Pojištění rizikového těhotenství

hdt
11
26.11.20 11:40

Pojištění rizikového těhotenství

Dobrý den,

vím, že už se to tu řešilo několikrát, ale všechno bylo už delší dobu.

Chtěla bych se zeptat, zda nevíte o nějakém pojištění, kde je pojištěno i rizikové těhotenství. Popřípadě můžete přidat na kolik vám to celkem vychází měsíčně, zda jste čerpali tak kolik, jak dlouho musí být sjednáno než se otěhotní a jakékoliv další zkušenosti.

Předem moc děkuji :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18310
26.11.20 12:25

Allianz, jako jedna z mála pojišťoven, nemá ve výlukách krytí pracovní neschopnosti v těhotenství, ale musí tam být skutečný zdravotní důvod. Záleží na tobě, jak vysokou částku si sjednáš. Já měla 400,–kč denně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3211
26.11.20 12:29

O takovém nevím. A myslím, že ani neexistuje. Jedna známá finanční poradkyně mi právě říkala, že toto už zrušili, protože holka si udělala pojistku a za půl roku jde na rizikové a nechá si vyplatit neschopenku. Že se to pojišťovnám nevyplatilo. Pokud mluvíš o takovém pojištění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3211
26.11.20 12:31
@Janli píše:
Allianz, jako jedna z mála pojišťoven, nemá ve výlukách krytí pracovní neschopnosti v těhotenství, ale musí tam být skutečný zdravotní důvod. Záleží na tobě, jak vysokou částku si sjednáš. Já měla 400,–kč denně.

doopravdy? Já právě měla, ale nevím, jestli Allianz a oni mi to neuznali. I když mi to „zařídila“ jedna FP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19035
26.11.20 12:34
@mamina2017 píše:
doopravdy? Já právě měla, ale nevím, jestli Allianz a oni mi to neuznali. I když mi to „zařídila“ jedna FP.

No, já mám pojištění pracovní neschopnosti, ale těhotenství je ve vyjímkách. Dostala jsem peníze jen za pobyt nemocnici při porodu. Ale o té alianz vím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18310
26.11.20 12:55
@mamina2017 píše:
doopravdy? Já právě měla, ale nevím, jestli Allianz a oni mi to neuznali. I když mi to „zařídila“ jedna FP.

Záleží na podmínkách pojistky a pak i na diagnóze. Opravdu nevyplatí nic jen proto, že se někdo rozhodne, že nechce pracovat. Musí tam být závažný důvod. Taky tam bývá dlouhá karenční doba, aby pojistka nebyla uzavřená úmyslně. Já jsem měla pojistku před otěhotněním šest let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52022
26.11.20 13:20

A taky předpokládám, že bude ve výjimkách všecko, co už by zakládalo pravděpodobnost rizikového předem. Já nevím, třeba už pět let diabetes a pak rizikové z důvodu diabetu. Nebo předchozí dvě těhotenstvím s předčasným otevíráním od 20.tt, takže v dalším těhotenství 18.tt rizikové kvůli předčasnému otevírání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18310
26.11.20 13:40

@ugluk tak nějak. Ale paradoxně mi plnili neschopnost po ivf bez další diagnózy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52022
26.11.20 16:33

@Janli ale zas by to asi nemohlo být na něco, co už bylo předem. Jako třeba ve dvaceti přijdu o oba vejcovody, takže vím, že IVF bude muset stopro být, ve dvaadvaceti se připojistím na rizikovku a ve čtyřiadvaceti jdu na IVF, z kteréhož titulu pak tu pojistku na rizikovku čerpám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3211
26.11.20 17:26
@ugluk píše:
@Janli ale zas by to asi nemohlo být na něco, co už bylo předem. Jako třeba ve dvaceti přijdu o oba vejcovody, takže vím, že IVF bude muset stopro být, ve dvaadvaceti se připojistím na rizikovku a ve čtyřiadvaceti jdu na IVF, z kteréhož titulu pak tu pojistku na rizikovku čerpám.

tak IVF neni diagnóza k rizikovému těhotenství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52022
26.11.20 17:53

@mamina2017 no u mě taky nebyla, do půlky těhotenství jsem chodila do práce (pak komplikace a PN), ale od začátku mi ji nabízeli s tím, že po IVF vždycky něco najdou. @Janli ale psala, že jí to vypsali po IVF bez další diagnózy a pojišťovně to zcela stačilo. Netuším, jaké na to mají kolonky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18310
26.11.20 18:13
@mamina2017 píše:
tak IVF neni diagnóza k rizikovému těhotenství.

Tak to je. Těhotenství po ivf má vlastní kód pro ossz a je jako diagnóza pro neschopenku uznané.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
259
27.11.20 01:27

Já jsem u Alinaz a karencni doba byla myslím 8 měsíců ale nechci kecat. Kazdopadne mě by to ani neuznali mám revmatoidni artritidu tudis sem riziková.. nesmíš mít nějakou závaznou nemoc, jinak máš smůlu. Jinak ti neporadím, jak to je už si to nepamatuju ale určitě tam musí být závažný důvod jít na rizikac aby ti něco proplatili

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.11.20 22:58

Ahoj:) delám pro NN pojistovnu a mame novy produkt NN orange risk, kde je rizikove tehotenstvi + zavazna onemocneni pro zeny. Velice zajimavy produkt a cekaci doba tu je 8 mesicu. (Spjaty tam jsiu i napr. Vrozene vady narozeneho ditete.) ;) kdyztak napis:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat