Pojištění pracovní neschopnosti - změna podmínek

6868
9.4.16 21:44

Pojištění pracovní neschopnosti - změna podmínek

Ahoj holky,

je tu někdo kdo se trochu vyzná v pojistkách a jejich smlouvách atd. Mám sjednané pojištění pracovní neschopnosti od loňského roku u Air bank. Bylo mi sděleno i to v podmínkách je, že se vztahuje i na pracovní neschopnost z důvodu rizikového těhotenství. Nyní jsem si od nich přečetla zprávu, kterou kopíruju v plném znění.
Mám otázku od 1.3.2016 jsem na neschopence právě kvůli rizikovému těhotenství. Budou nebo nebudou plnit? Chápu dobře, že by měli, když tam uvedli, že se to týkà nových klientek a pro mne se nic nemění?
Moc děkuji všem za každou radu :kytka:

Dobrý den,
snažíme se, aby všechny naše dokumenty byly srozumitelné. Proto upřesňujeme naše pojistné podmínky.
Přišlo nám totiž, že z nich nebylo úplně jasné, kdy Vaše pojištění začíná a končí. Je to takhle: Pojištění začíná den poté, co se k němu přihlásíte. Zároveň s námi musíte mít podepsanou a takzvaně účinnou rámcovou smlouvu. Končí pak buď v den, kdy nás požádáte o zrušení svého posledního účtu, který u nás máte, nebo v den, kdy Vám účet zrušíme my. Když Vám účet zrušíme my, děláme to vždy tak, jak to popisují naše obchodní podmínky.
Další dvě úpravy se týkají jen nově pojištěných klientek. Pro Vás se tedy nic nezmění. Pojišťovna nově nevyplatí pojistné plnění, když klientka nahlásí pracovní neschopnost kvůli rizikovému těhotenství a tato pracovní neschopnost vznikne do 12 měsíců od začátku pojištění.
A nakonec, jak je to s výplatou, když si nové klientky pojistnou částku zvýší? Pokud nahlásí pracovní neschopnost kvůli rizikovému těhotenství a tato pracovní neschopnost vznikne do 12 měsíců od zvýšení pojistné částky, vyplatí jim pojišťovna částku, na kterou byly pojištěné bezprostředně před posledním navýšením.
Nic jiného jsme neměnili. Takže teď už potřebujete vědět jen to, že nově upřesněné pojistné podmínky začnou platit od 1. 3. 2016.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9450
9.4.16 21:49

Air banka má i pojištní??jen k účtu nebo i mimo něj?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6868
9.4.16 21:51

@carambol : jen k účtu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29365
9.4.16 22:36

@Violet83 tak pokud jsi u nich pojištěná déle než 12 měsíců, tak ti vyplatí, pokud méně, nedostaneš nic… pokud bys navyšovala pojistnou částku a šla na neschopenku po době kratší než 12 měsíců od navýšení, dostaneš plnění odpovídající té částce před navýšením…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6868
9.4.16 22:39

@Regina Hero : Takze jejich formulace, že se to týká pouze novych klientek a pro me se nic nemeni, je tedy dost zavádějící ne?
Pojištěna u nich 12 měsíců nejsem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29365
9.4.16 22:41

@Violet83 teď jsem z toho jelen… :mrgreen:
Takže pokud to neměli dřív v obchodních podmínkách uvedeno, tak tebe by se to týkat nemělo… čtu to potřetí a teda řekla bych, že tobě by to vyplatit měli, že to má platit pro ty, co se pojistí od 1. 3.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29365
9.4.16 22:47

Takže teoreticky se tě to netýká, to nové…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8115
10.4.16 08:54

A co máš ty napsané v pojistných podmínkách? Měly by být u smlouvy. Z toho bych vycházela. Pokud tyto nové podmínky platí od 1.3.16 a ty jsi smlouvu uzavřela dříve, tak by pro tebe neměly platit a platí ty u tvé podepsané smlouvy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6868
10.4.16 09:19

@myskalucka : Tam není ani slovo o rizikovém těhotenství apod. Pouze, že vyplácí po 30ti dnesch trvání PN. Výluky jsou pouze nějaké specifické onemocnění zad, psychiatrické onemocnění, úraz způsobený alkoholem nebo jinou omamnou či návykovou látkou atd. O těhotenství ani slovíčko… Já jsem se tím na pobočce, kde jsem jí uzavírala ani nijak netajila, že je v mém umyslu otěhotnět, naopak jsem se na to několikrát ptala, zda plní i na riz. těhotenství a zda nemají ochrannou lhůtu a vyplatí i v případě kdybych otěhotněla v podstatě hned. Řekli, že to tak je, vypllácí i na riz. těhotenství a ochranná lhůta žádná.

Příspěvek upraven 22.04.16 v 18:41

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8115
10.4.16 10:35

Pokud to tak není specifikováno a riz. těhotenství vyloučeno z plneni, tak by zaplatit měli, otázka je, jak se tomu přímo postaví. Tak po 30 dnech PN zazadej a uvidis, podle podmínek by měli platit. Jenže oni prodejci pojištění tvrdí spoustu věcí, jen aby produkt prodali a pak je v podmínkách hodně výjimek :pocitac:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6868
10.4.16 11:09

@myskalucka : Na PN jsem od 1.3.2016, tenhle týden si půjdu pro vyplněné papíry k doktorce a budu posílat. Tak uvidíme. Díky moc za radu :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
258
10.4.16 11:41

No, jsem moc zvedava, jak dopadnete, dejte vedet. Treba u Allianz jsem si to ohlidala, abych mela pres rok, ale stejne se me zmena podminek tykala, pritvrdili a ziskat rizikove bylo pouze na urcite diagnozy, takze mi PN nehradili. Velmi me to rozcililo, po porodu allianz rusim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1032
10.4.16 20:48

Já bych to s dovolením vzal vzhledem k těm všem příspěvkům ještě z jiné strany. V první řadě rozhodují pojistné podmínky. Pokud tam není žádné omezení v souvislosti s těhotenstvím, pak by se smlouva měla chovat tak, že při pracovní neschopnosti bude plněno i v době těhotenství. Pak tu máme otázku druhou… jak bude pojišťovna plnit, pokud se bude jednat o nějaké onemocnění v souvislosti s těhotenstvím. Tady bych se dobře podíval na přesnou formulaci pracovní neschopnosti…
Jinak se se domnívám, že pojistitelem není přímo AirBank, ale pojišťovna Cardif, resp. BNP Paribas Cardif pojišťovna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9450
11.4.16 19:01

Kolik za to pojištění chtějí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu