Pohovor u psychologa - dočasná pěstounská péče

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
toma0105
Kecalka 287 příspěvků 06.05.19 17:16
Pohovor u psychologa -dočasná pěstounská péče

Ahoj, zítra nás čeká pohovor u psychologa ohledně dočasné pěstounské péče, papíry máme podané, nyní ten pohovor, jedeme na krajský úřad do Brna, nevím vůbec co nás tam čeká, trvat by to mělo cca 3 hoďky, maminky-pěstounky budu ráda, když mi aspoň zhruba nastíníte, jak to bude probíhat, samozřejmě kdo jste toto už absolvovaly. :kytka: Strach nebo obavy z toho nemám, uklidňuji se, že buď to dopadne nebo ne.Ale,přeci jen budu ráda, když mi písnete Vaše zkušenosti. Moc děkuji :mavam:

Reakce:
moje prdelky
Závislačka 3707 příspěvků 06.05.19 17:42

@toma0105 My máme klasickou pěstounku a dělali jsme pohovor před cca 8 lety, tak pokud se nic nezměnilo, tak napřed jsme mluvili s psychologem společně s manželem, potom jsme dělali testy a pak jsme je s ním, každý zvlášť, probrali a byl to ještě pohovor každý zvlášť. Nebylo to nic nepříjemného a nebo hrozného, prostě pokud jsi svá a nehodláš tam dělat ze sebe, co nejsi, tak úplně na pohodu. V těch testech jsou i otázky, kdy se ptají na něco a pak se na to ptají podobně. Takže lživé odpovědi by stejně odhalil.

toma0105
Kecalka 287 příspěvků 06.05.19 18:11
@moje prdelky píše:
@toma0105 My máme klasickou pěstounku a dělali jsme pohovor před cca 8 lety, tak pokud se nic nezměnilo, tak napřed jsme mluvili s psychologem společně s manželem, potom jsme dělali testy a pak jsme je s ním, každý zvlášť, probrali a byl to ještě pohovor každý zvlášť. Nebylo to nic nepříjemného a nebo hrozného, prostě pokud jsi svá a nehodláš tam dělat ze sebe, co nejsi, tak úplně na pohodu. V těch testech jsou i otázky, kdy se ptají na něco a pak se na to ptají podobně. Takže lživé odpovědi by stejně odhalil.

Tak nějak jsem si to myslela, děkuji.

kornelije
Kelišová 6040 příspěvků 06.05.19 19:49

@toma0105 já dělala s manželem psychotesty už před pár lety ale co si pamatuji tak jsem kreslila strom, vím že nám ukazoval každému zvlášť nějaké obrázky a barvy.. musela jsem si vybrat jaká barva je mi příjemná a jaká ne..pak to porovnával s manželem.. otázek v testů je strašně moc..je na vyplnění čas kolik potřebuješ ale jestli můžu poradit moc nad otázkami nepřemýšlet..a snažit se opravdu psát pravdu.. paní nade mnou psala že otázky se opakují a je to pravda..je taký lepší když budete s manželem v pohodě, žádné stresy, hádky apod před testem… pamatují si na jeden pár kterému se test moc nepovedl právě proto že pan měl problémy v práci a nebyl ve své kůži..
Ty testy se pak můžou zopakovat… nás se i pan psycholog před psaním zeptal jak se cítíme a jestli jsme v pohodě…

toma0105
Kecalka 287 příspěvků 06.05.19 20:25
@kornelije píše:
@toma0105 já dělala s manželem psychotesty už před pár lety ale co si pamatuji tak jsem kreslila strom, vím že nám ukazoval každému zvlášť nějaké obrázky a barvy.. musela jsem si vybrat jaká barva je mi příjemná a jaká ne..pak to porovnával s manželem.. otázek v testů je strašně moc..je na vyplnění čas kolik potřebuješ ale jestli můžu poradit moc nad otázkami nepřemýšlet..a snažit se opravdu psát pravdu.. paní nade mnou psala že otázky se opakují a je to pravda..je taký lepší když budete s manželem v pohodě, žádné stresy, hádky apod před testem… pamatují si na jeden pár kterému se test moc nepovedl právě proto že pan měl problémy v práci a nebyl ve své kůži..
Ty testy se pak můžou zopakovat… nás se i pan psycholog před psaním zeptal jak se cítíme a jestli jsme v pohodě…

A jak jste nakonec dopadly? Za jak dlouho jste zvládly školení, kdy k Vám přišlo první dítko? Klidně napište sz, budu ráda za každé info. Děkuji

kornelije
Kelišová 6040 příspěvků 06.05.19 20:56

@toma0105 u nás to všechno bylo hodně komplikované..pan psycholog měl jiný názor než my a bylo to opravdu o nervy… Jinak také jsme s manželem dělali testy a školení kolem dubna a končilo se na konci června…vy ale jako přechodní pěstouni musíte mít ještě nějaké hodiny navíc..my jsme dlouhodoby pěstouni.,.co vím tak dva páry které jsem potkala na školení dostali děti už v červenci… Máte představu v jakém věkovém rozmezí budete chtít přijmout dítě?

toma0105
Kecalka 287 příspěvků 06.05.19 21:17
@kornelije píše:
@toma0105 u nás to všechno bylo hodně komplikované..pan psycholog měl jiný názor než my a bylo to opravdu o nervy… Jinak také jsme s manželem dělali testy a školení kolem dubna a končilo se na konci června…vy ale jako přechodní pěstouni musíte mít ještě nějaké hodiny navíc..my jsme dlouhodoby pěstouni.,.co vím tak dva páry které jsem potkala na školení dostali děti už v červenci… Máte představu v jakém věkovém rozmezí budete chtít přijmout dítě?

Dali jsme si rozpětí 0-3roky. O těch více hodinách víme, právě jsem všude četla, že vše trvá cca rok, paní z Ospodu nám zase řekla, že někdo to zvládne i za půl roku.

kornelije
Kelišová 6040 příspěvků 06.05.19 21:27
@toma0105 píše:
Dali jsme si rozpětí 0-3roky. O těch více hodinách víme, právě jsem všude četla, že vše trvá cca rok, paní z Ospodu nám zase řekla, že někdo to zvládne i za půl roku.

A máte doma ještě nějaké dítko a jak staré?..ten proces trvá přibližně ten rok od podání žádosti, ale teď když už půjdete na psychotesty tak se poptej kdy budete mít školení, už budou určitě vědět termín..my měli každé úterý a to čtyři týdny, do toho jednou návštěva dětského domova, další týden návštěva kojeneckého ústavu..ale my to máme vše poblíž místa školení nevím jak u vás to bude..po školení ještě jednou přijde psycholog a sociální pracovnice na návštěvu domu, celý spis se pak posílá na kraj a čeká až pošlou oznámení o zařazení..

toma0105
Kecalka 287 příspěvků 06.05.19 21:46

Máme 2děti, letos-14 a18let, bydlíme u Hodonína, školení probíhá v Brně, školení máme trošku z ruky, ale co se dá dělat…

moje prdelky
Závislačka 3707 příspěvků 06.05.19 22:47

@toma0105 to školení se dá přežít a jestli budete mít Kotka, ten je skvělý. Nám trvalo skoro tři roky, než jsme dostali malou. V té době bylo více dětí do adopce než pěstounky a proto jsme museli čekat. Ale stálo to za to, malá je prostě úžasná. Návštěva děcáku povinná nebyla, takže my jsme s manželem nejeli. Ale školení je povinné celé. Jak dlouho pak budete čekat ti nikdo neřekne, protože to jde vždy případ od případu. Někdo už měl návrh na dítě během školení. Nám taky nabízeli chlapečka, ale manžel kluka nechtěl, že toho si udělá sám a že chce jen holčičku. Takže jsme čekali.

kornelije
Kelišová 6040 příspěvků 13.05.19 21:08

@toma0105 ahoj :mavam:..jak to dopadlo u psychologa?

Váš příspěvek
Reklama