Pojištění auta - zkušenosti s pojišťovnami

9020
15.7.21 22:37

Pojištění auta - zkušenosti s pojišťovnami

Potřebuji zařídit povinné ručení a havarijní pojištění na osobní auto. Už mám několik nabídek z internetových srovnávačů, zítra chci zkusit zavolat přímo do některých pojišťoven.

Jaké máte zkušenosti s jednotlivými pojišťovnami? Hlavně co se týká plnění při pojistné události. Co tak pročítám na internetu, některé toho spoustu naslibují, ale jak má dojít na plnění, jsou s tím velké problémy.

Zajímají mě tedy dobré i špatné zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6455
15.7.21 22:53

Jedine Allianz, vzdy jsme pojistovali fungl nova auta, jak zakonne pojisteni, tak havarijni.
Plneni bylo v pripade pojistne udalosti velmi rychle, vse pres jejich aplikaci.
Ale urcite nejsou nejlevnejsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.7.21 22:59

@Titty My máme u nás ve městě vedle dopr. inspektorátu poradenskou poj. kancelář. Paní má smlouvu se všemi pojišťovnami a po zadání mých údajů mi vybírá nejlepší pojišťovnu. Já nechci úplně nejlevnější, ale zatím vyhrává u mě Generali.Je zajímavé, že když jsem šla přímo do Generali, nabídli mi úplně stejnou pojistku, ale o 300 dražší

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21657
15.7.21 23:03
@Jogrr píše:
Jedine Allianz, vzdy jsme pojistovali fungl nova auta, jak zakonne pojisteni, tak havarijni.
Plneni bylo v pripade pojistne udalosti velmi rychle, vse pres jejich aplikaci.
Ale urcite nejsou nejlevnejsi.

Souhlasím Allianz, ono zas úplně nemá smysl šetřit, protože ten rozdíl v plnění prostě je. Ale zase mají pojistku - Jezdím málo, platím málo a ta drahá fakt není. Za volantem jsem denně a do jejich nájezdu kilomerů se vejdu s přehledem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
16.7.21 00:06

Osobně bych si auto online nepojistil, za mě je nejlepší najít si pojišťováka, který má smlouvu se všemi pojišťovnami a nechat si u něj udělat nabídku. Důležitý je i nešetřit na limitu pojistného plnění, i když se základ (35/35mil.) může zdát hodně, tak v mnoha případech tento limit nestačí. Jakou pojišťovnu zvolit, to je těžký ale spíš bych šel do Kooperativy, Allinaz, ČSOB než např. Slavia apod. Ale v případě placení se moc nechce žádné 😐

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
16.7.21 00:08

@Lenčí 12345 Protože každý z toho má nějakou provizi a je to víceméně na tom pojišťovákovi co nabídne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.7.21 07:15

@Titty My máme havarijní od Kooperativy a povinné ručení od Axy. Špatnou zkušenost máme s pojišťovnou Direct.

• Citovat
  • Nahlásit
155
16.7.21 09:12

@Titty měli jsme Kooperativu, pojistné plnění jsme s nimi ale neřešili, pouze odtahovku a tam to byla domluva naprosto jednoduchá a bezproblémová. Teď máme Allianz, zatím bez konkrétní zkušenosti.
Hlavně nebrat Slavii! Trpím nízkým tlakem, ale při řešení naprosto čehokoliv jsem měla okamžitě 150/90. :pocitac: Naprostá hrůza a tragédie, na všechno mají dost času, na maily neodpovídají, na lince dámu, co nic neví a nic nemůže. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
16.7.21 09:28

Kromě ceny pojistného je také dobré vybrat si pojišťovnu, která spolupracuje se servisem do kterého jezdíte. Myslím, že to ušetři hodně běhání. Já jsem využil pojistku dvakrát a ocenil jsem, že si to servis s pojišťovnou vyřešili beze mne. Jen jsem odvazl auto do servisu a nahlásil to pojišťovně. Pak jsem si jen vyzvedl auto a zaplatil.

Nevím, jestli je to takhle už běžné, ale mne to celkem příjemně překvapilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9020
16.7.21 12:01

Moc všem děkuji za komentáře a rady. Určitě nejdu jen po nejnižší ceně, na to už mám dostatek zkušeností. Ale pokud půjde u rozumné pojišťovny ušetřit, budu ráda, jsou to dost vysoké částky.

My jsme doteď měli vše u Kooperativy, ale před nějakou dobou nás pořádně vyšplouchli u pojištění rodinného domu, takže u nich už nechci mít nic.

Zatím mi jako nejlepší, co se týká plnění a komunikace v případě poj. události vychází Generali a Allianz. Ceny tomu tedy odpovídají…

Nemáte prosím někdo zkušenosti s pojišťovnou AXA?
A co pojišťovna Pillow? O té jsem teď slyšela poprvé, Axu aspoň znám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
16.7.21 16:13

Do Pillow bych nešel u Axy jsme do nedávna jedno auto měli, normálně bych si tam auto spíš nedal ale s tímhle se najezdili minimum km, tak se to tolik neřešilo, zkušenost s nimi v případě nějakých problémů nemám a teď Axa spadá pod Uniqu. Ale asi bych se Axi vyloženě nebál jen ji z nějakého neznámého důvodu nemusím ale to je můj osobní pocit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9020
16.7.21 19:38

@Autař díky za potvrzení Pillow, taky se mi to nezdá.

Dnes jsem dostala kontakt na paní, která zařizuje pojištění - dělá Generali Česká a ČPP. Ta nabídka Generali je podmínkami i cenově podobná, jako mám ze srovnávače Klik tu Axu a je tam možnost navolit si výhodnější spoluúčast (např. spoluúčast 5 tis. Kč - normálně je to 5%, minimálně 5 tis. Kč, tady je to jen 5 tis. Kč i při větší škodě, kde by výpočet přes procenta byl vyšší). Ještě si to jednou projdu, ale zatím u mě vítězí.

Jediná nevýhoda je, že chce auto vidět a nafotit osobně u ní na pobočce a není to zrovna za rohem. Klik dělá vše online, auto bychom si fotili podle jejich návodu sami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9020
16.7.21 19:45

@tomsemtam díky za tip. Náš vesnický autoservis nespolupracuje ani s jednou pojišťovnou. Generali a AXA mají své nejbližší servisy kousíček od sebe, tak mi to v rozhodování nepomůže, škoda. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6259
16.7.21 19:55

Spoluúčast 5.000 max, bez % ale znamená navýšení pojistného. Jestli „poradkyně“ nutí klienta, aby musel přijet za ní a je to neblízko, tak už tohle znamená (pro mě), že není ta pravá. A smlouva čistě online, nebo od poradkyně je na úplně stejné úrovni a prakticky ani není moc možné, že by tam byly jiné parametry a stálo to jinak. Něco jako - já vám dám větší slevu, než dostanete online- úplně bych to tak neviděl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9020
16.7.21 20:14

@Ivan PPZ je to tak, pojistné je vyšší o 182,– Kč v případě 5 tis. Kč, o 282,– Kč v případě 10 tis. Kč.

S tou poradkyní je to těžké, já nikoho osobně neznám. Tento kontakt je přes kamaráda, který s ní dlouhodobě spolupracuje a doporučil mi ji, takže pro mě aspoň nějaká reference.
Vůbec se mi nechce jít za poradcem, kterého vyberu náhodně. To už se nám prodražilo kdysi při vyřizování hypotéky, tam jsme se ještě nezkušení do toho nechali natlačit rodinou a stálo nás to pěkných pár tisíc navíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat