Pojištění bytu - která pojišťovna?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2835
18.5.16 11:26

Pojištění bytu - která pojišťovna?

Ahoj holky,
koupili jsme nový byt, tak budu řešit pojištění domácnosti i celého bytu, tak bych se chtěla zeptat na zkušenosti s pojišťovnami. Kde máte pojištění a jak jste spokojení? V současnosti máme pojištění domácnosti u ČSOB, ale podle internetového srovnávače jsou docela drazí, nejlépe mi vychází Allianz a AXA, ale na AXU jsem zase četla dost negativních referencí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19198
18.5.16 11:35

@Sofie2013 Máme pojištěný dům, domácnost i psa u Generali a jsme spokojení :).. Respektive, nic se nám ještě nestalo, takže to vlastně posoudit nemůžu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1702
18.5.16 11:44

@Sofie2013 pokud pojistujete byt v patre, doporucuju Ergo pojistovnu. Nepojistuji povoden! Ja pracuju pro pojistovaciho maklere, delam kalkulace klientum pro vsechny mozny pojistovny, nejlepsi na majetek je Ergo a Allianz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7697
18.5.16 11:50

Nejlepší je pojišťovat majetek u jedné pojišťovny (nabízejí slušné slevy, když je u nich pojištěna nemovitost, auto, pojistka na blbost apod. dohromady).
Ještě doporučuji předem se rozhodnout, na jakou částku a na jaká rizika chcete pojištění mít. To může udělat v ceně mnohem větší rozdíl, než jednoduché porovnání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1702
18.5.16 11:51

Ergo ma v zakladu k nemovitosti zdarma odpovednost vlastnika nemovitosti a k domacnosti obcanskou odpovednost 3.mil s celosvetovou platnosti. Tzn. Kdyz pojedete na dovcu, nebo lyzovat, slovesko, Rakousko…jste pojisteny pokud nekomu nebo necemu neco provedete. Ergo ma taky online kalkulator, zkuste si spocitat. Je to pojistovna novejsi na trhu ale soucasti velmi silny nemecky financni skupiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6354
18.5.16 12:29

Majetková pojištění jsou u mě tak asi 80% Allianz a zbytek Kooperativa a pak je to nevýnamné číslo (i Ergo jsem dělal, ale z velmi specifických důvodů).
U Allianz ale velmi často dosáhnu na lepší cenu, než Kooperativa. Velmi důležitou součástí je pojištění odpovědnosti- jak „z držení nemovitosti“, tak občanská odpovědnost- tzv. blbostka. Ale chce to solidní pojistnou částku, protože s platností NOZ a v zahraničí se nároky poškozených mohou dostat do netušených výšek.
Slevy za propojištěnost nejsou zase tak veliké, za mě tedy nedává smysl dělat v u jedné pojišťovny (bez ohledu na cenu). Každá smlouva musí být kvalitní a za dobrou (nikoli však nejnižší) cenu.
Nechte si zpracovat nějaké kalkulace (alespoň 3) a porovnejte…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26294
18.5.16 12:34

Máme byty i auta u Generali a taky vše OK.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6354
18.5.16 12:41

Generali vůbec není špatná, jen si tu kvalitu nechá zaplatit= jsou poněkud dražší.
Vše Ok znamená, že jste již měli plnění a všechno probíhalo dle vašich představ, nebo že zatím nebyl žádný problém?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2028
18.5.16 12:47

A co zkusit nějaký online porovnávač jako klikni a podobně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1702
18.5.16 12:50

My s Generali moc dobrou zkusenost nemame, ale jsem si vedoma ze je to pri likvidaci ve vetsine pripadech o cloveku na ktereho narazite, takze hruzy muzete mit prakticky kdekoliv. :nevim: doporucuju pojisteni pravni ochrany.

@Ivan PPZ chci se zeptat, delate taky Axu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
970
18.5.16 12:57

@Sofie2013 my máme v ČP a s výší a rychlosti plnění jsem maximálně spokojena ;) Což se o všech pojišťovnách při proběhlé povodni skutečně říct nedalo… Jen si ujasni co přesně chceš pojistit. Jsou 3 druhy pojistek na tohle téma: domácnosti - bytu - domu. KAŽDÁ PLNÍ NĚCO JINÉHO!!! Aby se v případě problémů zbytečně nedivila! Ne každý pojišťovák je přesně znalý, ne každý ti to řekne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20793
18.5.16 12:59

Máme Allianz :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
568
18.5.16 13:00

My mame CSOB a naprosta spokojenost, pri skodne udalosti, perfektni likvidator a na plneni jsme valili oci 8o, takze za me tato pojistovna :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6354
18.5.16 13:04
@ivvet píše:…Jen si ujasni co přesně chceš pojistit. Jsou 3 druhy pojistek na tohle téma: domácnosti - bytu - domu. KAŽDÁ PLNÍ NĚCO JINÉHO!!!

Zakladatelka docela přesně ví, co chce:
Ahoj holky, koupili jsme nový byt, tak budu řešit pojištění domácnosti i celého bytu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65202
18.5.16 13:28

@Sofie2013 my máme pojistku u čp, včera ráno tu byl technik ohodnotit škodu, odpol přišla sms, že vyřízeno, dostanem tolik a tolik.. mazec.. navíc překvapila ta částka.. Jinak jak psaly holky výše, bacha na to, co pojišťuješ, zda jen zdi a spol, nebo aji vybavení atd..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat