Pohyby versus záškuby svalů

1804
28.2.13 14:55

Pohyby versus záškuby svalů

Ahoj,

chtěla jsem se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s záškuby svalů na břiše, co zaměňujete s pohyby? Totiž, abych to uvedla na pravou míru, kopance cítím už od poloviny ledna, to to bylo takový docela něžný strkání, ale poslední dobou jsem si říkala, že se to dítě hýbe nějak pořád a nadskakuje nebo co…a došlo mi, že se možná jedná o záškuby mých břišních svalů: mám totiž občas podobný záškub na na noze nebo na zádech, tak to by odpovídalo. Ze všeho nejvíc se to ale mele na břiše nebo v břiše, vevnitř i venku, občas je ten záškub vevnitř, na břiše ho necítím, většinou je to dost lokalizované, nadskočí to a konec… Na foru jsem četla, že je tu pár maminek, co „pohyby“ cítily ještě čtyři měsíce po porodu, jak se jim rovnala děloha.

A teď jak jsem se vypsychotičtěla: co když všechny ty pohyby jsou vlastně jen záškuby mých svalů??? Co když se moje dítě už vůbec nehýbe??? Můžete si dělat srandu, ale však oni vás ty hormony taky dostanou :lol:. Máte někdo nějaký recept, jak to od sebe poznat? Samozřejmě se mi s tím nechce otravovat doktora. Na druhou stranu jsem měla před měsícem amniocentézu, taky mě to břicho trochu bolí jako při ms (aby ne), tak se potřebuju ujistit. Dik!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24517
28.2.13 15:02

Myslim, že záškub svalu od pohybu mimča poznáš, jedno bude víc po povrchu, druhé vevnitř…
ale každopádně bych s tim doktora otravovala - asi by to chtělo magnézko ;) to je proti tvrdnutí břicha i křečím svalů…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14033
28.2.13 15:11

Zkus si lehnout na záda, natáhnout nohy a dát ruku na břicho :) Já cítím nejen „kopance“, ale i jak se tam mele, pluje, obrací…či jak to popsat :)Tj. není to jen „ťuk“ a konec, ale i trochu delší pohyb…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
530
28.2.13 15:17

Nevim v kolikatem si ale me se ve 28tt obcas ditko hejblo tak ze to spise zaskubalo.
Ja bych byla v klidu podle me to je pohyb

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1804
28.2.13 17:05

Dik. Prave, ze ten rozdil nepoznam, jak rikam, skube to i vevnitr…jinak na zada jsem taky zkousela, to byl driv zaruceny recept, ale nevim nevim, za posledni tyden mi hodne vyrostlo bricho, vytahla se deloha, takze uz to neni jako driv, ale ne, ze bych byla schopna to uplne poznat: neco mi prijde vic jako pohyb, nebo min… Vitaminy a stopove prvky beru. Vazne nevim…jo, jsem 24 tyden.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14033
28.2.13 20:39

@AnnaF Já jsem teda kousek za tebou, ale občas se mi břicho i vlní :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1804
1.3.13 08:16

@Hřiběnka : No mne naskakujou obcas boulicky, jako ze vidim ty pohyby nebo zaskuby okem, ale vzdycky je to takovy skub a dolu, nekdy to skube dyl na jednom miste (vcera jsem stravila den pozorovanim :zed: ) a jakoby zevnitr ven, ale zadny velky protahovani nebo tak…ale asi moc plasim, neco je proste asi dite, neco jsou zaskuby svalu. Divny mi je, ze uz necitim nozicky, driv jsem obcas nahmatala neco ostryho, nevim zda kotnik nebo kolinko, ale mozna je mala otocena, dostavam rany (nebo skubance?) vevnitr, ven jsou to takovy tupy narazy (ze by zadek nebo zada nebo hlava?). No, fakt je, ze stejne plasim a rikam si, ze jsou to treba jen ty svaly? Mam kontrolu az koncem brezna, 7 tydnu po te posledni, driv nebylo misto, navic jsem jednou mela pacientku, co ji v 5.mesici dite umrelo na zanedbanou infekci, asi jsem traumatizovana…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1804
1.3.13 08:43

No, holky, tak jsem nakonec koupila angelsounds, nasla jsem to za 24eur na amazonu, tak to neni takova hruza, rozhodne lepsi nez letet na pohotovost, ted jen tyden vydrzet, nez to doruci, no, a hlavne jsem se chtela zeptat, KOLIK HORCIKU BERETE DENNE? Taky jsem slysela, ze ty zaskuby muzou bejt vapnik. Doufam, ze se mi podari se jich zbavit a budu v klidu, ze to, co se mele v brise, je jenom nase krasavice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14033
1.3.13 09:37

@AnnaF Neboj se, určitě to je mimčo, to co cítíš. Já taky nenahmatám konkrétní části tělíčka, občas mi přijde, že to byl náraz třeba zádíčkama, ale jistá si nejsem. Angelsounds mám doma asi od 11. týdne - úžasná věc :) Teď už teda skoro neposlouchám, jak ji cítím, ale když, tak není potřeba to nijak hledat, srdíčko je slyšet snad všude. Každopádně si myslím, že zajít na pohotovost není nic špatného :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1804
1.3.13 10:18

@Hřiběnka : Hehe, jak ti tu pisu, tak jsem mela pocitac na brise a pod nim odehrala mala revoluce, a to fakt svaly nejsou, mlelo se mi cely bricho sem a tam, jak se vzpirala na nozickach (asi je ma fakt smerem k pateri) a strkala do kompu zadkem a zadama. No vida, tak se probudila, dablice, mam pocit, ze pocitac na brise ji fakt irituje. No, uz ji nebudu trapit, chudinku, staci, ze ma blaznivou maminku. Jinak jsem aspon diky tyhle diskuzi zjistila, ze mam opravdu nejspis malo magnezia nebo vapniku, i pres to, ze beru tehotensky doplnky stravy a bricho mi netvrdne (aspon si myslim…ale to bych si asi vsimla, ze jo…), tak jsem vcera poslala muze pro mineralky. Tak jste me holky nejspis zachranily od zkazenych zubu a osteoporozy :lol:.

Jinak jsem rada, ze rikas, ze ty angelsounds pouzivas a ze te to uklidnuje, ja si rikam, ono se to bude hodit, stejne chceme pak jeste dalsi deti, tak ono se to uzije :lol:.

Zajit na pohotovost neni nic spatnyho, jenze ja mam problemy jim tam verit…Naposledy jsem tam byla v sestym tydnu s krvacenim, nemeli poradny utz, nebyl tam gynekolog, nikdo nevedel, co ma delat, vysetrovala me internistka…sice vsichni rikali, ze to bude dobry, ale na utz nic nevideli, tak mi dali neco proti krecim, nabrali krev a poslali me domu. Pak se rozjelo dost desny tydenni kolecko, kdy mi nakonec ve spolupraci s radiologem a moji byvalou gynekolozkou diagnostikovali zamlkly tehotentstvi…ktery ma ted 24 tydnu. Zkratka tu nemam k tem doktorum duveru, takze by me tam stejne neuklidnili, ja to mam s duverou komplikovany, protoze skoro pokazdy, kdyz mi v zivote neco bylo, jsem narazila na nejakyho sarlatana s diplomem…muj (soucasny) gynekolog je 40km odtud a je super, ale je dost nemluva a vzhledem k tomu, ze je opravdu dobry, ma tolik pacientek, ze nebude mit cas a nebude brat telefon…proste jsem si rekla, ze se pokusim se poptat, a pak kdyztak stravim odpoledne tim, ze se budu pokouset mu dovolat…navic si rikam, kdyz budu otravovat s kazdym prdem, nikdo me nebude poslouchat, az mi fakt neco bude.

Kazdopadne diky za diskuzi. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat