Pohyby v těhotenství

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
126
10.9.21 20:55

Pohyby v těhotenství

Ahoj, vím ze tady je spoustu podobných diskuzi, ale mam nervy z jedné věci. Dnes jsem v 19+1tt moje první těhotenství po IVF a stále necítím žádné pohyby miminka. Tchyně mi furt každou návštěvu říká ze uz bych něco měla cítit a bla bla a akorad me stresuje ze ja sama pořád nic necítím a nelibi se mi to. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1364
10.9.21 20:58

Na pohyby mas jeste casu prosim te. Klid. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.9.21 20:59

Ještě je brzo, to je normální. Na ultrazvuku pohyby byly vidět? Předpokládám, že kdyby něco bylo špatně, tak by ti to doktoři řekli. Doporučuju omezit kontakt s tchyní na minimum, tohle fakt nepotřebuješ slyšet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
753
10.9.21 21:00

Ještě je brzo. Buď v klidu a tchýni tak moc neposlouchej. :mrgreen:

Jo a ještě, pokud máš placentu na přední straně tak ty pohybu můžeš cítit ještě mnohem později. :)

Příspěvek upraven 10.09.21 v 21:01

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26422
10.9.21 21:01

Já jsem taky 19+1 a pohyby cítím už minimálně 2 týdny, zrovna teď je i vidím jak se mi vlni břicho. Ale hodně záleží kde máš placentu (pokud vpředu tak pohyby tlumí), jestli nemáš na břiše větší tukovou vrstvu, ta to taky tlumí, jak je dítě aktivní (to se dá ovlivnit, když sníš třeba něco sladkého), kolikate je to těhotenství (já třetí, u každého je to cítit dřív), prostě hrozně faktorů, takže jako obecně bys ve 20tt už něco cítit měla, ale nemusíš hystercit, když tomu tak nahodou není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
10.9.21 21:01

Vůbec se tím nestresuj. Každým dnem to přijde. Každý je jinak citlivý. Někdo citi pohyby už v 16 týdnů někdo až ve 21.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1961
10.9.21 21:03

Máš času dost, já cítila asi tak 21 TT a zřetelně pohyby ještě později.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1216
10.9.21 21:06

U prvních dvou těh. jsem cítila pohyby hodně brzy (15-16.tt), ovšem u třetího až kolem 20.tt- to jsem měla placentu na přední stěně. Pokud je dle Dr. vše ok, nestresovals bych se, ono to přijde ;) (pamatuju si, jak jsem ke konci těh. někdy zařvala bolestí, jak ty pohyby byly bolestivé, pohybů si ještě užiješ)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3787
10.9.21 21:06

Máš ještě spoustu času :hug: vše je v pořádku. Nestresuj se a těš se na miminko :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4279
10.9.21 21:09

U prvního 17+4, druhé 14+3, třetí 21+2
Klid mamko :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
974
10.9.21 21:13

Kamarádky cítily u prvního 24 a 26 tt, já od 20 tt, ale večer když jsem si lehla na zada nebo ráno, klid :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
126
10.9.21 21:47

Děkuji za povzbuzení :) ano myslim ze je vše v pořádku, v pondělí jsem byla na 4D ultrazvuku a odnesla jsem si krásné video i fotky, jak se malinká krásně hybala, i se schovalala ručičkama :srdce: no na břiše mam dost tuku tak je to možná i tim, ze to zatím necítím. Tchyně me pěkně štve, už minimálně měsíc v kuse se furt ptá na ty pohyby :zed: to je vážně škoda slov…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1628
10.9.21 22:03
@Sonička29 píše:
Děkuji za povzbuzení :) ano myslim ze je vše v pořádku, v pondělí jsem byla na 4D ultrazvuku a odnesla jsem si krásné video i fotky, jak se malinká krásně hybala, i se schovalala ručičkama :srdce: no na břiše mam dost tuku tak je to možná i tim, ze to zatím necítím. Tchyně me pěkně štve, už minimálně měsíc v kuse se furt ptá na ty pohyby :zed: to je vážně škoda slov…

Já cítila nepravidelně až někdy po 20 týdnu, tak se nestresuj ;) a tchyně ať si škubne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
753
10.9.21 22:03

@Sonička29

Tak řekni že pohyby cítíš ale že ještě nejdou vidět, že to nejsou takové velké kopance a máš klid. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
10.9.21 22:05

Já jako prvorodička je cítila na přelomu 20/21 týdne. Moje kamarádka, též prvorodička je cítila v 17tt. Je to individuální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat