Pohovor Švýcarsko

Anonymní
9.12.19 00:54

Pohovor Švýcarsko

Ahojte, mám nabídku na práci ve Švýcarsku. A zaměstnavatel chce abych přijela 700 km na pohovor, celkem tedy 1400 km. Chtějí mě vidět osobně což chápu, ale v dnešní době by to šlo i přes Skype. A netuším jak chce se mnou vést pohovor když ví, že jazyk ovládám minimálně. Kvalifikaci mám. Co si o tom myslíte? Jedete 1400 km a oni vám o týden později napíšou, že vás neberou. Jsem blázen, já bych jela. Je to nabídka která se neodmítá, ale ten pocit když mě nevezmou… Co si o tom myslíte? Asi nevíte jak mi odpovědět, potřebuji to vykecat a přečíst si vaše názory.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
9.12.19 00:55

Je to standardní jet až do Švýcarska na pohovor?

• Nahlásit
  • Citovat
9.12.19 01:00
@Anonymní píše:
Je to standardní jet až do Švýcarska na pohovor?

Z vlastní zkusenosti vim, ze at berou nebo ne, mě vždy cestu zaplatili. A to jsem nad pohovoru byla az v Norsku nebo dokonce v USA. Sice jsem to musela zaplatit prvni sama ( vzít 20 tisic na letenku není jen tak), ale pak mi to na fakturu normalne dali.
Myslim, ze by ti to meli proplatit, coz se vetsinou resi pri nabidce a reseni toho pohovoru, ale může se stat, ze to nejaka firma neudela. Zrejme ti meli podminky a info podat cele. Kdyby takto mel kazdy klasifikovaný delnik, nebo vyssi post cestovat po svete na pohovory a nikdo by jim to neproplatil, nejenom ze by firmy nemeli lidi, ale za chvíli by to jejich rodiny, nebo je same zruinovalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.12.19 01:06

@Akasha94 Ano nad proplacení jsem taky myslela. Zeptám se přímo. A myslíte, že když vás zvou na pohovor tak to s vámi mysli vážně? Dostat se do Švýcarska je těžké, tohle na mě spadlo jak h*vno z nebe. Díky bohu za vás, že tu je někdo kdo nespí :D. Hodně nad tím přemýšlím.

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
10689
9.12.19 01:24

@Akasha94 to ale nebyly nekvalifikované práce na které nepotřebuješ umět jazyk, že?

Zakladatelko - a ptala ses na možnost pohovoru po skype? Ví možný zaměstnavatel, že nejsi ve švýcarsku a hledáš ještě před tím, než odjedeš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.12.19 02:48
@Anonymní píše:
@Akasha94 Ano nad proplacení jsem taky myslela. Zeptám se přímo. A myslíte, že když vás zvou na pohovor tak to s vámi mysli vážně? Dostat se do Švýcarska je těžké, tohle na mě spadlo jak h*vno z nebe. Díky bohu za vás, že tu je někdo kdo nespí :D. Hodně nad tím přemýšlím.

Za zeptani clovek nic neda. Budu drzet všechny 4 palce. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.12.19 02:53
@Ou píše:
@Akasha94 to ale nebyly nekvalifikované práce na které nepotřebuješ umět jazyk, že?Zakladatelko - a ptala ses na možnost pohovoru po skype? Ví možný zaměstnavatel, že nejsi ve švýcarsku a hledáš ještě před tím, než odjedeš?

Obvykle nekvalifikované lidi ani do ciziny jen tak nevezmou, pokud se nejedna o fabriku a delnase, na ktere extra certifikaty nepotrebuji. Takže nevím, zda zakladatelka ma nejake skoly, praxi ci tak. Treba nemcina at klasicka, nebo ta chrochtava svycarska neni ma silna stranka, ale casto firma da kurzy jazyka a celkove je důležitá anglictina a myslim, ze ve Švýcarsku, v zemi evropských financí zcela jasne potrebna a hlavni.

Take doporucuji se poptat. To je jedine reseni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8427
9.12.19 06:20
@Ou píše:
@Akasha94 to ale nebyly nekvalifikované práce na které nepotřebuješ umět jazyk, že?Zakladatelko - a ptala ses na možnost pohovoru po skype? Ví možný zaměstnavatel, že nejsi ve švýcarsku a hledáš ještě před tím, než odjedeš?

I na kvalifikované se stane, že vezmou bez znalosti jazyka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
198
9.12.19 06:32

Tak se na proplacení zeptej. U mě vystačili jen s telefonickým pohovorem - šlo jim právě o kontrolu jazyků. Ale jestli jsi např. ošetřovatelka nebo pomáhající profese, tak tam asi budou chtít vědět, jaké máš postupy atd. Na pohovor obvykle jde 2-5 lidí (ale záleží na kvalifikaci, jestli máš fakt něco, čeho tam mají nedostatek, tak se nemusíš bát). Normálně bych ti poradila, ať pohledáš recenze té firmy, ale když se zatím nedorozumíš, tak nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8427
9.12.19 06:32

A ta nabídka přišla na základě čeho? To tě doporučila nějaká agentura? Já bych požádala o jedno kolo po skypu (přeci se může stát, že po 10min. zjistíte, že to byla ztráta času pro jednu nebo druhou stranu), a pokud bude oboustranný zájem i po skypovém rozhovoru, tak bych teprve přistoupila na pohovor ve Švýcarsku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2118
9.12.19 07:22

U nas ve firme jsou lide z celeho sveta, jazyk zeme je nemcina, ale vetsina lidi tu dava jen anglictinu a nj na tyto funkce neni pozadovana, pohovory se konaji pres skype v konferencni mistnosti, kde je i vic personalistu, manageru atd.. Ani z Evropy sem nikoho nehoni na bezny pohovor. Byt tebou, zeptam se ci o to rovnou pozadam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.12.19 11:54
@g.sandova píše:
I na kvalifikované se stane, že vezmou bez znalosti jazyka

To nerikam, ale vzhledem k tomu, ze o tom neco vim, tak by zakladatelka musela mit sakra vyjimecne certifikaty, praxi nebo specialni zamereni, co ma par stovek lidi v EU, aby ji vzali bez jazyka, pokud nejde o nejakou pomocnou nizkou praci. Zrovna Švýcarsko neni na tak nizke urovni jako treba SK, Maďarsko, Rakousko, Polsko nebo Německo.. no at se popta. Resit to tu muzeme do nekonecna a stejne my nic nevyřešíme, pokud se ONA NEZEPTA SAMA

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama