Pojištění odpovědnosti nejvýhodněji - kde?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Innocence
Zasloužilá kecalka 705 příspěvků 11.09.19 16:34
Pojištění odpovědnosti nejvýhodněji - kde?

Ahoj, začala jsem pracovat na DPP při rodičovské. Jde o pozici směnárníka. I když se snažím dělat co možná nejzodpovědněji a zatím se mi to daří, nebylo by asi od věci se nechat pojistit, kdyby náhodou.
Kde nejlépe a nejvýhodněji? Jaké jsou Vaše zkušenosti? Chtěla bych do výše alespoň 50.000 - 100.000 Kč.
Zajímají mě osobní zkušenosti, ne sliby pojišťoven, proto se ptám zde. :kytka:

Reakce:
Zumpa
Ukecaná baba ;) 1438 příspěvků 11.09.19 17:19

Já jsem na 1M asi za 2k ročně, u zákazníka jsem udělal škodu za pár desítek tisíc a v pohodě vyřešeno - Allianz.

Ivan PPZ
Kelišová 5916 příspěvků 11.09.19 18:05

No, je potřeba si ujasnit o jaké pojištění jde- tedy koho je potřeba pojistit. zaměstnanec velmi pravděpodobně nepotřebuje být pojištěn na 1mega. To je evidentně pro podnikatele. A zaměstnanec si neurčuje, že to bude na 50-100 tisíc. Teda- pojistit si může kde co, ale zaměstnavateli odpovídá do 4,5 násobku hrubé mzdy (zjednodušeně). Jenže- zrovna u těch finančních operací je to složité a hodně těch chyb se nedá uplatnit/ nebudou plnitelné. Protože- kdybych měl pojištění na třeba 200.000 a platil 6.000 ročně a „omylem“ jsem zákazníkovi vrátil o 50.000 víc a chtěl to po pojišťovně, tak… :nevim:

Innocence
Zasloužilá kecalka 705 příspěvků 11.09.19 18:48

@Ivan PPZ
Do 4,5 násobku jen v případě, že ve smlouvě nemá vyloženě podepsanou hmotnou odpovědnost, ne?
Já ji podepsanou mam a pak je to, podle mě, v plné výši? Nebo se pletu?

romankolar
Zasloužilá kecalka 915 příspěvků 11.09.19 22:03

@Innocence Myslím, že ano, protože v tomto případě máte písemně ujednáno svěření nějakých hodnot, za které ručíte. Může to mít jak finanční podobu, tak třeba podobu zásob v nějakém skladu. Záleží na tom, co to je a jaká je hodnota, jinými slovy pojistná částka a pak výše spoluúčasti. Na 1M za dva litry si myslím, že je příliš levné, to si myslím, že je těch tisícovek víc. Na 100 tisíc s nízkou spoluúčastí bych si dal tip tak 1000 - 1500, ale opravdu jen tip. Nikdy jsem to nedělal.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.19 12:45
Hmotná odpovědnost - zabezpečení

Dobrý den, nastoupila jsem do nového zaměstnání a v pondělí budu podepisovat hmotnou odpovědnost ( jedná se o hotovost v pokladně menší firmy ), v ní je uvedeno, že je zaměstnavatel povinen trezor s hotovostí zabezpečit. Jde mi to to slovo zabezpečit - do jaké míry?? stačí např. mít trezor za zamčenými dveřmi atd??

co jsem ve firmě viděla tak se mi míra zabezpečení nelíbí a hmotku se mi podepsat za těchto podmínek nechce.

díky za zkušenosti jiných :-)
prosím o anonym - info o práci atd.

romankolar
Zasloužilá kecalka 915 příspěvků 12.09.19 18:24
Trezor

Podle mě by měl být způsob zabezpečení definován. Např. v pojistné smlouvě, pokud vyžaduje něco zabezpečení, je to jasně popsáno, jak to, či ono zabezpečení vypadá, resp. co má splňovat.
Nemyslím si, že byste mohla být hmotně zodpovědná za to, že je nedostatečné zabezpečení venkovní, tedy např. že dveře nebo zámek nesplňují určité parametry… to je věc té firmy, Vy jim přece nebude na své náklady předělávat dveře. Mohla byste být zodpovědná ale asi za to, kdybyste je nechala nezamčené. Podmínky té hmotné odpovědnosti by tam ale nějak měly být popsány asi taky ne? Chcete-li mít jistotu, vezměte to k právníkovi. ;)

Váš příspěvek
Reklama