Pohřeb - může tam jít dítě a těhotná?

Anonymní
29.10.20 09:15

Pohřeb může tam jít dítě a těhotná

Ahoj, zemřel mi blízký člen rodiny… Nevím jestli může jít dvouleté dítě na pohřeb a před pár dny jsem zjistila, že jsem těhotná… Vím, že jsou pověry ale mohu tam jít? Děkuji za odpověď…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
30933
29.10.20 09:16

Myslíš, že je to nakažlivé? Smrt je součást života.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23916
29.10.20 09:18

To myslíš vážně s tím těhotenstvím? Jinak dítě bych nechala doma. Může jít jen deset lidí a zbytečně by zabírala místo někomu, kdo by se chtěl rozloučit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.20 09:19

Myslím to tak, že jsou různé pověry s těhotenstvím…

• Citovat
  • Nahlásit
2005
29.10.20 09:23

Jo, chlap mi taky říkal, že nemám těhotná chodit na hřbitov. Hlavně, že tam leží jeho mamka a sám tam skoro nejde 8o na těhotenství to vliv nemělo a na pohřbu jsem byla na konci šestinedělí. Nezastávám názor, že děti na pohřeb nepatří. Smrt je součást života.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.10.20 09:28

Byla jsem ve stejné situaci. Já jsem na pohřeb samozřejmě šla. O žádné povere jsem tedy ani neslyšela. A rozhodně to na dítě vliv nemělo:-) Dvouleťáka jsem nechala doma. Myslím, že by to nebylo dobré jak pro něj, tak pro samotný obřad. Rozloučení bylo v kostele bylo dlouhé, cesta na hřbitov…s dvouletým dítětem si to představit neumim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5186
29.10.20 09:30
@Petula306 píše:
Jo, chlap mi taky říkal, že nemám těhotná chodit na hřbitov. Hlavně, že tam leží jeho mamka a sám tam skoro nejde 8o na těhotenství to vliv nemělo a na pohřbu jsem byla na konci šestinedělí. Nezastávám názor, že děti na pohřeb nepatří. Smrt je součást života.

Děti ok, ale ne v době kdy můžou blokovat místo někomu kdo by se chtěl rozloučit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2005
29.10.20 09:32

@mackA159 aha. Já už ten blbinec nesleduju. Svatbu v rodině jsme stihli na poslední chvíli naštěstí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5186
29.10.20 09:35
@Petula306 píše:
@mackA159 aha. Já už ten blbinec nesleduju. Svatbu v rodině jsme stihli na poslední chvíli naštěstí.

Myslím že pohřby jsou jen do 10 lidi :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59
29.10.20 09:37

Ahoj, ty jako těhotná na pohřeb samozřejmě můžeš. A co se týče dítěte, tak pokud v současné situaci by nezabíralo místo někomu dospělému, tak samozřejmě jít může. Myslím si, že děti by na pohřby chodit měli, aby se v budoucnu dokázali lépe smířit se smrtí někoho blízkého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9786
29.10.20 09:39
@Anonymní píše:

Ano, chápu, někdo je hodně pověrčivý, jiný ne. Já jsem třeba těhotná nešla, ale ne kvůli pověře, ale kvůli tomu, že pohřby obecně moc nedávám. Dítě bych nebrala, přijde mi ještě dost malé, nehledě na to, že nyní smí na pohřeb jen 10lidí, tak ať „nezabírá“ místo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32170
29.10.20 09:40

Moje děti byly ve věku 5 a 2,5 roku na vesnickém pohřbu mojí babičce, i u otevřené rakve. Už jsou v pubertě, nezanechalo to následky na psychice ani na zdraví.
Ale v současné době bych malé dítě nechala doma, jednak riziko nákazy, přenosu a taky zabirani místa dospělému, který by se chtěl rozloučit.

Hledala jsem už dřív původ pověry, proč ne na hřbitov těhotná a malé dítě. Prý to souviselo se způsobem pohrbivani dřív, hygienou, možností přenosu bakterií z tlejicich tel. Prostě, aby se těhotná úpravou hrobu něčím nenakazila. Mramorová deska a minimální kontakt s hlínou dřív nebyly na hrobech tak běžné, stejně tak menší poměr kremací.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2359
29.10.20 09:52
@Anonymní píše:

Povery, tak se nad tim zamysli. Jinak dite bych nebrala, jestli je vic lidi, co by se rado rozloucilo.

Mimochodem pamatujete si nektera pohreb z detstvi? Ja jo, prvne bylo rozlouceni u otevrene rakve v obyvaku. Babicka dedu hystericky hladila a ja premyslela, ze prece deda bude strasne studenej! Sbirala jsem odvahu ho na cestu pohladit, aby mu to nebylo lito. Do konce rozlouceni jsem se ho nedotkla, ale hned tu noc se mi zdalo, jak mi deda rika, ze to nevadi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12600
29.10.20 09:55
@Anonymní píše:
Ahoj, zemřel mi blízký člen rodiny… Nevím jestli může jít dvouleté dítě na pohřeb a před pár dny jsem zjistila, že jsem těhotná… Vím, že jsou pověry ale mohu tam jít? Děkuji za odpověď…

Ahoj,

a já tě naprosto chápu - pověry znám a vím jak to myslíš. Já jsem byla s miminkem u hrobu milovaného dědy - taky pár lidí se nad tím pozastavovalo ale víš co? Nic se nestalo, naopak jsem cítila takovou vlnu lásky.

Ted bych spíše řešila jak se cítím, zda se chci vystavovat nemocem a navíc je nějaké omezení osob.

Šla bych (bez dítěte) pokud to byla osoba blízká a chtěla bych se stůj co stůj rozloučit, jinak bych nešla.

:hug: :kytka:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12600
29.10.20 09:59
@bobulka88 píše:
Povery, tak se nad tim zamysli. Jinak dite bych nebrala, jestli je vic lidi, co by se rado rozloucilo.Mimochodem pamatujete si nektera pohreb z detstvi? Ja jo, prvne bylo rozlouceni u otevrene rakve v obyvaku. Babicka dedu hystericky hladila a ja premyslela, ze prece deda bude strasne studenej! Sbirala jsem odvahu ho na cestu pohladit, aby mu to nebylo lito. Do konce rozlouceni jsem se ho nedotkla, ale hned tu noc se mi zdalo, jak mi deda rika, ze to nevadi.

Ano, pamatuju si jak jsem se jako 9leté dítě zhroutila a naprosto psychicky sesypala na pohřbu mého milovaného dědy, jak tam všichni naříkali, plakali a jak to bylo strašný a dlouho jsem se z toho vzpamatovávala. Nejvéce z věty „Nic ho nemobelo, umřel ve spánku“ - asi rok jsem se bála usnout a před spaním jsem se modlila, abych se probudila a neumřela, že ještě nechci umřít.
Pamatuju si, jak teta líbala babičku v rakvi a jak to bylo příšerný…

Někdy pohřeb dokáže nadělat v dětské dušičce velkou paseku ;) Takže naprosto chápu a respektuju i názory, že dítě na pohřeb nepatří. Těhotná nepatří na hřbitov kvůli posednutí plodu a novorozeně kvůli přisvojení si jeho času :nevim: někdo tomu věří a někdo ne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama