Pojďme se podpořit, nevyspalá péče o novorozence

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
287
21.3.22 10:05

Pojďme se podpořit, nevyspala péče o novorozence

Ahoj holky, předem se omlouvám za chyby, chovám malého. Chtěla jsem založit diskuzi, aby jsme se maminky, které mají krátce po porodu podpořily, že ten spánek bude lepší, prdiky že přejdou a zase bude dobře :mrgreen: Naše dnešní noc:uspavani do 1 hod, od 1 do půl 3 spal, od 3 do půl 5 opět řev a pak do 7 spal 8o. Malej bude mít 5 týdnu, jsme na UM vypije kolik si řekne 80-130 ml za 3-4 hod. Na prdiky mám biogaia, pupíka a polštářek. Přes den mi usnout nejde a kolikrát večer se mi už točí hlava a jsem jak po flámu :mrgreen: Neumím prostě usnout na povel, ba naopak pořád si říkám spi, spi z toho se jen vytočím a nespím :lol: Manžel pomáhá hodně, ale pracovat musí. Zrovna nepatřím mezi matky roku a už se těším do práce (která mě mimochodem nebaví) :mrgreen: :mrgreen: Je to ubíjející přebalit, nakrmit, odříhnout a pořád dokola. Je na tom někdo stejně? Jinak malý je vymodlene miminko a bude po zkušenostech 100% jedináček :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
67441
21.3.22 10:08

@Tamara86 tohle období ještě dobrý, ale při růstu zubů do půlnoci řev a ve 3 ráno vyspane usmívající se dítě. Jako šílené období :hug: musíš si říkat, že je to vždy jen na chvilku, že se to za pár týdnů změní. A upřímně, já, noční sova, co dřív chodila spát fakt hodně po půlnoci, padám teď denně v 8 večer na hubu a usínám asi dřív, jak ten malý záškodník :mrgreen: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2760
21.3.22 10:12

@Tamara86 Ahoj,snad nevadí, že odpovídám ;) Mám holčičku sice větší teď je jí 16.měsíců, ale můžu říct, že ráda vzpomínám na tyhle začátky, byla jsem sice unavená a vyčerpaná ale teď je řekla bych hůř, jediné co je fajn, že malá už má nějaký režim, kdy chodí spát a tak, ale jinak o odpočívání nemůže být řeč a jsem ještě víc hotová, než na začátku, nedá ta holka chvíli pokoje, v noci neustálé kňourání co chvíli tu dudlík, tu deka, tu něco jiného, takže kolikrát pětkrát vzhůru a zaber znovu :zed: Naštěstí kvůli jídlu už vstává jen jednou, nebo vůbec…A teď čekáme další, tak vše nanovo…Chtěla jsem Tě jen podpořit a povzbudit, neboj bude hůř :mrgreen: Ale třeba taky ne ;) Hlavně, ať máš zdravé miminko :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1900
21.3.22 10:18

Mám dneska 6tydenni mimco a spaní jde, ale to uspavani :zed: Včera od 18 do 22… Vždy usne, ale jak se dá do postýlky, za 5 min vzhůru… To už usinam taky a jedu na autopilota :? A do půlnoci ti spí jak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
287
21.3.22 10:29

Holky to mi vůbec nepomáhá že bude hůř :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Všichni říkají že bude líp tak už vyhlížím světlo na konci tunelu. Jsou dny kdy spí i 4 hodiny v kuse a pak nám to vrátí, aby jsme si asi nezvykli :mrgreen: Jinak na chvilku přes den pomůže vybracni lehátko, vím že to není zdravé, ale jak jsem psala o titul matky roku mi nejde. Jde mi jen o to přežít :mrgreen: V kočárku je hodný, ale když člověk nespí tak ty procházky zkracuji a zkracuji, protože se ve výloze leknu sama sebe :mrgreen: Všichni říkají jak si přejí zastavit čas s miminkem a já kdybych mohla tak ho o pět let posunu. Vůbec to neutíká, den za dnem stejný a spánek v nedohlednu 8o Obdivuji všechny, které mají nebo chtějí 2 a více dětí. To je minimálně na Nobelovu cenu za statečnost :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
287
21.3.22 10:31

@Janee19 Jak kdy, někdy do půlnoci na 2 hodky usne ale třeba dneska až v 1 ráno, to už člověk neví jestli se má smát nebo brečet :mrgreen: :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
287
21.3.22 10:33

@martina.se co se týče zubů mám noční můry už teď :mrgreen: Vykoupim lekarnu, jinak to nevydím a do vybračniho lehátka přimontuji rychlejší level :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11905
21.3.22 10:35
@Tamara86 píše:
Ahoj holky, předem se omlouvám za chyby, chovám malého. Chtěla jsem založit diskuzi, aby jsme se maminky, které mají krátce po porodu podpořily, že ten spánek bude lepší, prdiky že přejdou a zase bude dobře :mrgreen: Naše dnešní noc:uspavani do 1 hod, od 1 do půl 3 spal, od 3 do půl 5 opět řev a pak do 7 spal 8o. Malej bude mít 5 týdnu, jsme na UM vypije kolik si řekne 80-130 ml za 3-4 hod. Na prdiky mám biogaia, pupíka a polštářek. Přes den mi usnout nejde a kolikrát večer se mi už točí hlava a jsem jak po flámu :mrgreen: Neumím prostě usnout na povel, ba naopak pořád si říkám spi, spi z toho se jen vytočím a nespím :lol: Manžel pomáhá hodně, ale pracovat musí. Zrovna nepatřím mezi matky roku a už se těším do práce (která mě mimochodem nebaví) :mrgreen: :mrgreen: Je to ubíjející přebalit, nakrmit, odříhnout a pořád dokola. Je na tom někdo stejně? Jinak malý je vymodlene miminko a bude po zkušenostech 100% jedináček :mrgreen:

Klasika…mám děti 2a ani jedno normálně nespalo.Syn se budil po 20minutach a celou noc spal od 3 let. Dcera něco podobného. Jit do práce bylo vysvobození. Taky jsem po tomto zážitku chtěla jen jedno dítě život to tak nějak zamotal a mám 2

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
287
21.3.22 10:42

Já si myslím že problém bude i v tom, jak je člověk krátce po porodu, že si ještě nezvykl na miminko, natož být máma a do toho nespí a stará se o malého. Až si zvyknu tak bude lépe :mrgreen: Tedy doufám. On se člověk musí s hodně věcmi rozloučit nebo omezit a vše zjišťuje až po porodu. Návod na mimčo mi nikdo nedal a přesto že jsem věděla, že to bude těžké, tak jsem si nedokázala představit jak a bude hůř :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
289
21.3.22 10:50

@Tamara86 drz se holka, to das! A budes si to aj uziva. Aspon obcas :lol:
Ono si to musi sednout, ja som sa s prvym zzivala 4 mesiace. :oops: teraz uz mam dvoch a musim povedat, ze s dvomi som vyspalejsia ako s tym jednym. A to zrovna ideme druhe kolo zubov, ktore maly nesie faaaakt tazko.
Ale teda… Na svetlo na konci tunela cakam uz minimalne 2 roky :think: :mrgreen: fuuuurt neco :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.3.22 10:54

No, jsou to skoro dva měsíce, co naspím za noc asi tak čtyři hodiny v součtu ale po maximálně třicetiminutových intervalech. Novorozenci je pět let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1900
21.3.22 11:04

@Tamara86 a když jde spát až o půlnoci, kdy mu konci předchozí spánek? Novorozenec vydrží tak 2, maximálně 3 hodiny vzhůru… Není pretazeny? Pak se z andilku stávají peklicka :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2760
21.3.22 11:13

@Tamara86 Zoubků jsem se taky bála a naštěstí naše malá úplně v pohodě, musím zaklepat…Jen slintání a má chvíle, kdy nejí…Tak držím palečky, ať je to u vás taky v pohodě :srdce:
Jako je to s těmi dětmi kolikrát očistec, až si říkám a,,tohle,, si lidi pořizují dobrovolně :D ale stojí za to, uvidíš pak postupem času, jak začne žvatlat, lézt, chodit, trsat :D Jsou boží ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
789
21.3.22 11:14

S tím jedináčkem bych to tak nehrotila. Teď máš náročné období, ale to dříve či později pomine. Já mám 2 děti, které jsou 2 roky od sebe a není nad to vidět, jací to jsou parťáci. A samozřejmě má to pozitiva i pro rodiče, že si nás méně vyžadují… :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
287
21.3.22 11:28

Holky a radu, malý se nají a ublikne mi třeba i po 2 hodinách. Proč? Má hipp comfort. Co se vám osvědčilo na prdiky? Nebo jak poznám prdiky? Když malej řve tak kolikrát nevím proč :( Jestli ho přecpávám? Jinak jsem si téměř jistá že bude jedinacek :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat