Pohyby miminka ve 26tt.

243
9.2.21 16:46

Pohyby miminka ve 26tt.

Ahojky holky :kytka:
Jsem ve 26tt. Je to mé první a vysněné těhotenství..
Chci se vás zeptat jak jste v tomto týdnu cítili pohyby vy?
Je normální že jeden den miminko cítím a na druhý den nic?
Děkuji za odpovědi :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
465
9.2.21 16:57

No, mela bys ho citit uz urcite kazdy den. Uz je vetsi a ty pohyby mohou byt trochu jine, jako ze ho vice citis se otočit ci prevalit, nez kopani a bouchani, ale cely den ho necitit vubec normalni není. Muze to byt treba kombinace placenty vepredu, linejsiho ditete a jeste se treba otocilo zady, takze kope smerem do zad, ale netroufla bych si na to spolehat a pokud se ti nepodaří ho sama rozhybat (zkus si lehnout a soustredit se jen na pohyby, muzes s nim zatrast, zkusit trochu postouchat, pustit nahlas hudbu…), jela bych na utz na kontrolu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7182
9.2.21 17:01

@Villanelle souhlasim…

Pokud v klidu necitis ani naznak pohybu, prevaleni, pretoceni, jela bych radsi na utz. Moje dr mi rikala, ze radsi 10× zbytecne, nez neco zanedbat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
243
9.2.21 17:06

Holky už.. Trochu jsem zatřesla břichem a 2× mě kopla :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
292
9.2.21 17:07

Ja citila pohyby od sestnacteho tydne. Ale postupem casu to bylo jak na houpacce. Kazdy den nekolikrat, pak den i dva nic. Litala jsem na pohotovost jako blazen. Pokazde. Holcicka ma od narozeni slabsi svalovy tonus - to se projevovalo pravdepodobne i v deloze. Nikdy jsem nezazila poradny kopanec. Kazdopadne pokud cely den necitis nic, jela bych to zkontrolovat. Ale naplas, asi je to mozne, viz ja.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
465
9.2.21 17:14

@Majka6802 Tak slava. :pankac: Ted uz musis dite citit kazdy den, kdyz ne, radsi jed na pohotovost, opravdu lepsi vyjet zbytecne s tim, ze se rozkope v čekárně, než to zanedbat. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6307
9.2.21 17:14

Ono je to hodně individuální a za mě teda fakt hodně záleží na tom, jestli je placenta vepředu nebo vzadu. I když teď (čtvrté těhotenství) ji mám vzadu a pohyby sice cítím už od 16.tt, ale až poslední týden fakt pravidelně a to jsem už 27.tt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7182
9.2.21 17:19
@Majka6802 píše:
Holky už.. Trochu jsem zatřesla břichem a 2× mě kopla :andel:

Tak super :palec:

@fenny ty jo, mam zkusenost s obojim a teda nejaky vetsi rozdil nepocituju :nevim: ale asi je to hodne individualni…u obojiho jsem zacala citit zacatkem 18tt a tak nejak stejne. Ted tam teda mam deticky dve a je to uz nekdy zazivne :lol: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6307
9.2.21 17:41

@Kukacka123 Já jsem pohyby s placentou vzadu (2×) začala cítit vždycky kolem 16.tt a s placentou vepředu (2×) až kolem 20.tt. A v pozdějších týdnech se s placentou vzadu vždy o hodně výrazněji „vlnilo“ břicho, bylo to vidět i přes tričko třeba. To s placentou vepředu vůbec, maximálně když dal pořádný kopanec.
Ale rozhodně je to individuální - kamarádka byla ráda, když cítila pohyby jednou za 3 dny a všechno bylo přitom úplně v pořádku - porodila v termínu zdravou holčičku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat