Pojištěni domácnosti a vyplácení od pojišťoven po krádeži

242
27.1.20 21:04

Pojištěni domacnosti a vyplaceni od pojišťoven

Ahoj holky, máme takovou neprijemnou zkušenost. Vykradli nás a sebrali peníze, sperky, elektroniku.. Máme naštěstí pojištění u Kooperativa tak by mě zajímalo jaké jsou vaše zkušenosti jak vyplácí a co všechno bylo potřeba dokladat :nevim:. Moc děkuji za odpovědi :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

791
27.1.20 21:13

U krádeže nevím, ale my měli pojištěný čiste jen dum a holý zdi. a praskla nám hadička od wc. Koberec zničené logicky neuznali, ale za ten 15cm odstiplej kousek barvy vrátili 1200kc :mrgreen: do14 dnů na účet. Vyplnila jsem online žádost(mají to na stránkách), a pak mi volala paní likvidátorka. Jelikož jsem to měla nafoceny tak sem nikdo nemusel jezdit. K vam určitě přijedou to nafotit apodobne…p. s. Záleží jaké máte pojištění koukni do smlouvy, jestli se vám to vztahuje na krádež..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8607
27.1.20 21:21

@Lebedka99 já tě nepotěším. Také máme Kooperativu, na jaře nás vykradli a od pojišťovny jsme nedostali nic. Důvod - okno, kterým se zloděj vloupal dovnitř, nebylo poškozené. Ale že je možné otevřít okno zvenčí i bez poškození, to už je nezajímá. Zvažujeme, jestli si vzít právníka a soudit se s nimi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
791
27.1.20 21:25

@Titty Jste tam měli hodit sutr :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8607
27.1.20 21:26

Jinak chtějí co nejvíc dokladů k ukradeným věcem - nejlépe faktury a účtenky, nebo čestné prohlášení, kolik věci stály, případně jejich fotky.
K nám poslala pojišťovna svého technika, aby vše prohlédl.
No a zprávu od policie, čekali jsme, než ukončí vyšetřování, nikoho nechytili, tak je tam lhůta, kdy můžou případ odložit (myslím 1 nebo 2 měsíce).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8607
27.1.20 21:27
@mackA159 píše:
@Titty Jste tam měli hodit sutr :pocitac:

Přesně! Kdybych to tušila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43610
27.1.20 21:31
@Titty píše:
@Lebedka99 já tě nepotěším. Také máme Kooperativu, na jaře nás vykradli a od pojišťovny jsme nedostali nic. Důvod - okno, kterým se zloděj vloupal dovnitř, nebylo poškozené. Ale že je možné otevřít okno zvenčí i bez poškození, to už je nezajímá. Zvažujeme, jestli si vzít právníka a soudit se s nimi.

takže vnikl dovnitř otevřeným oknem? nebo jak může otevřít okno zvenku bez poškození? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
242
27.1.20 21:51

No tak to je síla…To jsou ***** :cert: no u nás došlo k poškození zámku.. zničil celou FAB… mají t9 natočený i policajti a i my máme fotky. Plus samozřejmě bordel co napáchal. Tak Tak je síla takže peníze vyplatí až uzavřou případ jo? No mám nabízeli i to zaplacení škody od statu to zkušenosti nemáte? Že zaplatí vše do koruny s tím že když ho chytí tak to musíte vrátit a vymahatvzgtoho grazla :nevim: coz je nerealne :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13241
27.1.20 22:55

Kooperativa má několik druhů pojistek. Musíš na pobočku nebo za člověkem, který ti to sjednával a doptat se tam, záleží na tvých pojistných podmínkách. Můžou ti to vyplatit až po uzavření šetření policie, můžeš dostat peníze jen pokud nechytí pachatele (pokud ho chytí, musíš to vymáhat po něm) nebo to dostaneš i když bude pachatel známý. Ale tady od nás se opravdu nedozvíš, jak to bude konkrétně u tebe. Nemáme tvoji smlouvu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8607
27.1.20 23:24
@Moise píše:
takže vnikl dovnitř otevřeným oknem? nebo jak může otevřít okno zvenku bez poškození? 8o

Ne, okno bylo opravdu zavřené, nebylo ani na mikroventilaci. Tady jsou návody, běžně dostupné na internetu. :zed: :zed: :zed:

https://tn.nova.cz/…si-zuri.html

https://www.hzscr.cz/…ni-oken.aspx

https://m.youtube.com/watch?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8607
27.1.20 23:28
@Janli píše:můžeš dostat peníze jen pokud nechytí pachatele (pokud ho chytí, musíš to vymáhat po něm)

Tohle jsem si taky myslela, ale nám pojišťovna tvrdí, že pokud by pachatele policie chytila, tak nám pojišťovna bude plnit a potom to bude sama vymáhat na pachateli. Docela jsem v to doufala, někoho i chytili, byla i nějaká stopa… ale nedopadlo to. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8607
27.1.20 23:29
@Lebedka99 píše:
no u nás došlo k poškození zámku.. zničil celou FAB… mají t9 natočený i policajti a i my máme fotky.

Tak tohle aspoň pojišťovna nebude zpochybňovat. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13241
27.1.20 23:31

@Titty ono záleží na pojistce, v rámci jedné pojišťovny můžou existovat dvě pojistky, které to pojímají úplně jinak. Takže opravdu je potřeba studovat pojistné podmínky a doptat se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
242
28.1.20 08:46
@Janli píše:
Kooperativa má několik druhů pojistek. Musíš na pobočku nebo za člověkem, který ti to sjednával a doptat se tam, záleží na tvých pojistných podmínkách. Můžou ti to vyplatit až po uzavření šetření policie, můžeš dostat peníze jen pokud nechytí pachatele (pokud ho chytí, musíš to vymáhat po něm) nebo to dostaneš i když bude pachatel známý. Ale tady od nás se opravdu nedozvíš, jak to bude konkrétně u tebe. Nemáme tvoji smlouvu.

Já se Vás ale neptam jak to mam já ale jaké máte zkušenosti jak vyplácí a co vše sedokladalo ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama