Pohyb venku po porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

hanullllka
Povídálka 43 příspěvků 22.11.18 12:55
Pohyb venku po porodu

Ahoj, chci se jako prvorodička zeptat, kdy poprvé jste vzali miminko ven a jaká pravidla jste ohledně pobytu venku ze začátku dodržovali.
Tchýně přišla s tím, že v době šestinedělí bych měla být s malou doma a nikam nechodit. Je to v době Vánoc a původně jsem chtěla odjet alespoň na dva dny k rodičům, vyvézt malou ven a pochlubit se příbuzným, ale teď nevím. Samozřejmě do nákupáku nebo metra bych ji nevzala, ale sedět jak pecka doma se mi taky nechce. :nevim:
Je to tedy jenom přežitek nebo se vážně šestinedělí doma dodržuje?

Předem děkuji za odpovědi. :mavam: (PS: malá má přijít na svět začátkem prosince)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Šmoulice
Kelišová 6810 příspěvků 22.11.18 13:01

Šestinedělí není o dítěti, ale hlavně o tobě. Pokud se budeš cítit, jdi si ven klidně hned z porodnice.
Já jsem teda chodila na procházky hned od druhého dne po propuštění.

Tchýně mi přispěchala na pomoc s podobnou radou, ale jedním uchem tam a druhým ven. Jsem svéprávná a rozhoduji o sobě a svém dítěti sama . ;)

stinga
Závislačka 4379 příspěvků 3 inzeráty 22.11.18 13:02

@hanullllka dítě má být co nejvíc venku, pokud není vichřice nebo velký mráz, rady tu dostaneš různé
já rodila v neděli, ve středu mě propustili a večer jsem jela malou ukázat do mamčiné práce, pak jsem s ní chodila a jezdila všude i do nákupáků i v mhd byla, protože po porodu jsem měla auto asi 10 dní v servisu
poprvé byla trochu nachlazená, když jí bylo asi 13 měsíců
když kojíš, tak dítě přebírá protilátky
ale napíšou ti sem i maminy, které byly doma půl roku a v nákupáku nikdy - prostě zeptej se dětské doktorky a udělej si to dle vlastního uvážení

pikola
Neúnavná pisatelka 19424 příspěvků 22.11.18 13:02

Šestinedělí je pro matku, ne pro dítě a pokud budeš chtít ven a nebude mrznout tak klidně můžeš s dítětem vyrazit. Šest neděl doma určitě nikdo nesedí,jak by to asi dělaly matky co mají víc dětí?

lachtanice86
Kelišová 6623 příspěvků 22.11.18 13:03

Čekám první dítě na konci listopadu. Jakmile se já budu cítit ok, budu chodit ven. 6ti neděli je pro tebe po poorodu, ale nevidím důvod, když ti bude ok, proč nejít ven. Samozřejmě pokud nebudou velké mrazy kolem -10. Moje tchýně něco takového jako ta tvoje placala taky, ale rychle jsem ji uklidnila, že do věcí kolem mého mimča mi kecat nebude.

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1695 příspěvků 22.11.18 13:03

@hanullllka ven poprvé po týdnu od narození a pak víceméně denně. Nevím, proč bys nemohla jít na vycházku (samozřejmě úměrně tomu, jaké bude počasí). Lepší, než být zavření doma a Tobě i miminku to jenom prospěje. Jen bych se vyhýbala místům jako ty nakupaky apod. Ale třeba do lesa či parku úplně v pohodě ;) Doma by ses šest týdnů zbláznila :lol:

Uživatel je onlineHelca83
Kecalka 328 příspěvků 22.11.18 13:04

@hanullllka Tohle se tezko posuzuje, ted muzes mit nejakou predstavu a po porodu to muzes citit uplne jinak, muzes byt vycerpana z noveho stereotypu, budes si to chtit nejak “zajet” a na jezdeni po pribuznych nebudes mit chut a naopak je pozves k sobe, take zalezi jake bude pocasi a jestli budou chripky… obecne mi vic kamaradek reklo ze to v sestinedeli prehnaly a ze kdyby mohly volit znovu, drzely by se vice doma (obecne, ne kvuli porodu v prosinci)… ja byla rada ze jsem rada, mela jsem velkou ztatu krve a cokoli mi delalo potize, musi se dost i po doktorech, ruzne kontroly a screeningy… jako urcite s ni muzes na chvili ven na vzduch, pokud ji dobre obleknes, ale zrovna ted vidam ze nasi sousedi kt.maji 3M miminko, tak venku spis kocarkuje tatinek a prarodice a pani asi doma odpociva :nevim:

Uživatel je onlineSamarlenka
Kecalka 229 příspěvků 22.11.18 13:04

Ahoj, tohle bych si asi rozhodla po porodu podle aktuálního stavu tebe a miminka. Můžeš se na to cítit a pak bych se nebránila návštěvě rodiny, ale můžeš to mít jako já a budeš raději v klidu doma, případně návštěvy vítat u sebe. Byla jsem poměrně fyzicky vyřízená i po kraťoučké procházce a když jsem to přehnala chytala mě zimnice. A to podotýkám, že jsem měla bezproblémový porod, bez poranění a ještě dva týdny před termínem jsem pracovala a denodenně vybíhala schody do pátého patra, takže fyzička celkem dobrá :nevim: po šestinedělí jsem se konečně vrátila jakž takž do normálu, asi teda nebude úplně bezdůvodně :)

Janakatabara
Kecalka 150 příspěvků 22.11.18 13:04

První dítě jsem porodila v prosinci a od návratu z porodnice jsem chodila denně na dlouhé procházky. Je 7.12.a vánoce jsme měli návštěvní až do Silvestra. Druhá dcera je květnová a od příchodu z porodnice jsme byli denně na hřišti z první.

Twixinka
Ukecaná baba ;) 1175 příspěvků 1 inzerát 22.11.18 13:05

vyrazila jsem s malou na procházku snad po týdnu po příchodu z porodnice :D šla bych dřív, ale bylo hrozné počasí a ještě mě trochu pobolívala jizva po nástřihu, takže jsem toho moc neušla :( a když jsme byli na kontrole ve dvou týdnech, tak jsem pak normálně šla nakoupit, já na tom nic špatného nevidím :nevim:

sandra.ch
Povídálka 29 příspěvků 22.11.18 13:05

Malá se narodila 5.12. před dvěma lety a ven jsme poprvé šli asi dva dny po příjezdu z porodnice. Byly jsme jen na chvíli, protože jsem byla šitá a delší chůze mi nedělala dobře. Na Vánoce i Silvestra jsme byly normálně u našich, protože přítel byl pryč a já nechtěla být doma sama s mimčem.. Nakoupit jsem chodila s někým a pohlídal kočárek venku. Já jsem si jen ohlídala,aby u našich nikdo nebyl nemocný,nekas­lal,nesmrkal,pro­tože to bych s novorozencem neriskovala.

Uživatel je onlineSaraBra
Kecalka 295 příspěvků 22.11.18 13:06

Jejda určitě ven! :) vše Vám řekne doktorka při první kontrole u mimi, většinou se jde druhy třetí den.. dle zdraví dítěte samozřejmě. nechodí se ven myslím od -5 stupňů, když už fakt mrzne.. jinak my byli venku pořad, miminko si tím buduje určitě i imunitu, potřebuje čerstvý vzduch, malý spal jen v kočárku takze dopoledne, odpoledne procourany venku. Ale určitě nedoporučuji nakupaky, obchody, všeobecně kde se pohybuje víc lidi, ale to i píšete, instinktivne půjdete na procházku do parku, do přírody.. to je jasné :) nám se narodí druhatko v lednu.. tak budeme taky brouzdat v zimě ;) užívejte prvního miminka :kytka:

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 22.11.18 13:06
@Jitul.kaaa9 píše:
@hanullllka ven poprvé po týdnu od narození a pak víceméně denně. Nevím, proč bys nemohla jít na vycházku (samozřejmě úměrně tomu, jaké bude počasí). Lepší, než být zavření doma a Tobě i miminku to jenom prospěje. Jen bych se vyhýbala místům jako ty nakupaky apod. Ale třeba do lesa či parku úplně v pohodě ;) Doma by ses šest týdnů zbláznila :lol:

Protože ke správnému zpevnění pánevního dna by žena měla být v klidu, gravitace je gravitace. V dávných dobách, kdy ženská až do porodu dřela u krav bylo normální, že šestinělka ležela a nic nesměla, ani na mši.

EliPeťa
Nováček 3 příspěvky 22.11.18 13:07

Ahoj. Já po porodu chodila na procházky hned. Bylo mi to doporučeno jak v porodnici tak i pediatrem (byl konec října) Co se návštěv týče.. tak 14 dní po porodu přišla do Čech nějaká vichřice a nám nešel dva dny proud, tak jsme chtě nechtě museli k rodičům :) jinak bych si akorát hlídala jestli nejsou příbuzní nemocní - ať už chceš k nim nebo oni na návštěvu k tobě.

hanullllka
Povídálka 43 příspěvků 22.11.18 13:10

Tak děkuji všem za odpovědi. Docela jste mě uklidnili. Být v domácím vězení je moje noční můra, na druhou stranu uznávám, že tchýně odchovala dvě děti a musím uznat, že dobře, zatímco já mimino viděla dosud z rychlíku. Ale přesto, ne se všemi jejími názory souhlasím. Ale to už bude ten generační rozdíl. :)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Uma se fotí uprostřed pařížských masakrů: Jaký to má smysl? ptají se lidé

Horší období si nemohla vybrat! Hollywoodská diva Uma Thurman se fotí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >