Pojištění auta po nehodě

162
17.11.20 17:39

Pojisteni auta po nehode

Zdravim,
chtela bych poprosit o radu.. Jsou to uz skoro 3 roky, kdy jsem nedobrzdila a polibila lehce druhe autko. Pojistka se mi samozrejme zvysila.. Kdyz jsem v lete volala na epojisteni, rekli mi, ze po 3 roky mi levnejsi pojistku nikdo neda… Chci se zeptat na Vase zkusenosti? Je ro opravdu tak? Da se najit nejaka pojistovna, co by mi dala pojistku levnejsi -》 za cca puvodni cenu? Auto mam 4 roky a nejsem v tom zbehla. Googlovala jsem to a 3 letou lhutu nikde nenasla… Spis to, ze nektere pojistovny prvni nehodu promiji… Coz jde ale proti tvrzeni zakaznicke linky od epojisteni… a ta ma prece pod sebou plno pojistoven…

Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3221
17.11.20 17:55

To bude asi nějaké jejich nepsane pravidlo.. Já jsem to vyřešila tak, že si pojistku na mě auto napsal na sebe přítel. Ušetřili jsme tak víc než polovinu. Jinak ty sumy byly opravdu šílené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5501
17.11.20 18:01

@purplee neni nic jednodussiho, nez zkusit srovnavace a zjistit si to. Povinny ruceni sly ale nahoru vseobecne. Jinak o nejake 3 lete lhute jsem v zivote neslysel. Jinak nehodu nepromiji nikdo. Pocitaji se bonusy/malusy za dobu pojisteni.

@ProfZav ano moznost, ale vy tim padem budete bez bonusu a budete to mit drahy porad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3221
17.11.20 18:06

@Cenarius jasně, ale momentálně si nemůžu úplně dovolit dávat za pojištění tolik peněz a předpokládám, že s chlapem budu napořád, takže to možná udělám jinak, až nebudu na rodičáku ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
120
17.11.20 18:20

Vykašlal bych se na epojištění i srovnávače. Osobním kontaktem se dá dosáhnout i částek, které nikde zveřejněné nejsou. Spíš bych přímo obvolal pojišťovny a uzavřel to takhle. EPojištění je v podstatě pojišťovací makléř, který má smlouvy s pojišťovnami, že je může zastupovat. Zkusil bych buď osobně zajít/zavolat na pojišťovnu (více pojišťoven) a nebo zajít za nějakým makléřem osobně.
Pojišťovny potřebují peníze, makléř má marži za uzavřenou smlouvu. Takže je možné, že s jiným makléřem se dostanete někam jinam jen proto, že potřebuje uzavřít určitý počet smluv.
U nehody se počítá hlavně bonus/malus. Lhůty na to žádné nejsou, záleží na pojišťovně. Zákon ceny ani bonusy/malusy neupravuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
17.11.20 18:37

Doporučuji si najít nějakýho pojišťováka, který má smlouvu se všemi pojišťovnami. Nejlépe přes nějakého známého. Internetový porovnávače bych bral s rezervou a určitě bych si tam pojistku nesjednal. Ale ceny budou pravděpodobně i tak větší, než před nehodou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
17.11.20 18:42

Ještě dodám, nesnažte se nikdo šetřit na limitu pojistného plnění, já osobně bych pod 150/150mil. Nešel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11800
17.11.20 19:19
@ProfZav píše:
@Cenarius jasně, ale momentálně si nemůžu úplně dovolit dávat za pojištění tolik peněz a předpokládám, že s chlapem budu napořád, takže to možná udělám jinak, až nebudu na rodičáku ;-)

taky měl chlap moje auto pojištěný na sebe, a letos si to musím platit sama. Měla jsem si to platit od začátku a neměla bych teď takový šílený částky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11800
17.11.20 19:21

@Autař já mám 140/140, a doufám, že z toho nikdy plněno nebude, ale kdyby jo, tak mají snad z čeho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1460
17.11.20 19:23

A u čeho jste vy ostatní pojištění? My máme pojistku 8 let, bez nehody a u pojišťovny u které jsme Axa, nám levnější pojistku nedali a ani sami nenabídly. Myslela jsem si, že po nějakém čase za věrnost a bez nehody sami od sebe dají levnější pojistku, ale asi to tak není (máme první auto, takže v tomhle se tak nevyznám)
Prosím poraďte. Zakladatelko promiň, že jsem se vtěrkla s dotazem :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11800
17.11.20 19:24

Já dělala přes klik, na internetu mi to vycházelo asi na 7200 a oni mi volali a stáhli to ještě na 6600

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24248
17.11.20 19:28
@purplee píše:
Zdravim,
chtela bych poprosit o radu.. Jsou to uz skoro 3 roky, kdy jsem nedobrzdila a polibila lehce druhe autko. Pojistka se mi samozrejme zvysila.. Kdyz jsem v lete volala na epojisteni, rekli mi, ze po 3 roky mi levnejsi pojistku nikdo neda… Chci se zeptat na Vase zkusenosti? Je ro opravdu tak? Da se najit nejaka pojistovna, co by mi dala pojistku levnejsi -》 za cca puvodni cenu? Auto mam 4 roky a nejsem v tom zbehla. Googlovala jsem to a 3 letou lhutu nikde nenasla… Spis to, ze nektere pojistovny prvni nehodu promiji… Coz jde ale proti tvrzeni zakaznicke linky od epojisteni… a ta ma prece pod sebou plno pojistoven…Dekuji

Zkus si na těch kalkulačkách na netu najít pojišťovnu s nízkou pojistkou, ale nesjednávej ji tam. Zavolej jim a zkus se domluvit s nimi, já už jsem dvakrát uspěla a mám pojistku ještě nižší. Jinak už máš vyjetý bonus 36 měsíců, to už by mělo něco hodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
162
17.11.20 19:34

@Cenarius

To bylo prvni co jsem delala, pisu to i v textu… epojisteni je srovnavac… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24248
17.11.20 19:38
@smajlik345 píše:
A u čeho jste vy ostatní pojištění? My máme pojistku 8 let, bez nehody a u pojišťovny u které jsme Axa, nám levnější pojistku nedali a ani sami nenabídly. Myslela jsem si, že po nějakém čase za věrnost a bez nehody sami od sebe dají levnější pojistku, ale asi to tak není (máme první auto, takže v tomhle se tak nevyznám)
Prosím poraďte. Zakladatelko promiň, že jsem se vtěrkla s dotazem :hug:

Já vybírám dle nabídek kalkulaček a pak obvolávám dané pojišťovny. Máme dvě auta a dva přívěsy a každý je pojištěný jinde dle aktuální nabídky. V době, kdy jsem to zakládala tam byly velké rozdíly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
162
17.11.20 19:41

@Cenarius

To bylo prvni co jsem delala, pisu to i v textu… epojisteni je srovnavac… :roll:
@smajlik345 píše:
Prosím poraďte. Zakladatelko promiň, že jsem se vtěrkla s dotazem :hug:

Uplne v poho..
Ja mam pojistku u CPP… Po nehode jsem musela doplatit zpetne pojistku (ty bonusy co mi tehdy platily „tu slevu“ chteli zpet - tak jsem trosku nepochopila k cemu ty bonusy vubec jsou, kdyz jsem jim to musela vratit i za dobu jizdy bez nehody) a pak o 1500 vic kazdy rok… No uplne me tim vytocili. Zitra to budu obvolavat a doufat, ze ne vsude maji takove podminky… ČPP uz ne.. 8o tehdy ale meli fakt nejlevnejsi pojistku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama