím…rozdělila jsem to taky na odbornou literaturu a populárně naučnou..jednu VŠ už mám a měla jsem jich tam asi něco přes 20…ale fakt bych se tímto nestresovala…
otázky…ptá se jak kdo… :) ale doporučuji se podívat na tu Plhákovou, případně, až budeš vědět, koho máš v komisi, klidně sem napiš.. :)
Někteří vyučující kladou i otázky, kterým nikdo nerozumí, takže nebát se říct, že jsi otázku nepochopila atd…Pokud projdeš písemnými testy, opravdu doporučuji dát přípravě na pohovor maximum…ale je to fakt loterie, někteří, co třeba otázky nezodpověděli, měli lepší výsledky, než ti, co řekli skoro všechno…tak hlavně se usmívat, být slušný a reagovat alespoň nějak…

peggie156
Povídálka 11 příspěvků 24.05.18 17:06

Jestě jsem se chtěla zeptat, co z té populárně naučné literatury by mohlo být na tom seznamu? Moc nemám představu, pár knížek jsem četla, ale nevím…

mina83
Nováček 3 příspěvky 24.05.18 19:53

Já měla např.
Asertivně do života. Řeč těla. Praha: Ottovo nakladatelství.
Síla lidskosti.
Autogénny tréning. Trenčín: Vydavateľstvo F.
Janáčková L. (2014). Život je boj.
Křivohlavý, J. (2012) Optimismus, pesimismus a prevence deprese.
Orel, M. (2015). Na Freuda já nemám čas, doktore. Praha: Portál.
Poněšický J. (2002). Psychosomatika pro lékaře, psychoterapeuty i laiky.
Ludwig, P. (2013). Konec prokrastinace.

peggie156
Povídálka 11 příspěvků 24.05.18 22:15

Super, děkuju :-) Pár z nich jsem četla, tak to můžu použít… Stále ale ještě nevím, koho mám v komisi, takže nevím, na co se zaměřit :-D

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama