Reklama

Pohřeb a nemocenská

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.03.18 11:28
Pohřeb a nemocenská

Dobry den, jsem momentalne na nemocenske a stala se nam v rodine neprijemna situace a to umrti. Rada bych vedela jak to chodi dkyz mam nemocenskou a pujdu na pohreb. Jestli to jde nejak uvolnit na cely den nebo jestli mam donest potvrzeni?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Wer_va
Nováček 9 příspěvků 23.03.18 11:56

Mě když umřela babička, taky jsme byla na nemocenské po těžkém úraze. Zašla jsem si ke svému obvodnímu lékaři, vysvětlila mu jaká je situace a napsal mi vycházky na celý den. Takže doporučuji to řešit se svým lékařem.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 23.03.18 12:03

@Wer_va dneska už ale vycházky na celý den nejsou.. ale je možné to řešit po domluvě s dr, že to kdyžtak přikryje :think:

Marcam
Závislačka 4889 příspěvků 23.03.18 12:06

Byla jsem také na neschopence na pohřbu tety. Riskla jsem to.

pajulinkaa
Závislačka 4320 příspěvků 23.03.18 12:06
@Anonymní píše:
Dobry den, jsem momentalne na nemocenske a stala se nam v rodine neprijemna situace a to umrti. Rada bych vedela jak to chodi dkyz mam nemocenskou a pujdu na pohreb. Jestli to jde nejak uvolnit na cely den nebo jestli mam donest potvrzeni?

Já jsem na pohřeb normálně šla, dostaneš i případné stvrzení žes tam byla, nebo by to za tebe kryl doktor, mě to nabídl rovnou, že kdyby něco mám mu zavolat

Wer_va
Nováček 9 příspěvků 23.03.18 12:07

@martina.se Aha,já jsem to řešila v roce 2012 takže to už je doba :roll: Takže se toho zase dost změnilo..

Murka
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 23.03.18 12:08

Nejlepší je dohodnout se s doktorem, zda ti případnou kontrolu v době pohřbu přikryje. Známá se v neschopnosti vdávala, byla kvůli tomu na své zdravotní pojišťovně. Jen si to zapsali a bylo to.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 23.03.18 12:12
@Wer_va píše:
@martina.se Aha,já jsem to řešila v roce 2012 takže to už je doba :roll: Takže se toho zase dost změnilo..

jj, neomezené vycházky už fakt nejsou.. max 6 h.. a záleží na dr. Já mám 4 a jsem ráda i za to.

ka2ka
Extra třída :D 12672 příspěvků 1 inzerát 23.03.18 12:27
@pajulinkaa píše:
Já jsem na pohřeb normálně šla, dostaneš i případné stvrzení žes tam byla, nebo by to za tebe kryl doktor, mě to nabídl rovnou, že kdyby něco mám mu zavolat

to potvrzení by bylo pro zaměstnavatele pokud by chodila do práce, ale asi by jí to neomluvilo to že porušila vycházky v době nemocenský :nevim:

P4ja
Kelišová 5444 příspěvků 23.03.18 12:44

Ono, vždycky záleží na doktorovi. Jsou takoví, co tě přikryjí, ale spoléhat se na to nedá. A ani to není jeho povinnost. Zkusila bych tam zajít a vysvětlit mu situacu a nebo se domluvit, jestli by ti na ten den posunl vycházky tak, aby ti to vyšlo.
Jinak ti víc než 6 hodin napsat nesmí.

vulpes
Závislačka 4959 příspěvků 23.03.18 12:56

Asi bych se zeptala rovnou na příslušném úřadě. Přeci na to musí být nějaký oficiální postup, pohřeb rodinného příslušníka je okolnost, která by měla být omlouvající a měl by mít i nemocný člověk právo účastnit se pohřbu.
Bylo by mi tedy vnitřně nepříjemné řešit nějaké okliky přes lékaře apod. a připadat si jak podvodník, když to snad musí jít řešit nějak „normálně“.
Snad někdo bude vědět.

P4ja
Kelišová 5444 příspěvků 23.03.18 13:16

@vulpes No je to jednoduché, pokud člověk pracuje, tak má nárok na na volno v práci. A je to podle toho, jak je bízký daný člověk. A nebo se většinou dá domluvit na dovolené a nebo si práci nadělat.

Ale pokud, jsi na nemocenské, tak za tebe zodpovídá lékař a ten napíše vycházky na max 6 hodin denně. Takže pokud chceš jít na pohřeb, tak je to zase na kékaři, jestli povolí změnu místa, kde se budeš zdrřovat a nebo cměnu času vycházek.
Jediné, kdo má šanci mít neomezené vycházky, je čověk, který trpí psychickými problémy nebo onemocnění.

Perrry
Povídálka 46 příspěvků 23.03.18 13:27

Zajdi si k doktorce, té to nahlasis a budes mit cely den " omluveny". Vychazky na cely den uz opravdu nejsou, pouze na sest hodin. Byla jsem tez na neschopence, kdyz mi umrela babicka, zasla jsem k doktorce jak to mam udelat a ta si to zapsala. Vic jsem pry resit nemusela, jen to musi byt nahlasene u doktorky.

Perrry
Povídálka 46 příspěvků 23.03.18 13:32
@P4ja píše:
@vulpes No je to jednoduché, pokud člověk pracuje, tak má nárok na na volno v práci. A je to podle toho, jak je bízký daný člověk. A nebo se většinou dá domluvit na dovolené a nebo si práci nadělat.Ale pokud, jsi na nemocenské, tak za tebe zodpovídá lékař a ten napíše vycházky na max 6 hodin denně. Takže pokud chceš jít na pohřeb, tak je to zase na kékaři, jestli povolí změnu místa, kde se budeš zdrřovat a nebo cměnu času vycházek.
Jediné, kdo má šanci mít neomezené vycházky, je čověk, který trpí psychickými problémy nebo onemocnění.

Mne doktorka napsala cely den. Pokud nejak vazne nemarodis, tak na svatbu, nebo pohreb ti umozni cely den. Aspon tak mi to bylo receno. Kolem sedme jsem radsi vzdy dorazila domu.

ka2ka
Extra třída :D 12672 příspěvků 1 inzerát 23.03.18 13:39
@Perrry píše:
Zajdi si k doktorce, té to nahlasis a budes mit cely den " omluveny". Vychazky na cely den uz opravdu nejsou, pouze na sest hodin. Byla jsem tez na neschopence, kdyz mi umrela babicka, zasla jsem k doktorce jak to mam udelat a ta si to zapsala. Vic jsem pry resit nemusela, jen to musi byt nahlasene u doktorky.

tak tohle ti ale každý mudr neudělá :nevim:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Články z Expres.cz

V Německu huj, v Česku fuj: EU se loudá s nápravou dvojí kvality (nejen) potravin

Češi zase dělají nálety na německé supermarkety a diskonty. Situace, která... číst dále >

Co zlomilo Slavíkovi vaz? Opakující se skandály a odchod partnera

Konec! Karel Gott a ani Lucie Bílá si letos dalšího Zlatého Slavíka na své... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama