Pojištění družstevního bytu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Máca-Míša
Kecalka 221 příspěvků 25.03.18 12:55
Pojisteni družstevního bytu

Ahoj, můžete mi prosim poradit, kde pojistit družstevní byt proti pozaru, vybuchu plynu atd?

• taky, kdyby treba hořelo v patrech nad námi a hasiči by nás zlili…vim, ze je to pojištění nemovitosti, ale ne každá poj. dělá družstevní byty.

Dále také pojištění domácnosti, u nekoho jsem nevycetla, zda se to vztahuje na nevestaveny nabytek, nové koberce, zaluzie…
Vsude pisou hlavně o elektronice. Tu já mám za pár babek, ale treba foťák me stál 20 tis.
Prosim poraďte, pojistoven je tolik a kdo se v tom má vyznat. Nevim, jestli je lepší to mít oboje u stejný pojišťovny. Dekuju

Reklama

Reakce:

Janli
Závislačka 4700 příspěvků 25.03.18 13:59

Nejlepší je asi allianz, dobrá a cenově přijatelná je Unica. Pojišťuje se všechno najednou, vychází to pak levněji. Sama si nadefinuješ, co v bytě máš a potřebuješ pojistit a podle toho ti udělají pojištění na míru. Dobré je zajít si na družstvo a zjistit, co kryje jejich pojištění domu, protože třeba ty následné škody po jašení požáru jsme měli v rámci pojištění bytového domu.

Máca-Míša
Kecalka 221 příspěvků 25.03.18 14:20

Dekuju, zrovna na tyhle 2 koukam, akorát nikde nejsou psaný ceny. Možná je to tim, ze se to vypocitava individuálně.
Taky by bylo fajn, kdyby se pojistky daly platit treba čtvrtletně, pokud se platí jednou ročně treba 6 tisic, byla by to teď darda

Janli
Závislačka 4700 příspěvků 25.03.18 14:22

@Máca-Míša tak pojištění bytu tě vyjde kolem dvou tisíc. Šestku platíme za megabarák :mrgreen:. Čtvrtletně to většinou jde. Cenu na netu nenajdeš, ta se opravdu počítá až podle požadavků.

Máca-Míša
Kecalka 221 příspěvků 25.03.18 14:26

@Janli
Jo tak to jó, to je jiná. Myslela jsem si, ze je to dražší. :D

Ivan PPZ
Kelišová 5582 příspěvků 26.03.18 00:28

Rozhodně se nedá říct, že pojištění bytu stojí 2.000 a „mega“ barák je za 6.000.
Je pojištění „nemovitosti“ - u bytu tedy „zdi“, vestavěné skříně, obklady v koupelně, výmalba, někde i kuch. linka… Pojištění domácnosti jsou prakticky všechny „věci“ - elektronika, oblečení, nábytek, sport. vybavení, talíře… a někde i třeba kuch. linka a některé „vestavěné“ věci. K tomu patří pojištění odpovědnosti z „držení nemovitosti“ a pojištění občanské odpovědnosti. U družstevního bytu je to malinko jinak, ale v principu to jde. Cena závisí na adrese a zejména na výši částky, na jakou se pojistím. Domácnost může být na 300.000 a také na 900.000. RD klidně na 14 mega, nebo na 4 mega. Odpovědnost může mít limit 2 mega, nebo třeba 15. A teprve tohle mi dá hodnotu pojistného. Za byt 1360,–, nebo třeba 4200. Velmi zhruba by se dalo odhadnout, že 1 mega hodnoty nemovitosti je pojištěno ta 1000 Kč.

Máca-Míša
Kecalka 221 příspěvků 26.03.18 07:05

@Ivan PPZ
Dekuju, mam akorat pojištění odpovědnosti v ob. životě, kdybych treba vytopila souseda.
S tím poj nemovitosti - mne jde o to, ze sice nemovitost nevlastnim, ale za dekret jsem zaplatila pár stovek tisic, tak kdyby to tu nahodou vylitlo do povětří, abych si mohla koupit jiný a nezustala na ulici. A to poj domacnosti je jasný. Tak si zajdu nekam osobne na pobočku.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Přijme vláda změny? Týkají se i proplácení rodičovského příspěvku

Poslanec Aleš Juchelka chce vyjádřit úctu všem rodičům, kteří jsou doma s... číst dále >

Zánět dásní v těhotenství? Může za něj špatná péče před početím

V těhotenství trpí na zánět dásní a zvýšenou kazivost 50–70 procent žen.... číst dále >

Články z Expres.cz

Těžký alkoholik Juncker? Evropský šéf prý na jednáních pije gin místo vody!

Že si šéf Evropské unie Jean-Claude Juncker rád přihne, to je veřejně známá... číst dále >

Rodiště Rytmuse zažívá obří sjezd Romů! Důvodem je léčitel připomínající Ježíše

Do slovenských Piešťan, odkud pochází známý raper Rytmus, už několik dní... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak tělo varuje před rakovinou? Krvácením, závratí i chronickým kašlem

Tělo nám vysílá spoustu varovných signálů. Většinou poukazují jen na drobné... číst dále >

Kila navíc ani celulitida na molu nevadí, ukázala přehlídka plavek

Krása nemá jiné měřítko než spokojenost ženy samotné. Právě ta se odráží ve... číst dále >

Reklama