Pohovor se zkouškou na PC

Anonymní
5.5.20 22:23

Pohovor se zkouškou na PC

Dobrý večer, postoupila jsem do druhého kola výběrového řízení na pozici v back office. Součástí druhého kola je i test znalostí PC, konkrétně Wordu a Excellu. Máte prosím někdo zkušenost, co při takovém testu chtějí vědět? Děkuji za odpovědi a omlouvám se za anonym, ale ještě nikdo o mé případné změně zaměstnání neví.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
13008
5.5.20 22:29

No prostě tě posadí k PC zadají udělat něco ve wordu a excellu a spíš to budou složitější funkce, než jen napsat text a jednoduchou tabulku - co to záleží na to na jakou pozici se hlásíš. Účetní dostane jiné úkoly, než editorka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
948
5.5.20 22:30
@Anonymní píše:
Dobrý večer, postoupila jsem do druhého kola výběrového řízení na pozici v back office. Součástí druhého kola je i test znalostí PC, konkrétně Wordu a Excellu. Máte prosím někdo zkušenost, co při takovém testu chtějí vědět? Děkuji za odpovědi a omlouvám se za anonym, ale ještě nikdo o mé případné změně zaměstnání neví.

Zkušenosti z pohovorů nemám, ale v práci se teď u nás rozjely kontingenční tabulky. A vzhledem k tomu, že s tím téměř nikdo nemá zkušenost a neumíme, tak budeme mít školení. Tak možná to :think:, je to ted hodně populární.
Osobně jsem ve wordu a Excelu samouk a upřímně bych toho na pohovoru moc nepředvedla, i když jinak jsem schopná a úspěšná. Umím se na PC naučit to, co potrebuji.
Držím palce, pro mě je třeba test pc znalosti docela strašák.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5134
5.5.20 23:11
@Anonymní píše:
Dobrý večer, postoupila jsem do druhého kola výběrového řízení na pozici v back office. Součástí druhého kola je i test znalostí PC, konkrétně Wordu a Excellu. Máte prosím někdo zkušenost, co při takovém testu chtějí vědět? Děkuji za odpovědi a omlouvám se za anonym, ale ještě nikdo o mé případné změně zaměstnání neví.

v exelu bych čekala kontingenčky, filtry, funkce, grafy. Ve wordu - tabulátory, styly, formátování textu, seznamy, záhlaví/zápatí, nahrazování textu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.5.20 23:18

Díky moc holky, moc jste mě nepotěšily. Uvidím, co to nakonec bude. Taky se toho bojím mnohem víc, než ústního pohovoru.

• Nahlásit
  • Citovat
726
6.5.20 00:18

Ja tipuju svyhledat a kontingencku + zaklad - filtry apod. Pocitala bych se souborem plnym dat, ze ktereho budou chtit neco vytahnout.
A pokud se to budes ucit narychlo, tak to stejne poznaji. Clovek, ktery s excelem umi, se pozna podle zpusobu, jak se v nem pohybuje.
Jestli s excelem neumis, netvrd, ze ano. Oni to s tebou taky muzou projit, ukazat ti, jak se to dela a ty to budes muset pak na jinem prikladu zopakovat. Aspon poznaji, jak rychle jsi schopna se to naucit a taky jak fungujes pod tlakem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8693
6.5.20 00:43
@Anonymní píše:
Díky moc holky, moc jste mě nepotěšily. Uvidím, co to nakonec bude. Taky se toho bojím mnohem víc, než ústního pohovoru.

Nevzdávej to předem. Jestli máš ještě čas, přijeď si aspoň výuková videa na netu, témata ti tu holky napsaly. Ať máš aspoň tušení, co kde hledat.
Já když jsem si vybírala lidi do svého oddělení, nevadilo mi, že v testu neudělaly bezchybně všechny úkoly. Koukala jsem na to, jestli mají šanci se po zaučení chytnout, nebo jestli by nad sebou pořád potřebovaly nápovědu.

Držím palce, ať to vyjde! :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
829
6.5.20 01:11
@Anonymní píše:

Záleží, co je to za pozici a co potřebujou, abys uměla. Pokud je pro tu pozici znalost ms office fakt důležitá, pak bych čekala to, co píše @janickaIII

Na druhou stranu už jsem se setkala i s pohovorem, kde sledovali to, jestli člověk nedělá odsazení textu mezerníkem a podobný věci :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58662
6.5.20 01:32
@Anonymní píše:

Posadí tě k pc a budeš tvořit ve zmíněných programech, tzn texty, grafy, tabulky.. Lidi nakecaji, že umí a přitom prd.. Takže prostě zkouška, jak ve škole..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3934
6.5.20 07:26

Případně si otestují, jestli si umíte poradit, i když zrovna hnedka nevíte jak to udělat. Není nic na tom, říct, že tohle jsem dělal kdysi, mrknout do nápovědy a udělat to hnedka. Ale musíte to umět rychle používat a fungovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama