Pohřeb plodu - zařizování, cena

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.19 14:21
Pohřeb plodu - zařizování, cena

Zdravím,

bohužel jsem přišla o ještě nenarozené miminko. Podepsala jsem papír, že zdravotnické zařízení po 96 hodin skladuje ostatky, potom je dává do krematoria ke spálení.

Mám možnost si je nechat vydat. Jak tento proces funguje?

Ideálně bych si přála aby mi vydali ostatky a uložila jsem je do rodinné hrobky.

Kolik toto stojí, kde a s kým se to zařizuje? Nevíte někdo?

Reakce:
Kristýna 526
Zasloužilá kecalka 606 příspěvků 20.08.19 14:29

Ahoj radu nemám ale je mi to líto :( upřímnou soustrast

Sashie
Ukecaná baba ;) 2393 příspěvků 20.08.19 14:32

Myslím, že vše zařizuje pohřební služba, cena se bude určitě lišit podle toho, co budete chtít. Upřímnou soustrast.

Moni0101
Ukecaná baba ;) 1710 příspěvků 20.08.19 14:39
@Anonymní píše:
Zdravím,

bohužel jsem přišla o ještě nenarozené miminko. Podepsala jsem papír, že zdravotnické zařízení po 96 hodin skladuje ostatky, potom je dává do krematoria ke spálení.

Ideálně bych si přála aby mi vydali ostatky a uložila jsem je do rodinné hrobky.

Kolik toto stojí, kde a s kým se to zařizuje? Nevíte někdo?

Ahoj, uprimnou soustrast, je mi to moc lito. :hug: Prijd za nami do uzavrene skupinky Prazdna naruc, tam ti holky poradi (ja toto resila v zahranici), takze bohuzel nepomuzu.

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1855 příspěvků 20.08.19 14:41

Nevím přesně jak v tomto případě, ale já porodila ve 27tt mrtvého chlapečka a postup byl následující. Zkontaktovali jsme tu pohřební službu a domluvili termín kdy co nejdříve přijdeme, zaplatili jsme cca 6tis na zpopelnění a urnu a máme synka také v rodinné hrobce. Máme i rodný list i pohřební, takže jsme dostali i porodné i pohřebné.. Strašná kombinace.. :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.19 14:50
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1855 příspěvků 20.08.19 14:56
@Anonymní píše:
@Andrea.Tom :,(

Je to už cca 5-6let, takže už je to „za námi“. Žijeme přítomností a budoucností. :kytka: Máme dvě děti, takže vyplní prostor i myšlenky :)

Kelliee
Ukecaná baba ;) 1057 příspěvků 20.08.19 15:06

My to řešili s pohřební službou, zpopelnění nás stálo asi 4000, - ale měli jsme jen obyčejnou plastovou urničku, protože jsme si malou vysypali na našem místě, ne na hřbitově. Co bylo smutné- pohřební služba po nás chtěla oblečení pro malou( byť vážila jen něco přes půl kila) narychlo jsem jí kupovala šatičky v H&M ( nenapadlo mě vzít něco s sebou) a přes slzy jsem neviděla. Tak kdyžtak vem nějaké oblečky s sebou. Ani nevíš, jak je mi tě líto. Hrozně to bolí :,( drž se

Ibi
Ukecaná baba ;) 2487 příspěvků 20.08.19 15:36

My přišli o miminko ve 23.tt. My to zařizovali přes pohřební službu, která si :andel: vyzvedla v nemocnici. Zpopelnění nás stálo cca 5000 Kč, pak jsme si vyzvedli urničku :,( Hodně sil, držte se :hug: Kdybys chtěla, jak už psala @Moni0101, přijď za námi do skupinky Prázdná náruč :hug:

Libelle14
Povídálka 17 příspěvků 20.08.19 17:14
@Anonymní píše:
Zdravím,

Kolik toto stojí, kde a s kým se to zařizuje? Nevíte někdo?

Ahoj,
Moc dobře vím jak se cítíš prožívám to samé, minulou středu jsem porodila v 38tt mrtvou dcerku Mariku. Ale k věci… Dostaneš papír o úmrtí miminka, ten odneseš do pohrebniho ústavu, pohřební ústav pak kontaktuje nemocnici a vše si vyřídí. Nevím jestli si budeš dělat rodný list, pak by ti měli buď vystavit i umrtni list který by poslali poštou a nebo už poznamenaji do rodného listu, že miminko se narodilo mrtvé. Taky by jsi si měla zajít na pojišťovnu a oznámit smrt miminka jinak by tam mohli vzniknout nějaké penále za porod… Je to šílené, ale neměla bys na to zapomenout… Taky se v tom ještě strašně plácám, ale kdyby si potřebovala s čímkoliv ještě poradit a budu to vědět napiš. Je mi to líto co se ti stalo, vím jak to bolí, pořád je to čerstvé.
Chce to fakt hodně sil, ale musíš si říkat, že je to to jediný co teď pro své miminko můžeš udělat.

Libelle14
Povídálka 17 příspěvků 20.08.19 17:20
@Libelle14 píše:
Ahoj,
Moc dobře vím jak se cítíš prožívám to samé, minulou středu jsem porodila v 38tt mrtvou dcerku Mariku. Ale k věci… Dostaneš papír o úmrtí miminka, ten odneseš do pohrebniho ústavu, pohřební ústav pak kontaktuje nemocnici a vše si vyřídí. Nevím jestli si budeš dělat rodný list, pak by ti měli buď vystavit i umrtni list který by poslali poštou a nebo už poznamenaji do rodného listu, že miminko se narodilo mrtvé. Taky by jsi si měla zajít na pojišťovnu a oznámit smrt miminka jinak by tam mohli vzniknout nějaké penále za porod… Je to šílené, ale neměla bys na to zapomenout… Taky se v tom ještě strašně plácám, ale kdyby si potřebovala s čímkoliv ještě poradit a budu to vědět napiš. Je mi to líto co se ti stalo, vím jak to bolí, pořád je to čerstvé.
Chce to fakt hodně sil, ale musíš si říkat, že je to to jediný co teď pro své miminko můžeš udělat.

Jinak cena bude asi všude jiná, záleží co vše si budeš přát, my jsme za urnicku a zpopelněni dali 7000, - do pohřebniho ústavu vem i věcičky co jí obléknou. Na sociálce je možnost vyplnit i nějaké papíry a oni ti vrátí 5000, - za pohrebne po předložení faktury. Zeptej se v ústavu jestli to taky vyřizují, nám to vyřídili jinak bys musela sama.

Váš příspěvek
Reklama