Kde nechat pojistit dům?

Anonymní
19.7.21 13:24

Pojištění domů - kde ?

U které pojišťovny, na co a v jaké výši máte pojištění dům?
Budeme měnit pojištění, které teď máme u Axy, letos už je to Uniqa, několik let starou a protože to pojištění řešili ještě rodiče, tak pojištění nic moc.
Platíme 900 kč ročně, dům je pojištěn na 1 mil. nebo- li na 0 kč (i když hodnota domů je min. 5 mil.), protože pojistka je na povoděn a záplavu, žijeme na kopci - Opavsko, povodeň tady nebyla ani v roce 1997. Takže dům potřebujeme pojistit na úder blesku, silný vítr apod…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20156
19.7.21 13:32
@Anonymní píše:
Budeme měnit pojištění, které teď máme u Axy, letos už je to Uniqa, několik let starou a protože to pojištění řešili ještě rodiče, tak pojištění nic moc.
Platíme 900 kč ročně, dům je pojištěn na 1 mil. nebo- li na 0 kč (i když hodnota domů je min. 5 mil.), protože pojistka je na povoděn a záplavu, žijeme na kopci - Opavsko, povodeň tady nebyla ani v roce 1997. Takže dům potřebujeme pojistit na úder blesku, silný vítr apod…

To se takhle nedá říct. Je potřeba, aby ti pojistka seděla na konkrétní dům/ metry/ vybavení a odpovídala tomu. Prostě projdi pojišťovny nebo si najdi nějakého poradce, který ti porovná ceny a nabídky a uvidíš. každá pojišťovna má svoje balíčky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6252
19.7.21 13:34

Pojištění proti vodě zase tak moc nestojí, ale jinak je ta vaše smlouva skoro k ničemu. Velmi zhruba to vychází- co 1 mega hodnoty domu, to 1 tisícovka pojistného. Jistě může být i pojistné vyšší, záleží co vše je pojištěno a na jaké částky. To co chcete pojistit (a dost dalších věcí) je součástí prakticky všech normálních smluv. Hlídat podpojištění (to máte teď), ale nemá smysl zase pojišťovat na nesmyslně vysoké hodnoty, protože pojišťovna proplatí max. reálnou výši škody, nikoli třeba 2× víc. Když v té Uniqa/AXA zvýšíte hodnoty vašeho majetku na reálné částky a vyhodíte nepotřebná rizika/ přidáte nepojištěná rizika, tak není moc důvod jít jinam. Ale můžete.

Příspěvek upraven 19.07.21 v 13:36

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7323
19.7.21 13:35

Máme u Generali dům a auta. Už mě i vyplacela z obojiho, jsem naprosto spokojená. Máme starý podsklepený dům, nebydlíme pod kopcem- záplava tedy snad nehrozí. Dům je velký, starý, garáž, plot.. vše tohle mám pojištěné (dům, střecha, plot, garáž) na 4mil (z toho 500tis domácnost) a platím 3000 ročně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21449
19.7.21 13:44

Smlouvu máš brutálně podhodnocenou, vřele doporučuju udělat co nejdřív novou, protože i kdyby dům spadnul, dostanete minimum. Pojištění domů je dnes v řádech tisíců. Máme allianz, dům s reprodukční hodnotou 8mega a platíme kolem 10 tisíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
115
19.7.21 13:48

Zkuste Allianz. Já si nedávno nechávala předělat pojistku. Máme sice byt a platíme něco přes dva tisíce za rok, ale myslím, že ji máme hodně dobře udělanou.
Máme variantu max a jsou tam i přírodní události a zemetřesení.
A odpovědnost v tom máme taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7323
19.7.21 13:48
@Janli píše:
Smlouvu máš brutálně podhodnocenou, vřele doporučuju udělat co nejdřív novou, protože i kdyby dům spadnul, dostanete minimum. Pojištění domů je dnes v řádech tisíců. Máme allianz, dům s reprodukční hodnotou 8mega a platíme kolem 10 tisíc.

No bych radši kdyby spadnul. :) Budeme dělat teď smlouvu novou kvůli rekonstrukci. Jinak když se nam vytopilo patro kvůli prasklé hadici, dali víc peněz než jsme potřebovali. Částky jsme si určily my. A dům v té době ani tu hodnotu neměl. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7323
19.7.21 13:49
@Janli píše:

Jinak osobně neznam teda nikoho kdo by platil 10tisic. Ale zřejmě nemáš starej barák, protože na 8mega ti 130let starej barák nikdo nepojisti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5521
19.7.21 13:59
@Anonymní píše:
Platíme 900 kč ročně, dům je pojištěn na 1 mil. nebo- li na 0 kč (i když hodnota domů je min. 5 mil.), protože pojistka je na povoděn a záplavu, žijeme na kopci - Opavsko, povodeň tady nebyla ani v roce 1997. Takže dům potřebujeme pojistit na úder blesku, silný vítr apod…

pojistka 900 8o to máš pojištěné asi jen krádež rohožky.

Určitě Kooperativu, jsou nejlepší, to se ukázalo nyní i na Moravě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6252
19.7.21 14:01
@mackA159 píše:
Jinak osobně neznam teda nikoho kdo by platil 10tisic. Ale zřejmě nemáš starej barák, protože na 8mega ti 130let starej barák nikdo nepojisti.

Může v tom být i domácnost, odpovědnost, k tomu bazén, garáž, FVE… Pojistit barák starý 130 let bude teda problém obecně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7323
19.7.21 14:08
@Ivan PPZ píše:
Může v tom být i domácnost, odpovědnost, k tomu bazén, garáž, FVE… Pojistit barák starý 130 let bude teda problém obecně.

Já ho pojištěny mám. Ale holt je to odpovídající cena baráku. Po rekonstrukci se bude pojišťovat logicky na víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20156
19.7.21 14:11
@mackA159 píše:

No, když jsem viděla, co vše se dá pojistit, tak klidně bych tomu věřila. Dneska už ty baráky mají úplně jinou hodnotu. Obvzlášť teď a taky je spousta věcí, které dřív nebyly. Bazény, soláry, chytrá domácnost, tepelná čerpadla a kdovíco ještě. Nedivím se tomu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54118
19.7.21 16:54

My jsme teď po tornádu zjistili, že nejlíp funguje pro lidi Kooperativa. Zatím jejich přístup vede. My máme bohužel starou pojistku u Generali. A s tou teda moc komunikace nefungovala a nefunguje. Ještě stále nemáme v ruce papír žádný od nich. Likvidátor přišel po 14 dnech. Dokud nebude papír, tak ani ta dotace není dořešena. Kdo má Generali, tak tady nadává. Od 1. 7. máme platnou pojistku u Uniqua. Na tu jsem zatím nějak stížnosti neslyšela. S nima jsem nemusela nic řešit. U Generali jsem se musela doprošovat. Sousedka je má na pojištění podnikání. Až jim nadala, že si stoupne před Čt1, jestli okamžitě nezačnou fungovat, že jim udělá reklamu, že ani ponožky neprodají. Tak ji poslali do druhého dne likvidátory a hned tři likvidátory. Na každý zemědělský stroj jednoho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21449
19.7.21 19:57
@mackA159 píše:

Tak on ten dům má asi 150let, je to statek po kompletní rekostrukci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
175
19.7.21 21:00

Určitě doporučuji finančního poradce který poradí s pojistkou. At nemáte nesmysl za moc penez. Ptát se lidí kolik ted platí není relevantní podmínky a ceny se mění. Spousta nemusí mít pojistky aktualizované

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat