Pojištění se spořením

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Uživatel je onlineRadkaOR
Ukecaná baba ;) 1375 příspěvků 1 inzerát 15.02.18 17:39
Pojištění se spořením

Ahoj holky, doporučte mi pojištění dítěte se spořením, u koho a jaké máte?

Reakce:
Lama Lama
Hvězda diskuse 49499 příspěvků 5 inzerátů 15.02.18 17:48
@RadkaOR píše:
Ahoj holky, doporučte mi pojištění dítěte se spořením, u koho a jaké máte?

nemáme, nevedeme. žádné produkty na jméno dítěte už nezakládáme. Jsou obecně nevýhodné, nedá se s nimi manipulovat. Jejich současné zhodnocení je hluboko pod úrovní inflace, takže v osmnácti letech dítěte budou mít naspořené peníze hodnotu zhruba polovinu.
Peníze obecně spořím. Ne konkreétně pro děti, ale jistě počítám s tím, že je jednou dostanou. Pokud bude potřeba, tak dříve, ale mohou je dostat třeba až v pětadvaceti, třiceti, zkrátka až uznám, že je ten správný čas, že už něco dokázali, zodpovědně je užijou a ne že jim automaticky spadnou do klína v osmnácti a já se jen budu dívat na to, jak si za to koupí Yammahu.

Ivan PPZ
Kelišová 5697 příspěvků 15.02.18 18:42

@RadkaOR Napište, co chcete vyřešit, stačí jen náznak a postupně se tu něco vymyslí. Třeba- chci pojistit dítě 4 roky proti xxx a chtěla bych, aby v 18 letech bylo něco našetřeno (200.000). A jestli máte zhruba představu, kolik do toho můžete/ chcete dávat měsíčně.
Celkově je vhodné oddělit smlouvu na pojištění a produkt na „spoření“.

Ukecaná baba ;) 1375 příspěvků 1 inzerát 16.02.18 19:57

Ja prave pojisteni s dcerou mam, stoji nas to 12tisic rocne, prijde mi to dost, ze sporeni co v tom je nic nebude, je to do mych 75let. Radeji bych zalozila neco jineho, o to mi jde.

Ukecaná baba ;) 1375 příspěvků 1 inzerát 16.02.18 20:00

Sporeni podle me nema v dnesni dobe cenu zakladat na dlouhou dobu. Takze spis resim to pojisteni. Koukala jsem na pojistovnu Ministerstva vnitra, kde jsme pojisteni a tam mi to prijde za ty penize slusne.

Ivan PPZ
Kelišová 5697 příspěvků 16.02.18 20:06

Takhle to ale nestojí. 12.000 ročně je velmi přibližně 1.000 měsíčně za pojištění a záleží, jaká část jde do investování (asi ne do spoření). Ta částka vůbec ale neříká, jestli je to dobře/ špatně/ hrozně.
Spoření je nutné v každé době. Ale je potřeba dobře rozvážit, na co ty naspořené peníze mají sloužit a za jak dlouho. Určitě je nutné vytvořit nějakou základní rezervu pro případ nouze. Např. delší nemoc, rozbitá lednice… tak asi na 3 měsíce provozu bez příjmů. Pokud tohle mám, pak se dá uvažovat o spoření na delší dobu- dětem na školu, mně na důchod.

romankolar
Zasloužilá kecalka 802 příspěvků 17.02.18 07:49

@RadkaOR Co to je na dlouhou dobu? Právě doba a úrok tvoří zisk. Řada lidí ani nemá jinou možnost, než odkládat na dlouhou dobu, pokud např. nechce dětem říct, že na jejich studia nemá. Každá rodina nemá na to, aby mohla z měsíce na měsíc odložit pět nebo klidně deset tisíc navíc.

Ukecaná baba ;) 1375 příspěvků 1 inzerát 17.02.18 10:09

Myslim tim na dvacet let a vice, penize dnes maji uplne jinou hodnotu nez meli pred deseti lety. Takze platit neco do mych 75let aby z toho moje deti neco meli? Blbost.

Ivan PPZ
Kelišová 5697 příspěvků 17.02.18 13:05

Je věcí každého, jaký má názor na spoření, pojištění… Pokud dostanu názor od poradce, tak jsem rád, protože mi pravděpodobně uvede věci do souvislostí, které mě možná nenapadly. Ale je stále mojí věcí, jak s informacemi naložím.
@RadkaOR Že smlouva trvá do 75 v principu se spořením nemá nic společného. Primárně jde o pojištění. A často vyjde, že při delší době pojištění vyjde měsíční platba nižší. Nikdo vám nebráni smlouvu ukončit třeba v 60 letech. Druhou věcí je to spoření a jak psal Roman, úroky potřebují nějakou dobu. V neposlední řadě- důležité jsou úspory pro mně, protože musím mít na důchod. Pokud se něco odkládá pro děti, tak třeba do jejich 18 /26 let. Proč bych jim spořil v jejich 30 letech (pokud tedy nechci)?
Hodnota peněz v čase- velmi důležitá věc. Kupní síla a inflace. Mým klientům ukazuji nějaké podklady, aby si tohle uměli představit. Kolik jsem si za 10.000 koupil v roce 2010 a kolik teď. Co inflace udělá s úsporami. A když si někam odkládám, MUSÍ to být do něčeho, co mi minimálně ochrání hodnotu těch úspor, ideálně ještě rozmnoží. A to v posledních letech byla inflace velmi příznivá (nízká). I tak to v souhrnu od r. 2000 udělalo 38%. O 38% klesla za 17 let kupní síla uložených peněz. Z 200.000 uložených v roce 2000 zbylo v roce 2000 zase 200.000, ale koupím za ně, jako by to bylo jen 124.000 (nepočítám připisované úroky a podobné věci).

romankolar
Zasloužilá kecalka 802 příspěvků 17.02.18 14:38

@RadkaOR Už to zmínil Ivan… bavíme se o pojištění do 75 let nebo o spoření či investování do 75 let?
K tomu prvnímu už Ivan odpověděl. K tomu druhému se jen doplním Smysl je zhodnotit je minimálně v úrovni inflace, lépe pochopitelně nad ni, protože pak nejen, že ty peníze neztratí hodnotu, ale ještě na nich vyděláváte. Problém je právě často v tom, že člověk má nějaký produkt do 60, jsou tam nějaké prostředky a teď co s nimi? Můžete si pochopitelně třeba koupit auto, ale pokud ty prostředky slouží k nějaké pravidelné výplatě, pak je dobré mít produkt (nebo nějaký z produktů) nastaven tak, abyste z něj mohla čerpat, ale už do něj nemusíte platit. Produkt „spořící“ se tak změní v produkt s vyplácením renty. A ten můžete mít klidně do devadesáti.

Ivan PPZ
Kelišová 5697 příspěvků 17.02.18 15:48

Pokud odhlédneme od nevhodného poplatkového principu investička- IŽP, tak značná výhoda těchto produktů je do té doby nepoznaná variabilnost té smlouvy. Můžu přidávat/ ubírat riziky, snižovat/ zvyšovat pojistné částky, hýbat s částkou, která šla do investic, měnit fondy… To je dobře. Mohu do začátku nastavit vysoké krytí pro případ smrti (dokud jsou malé děti). Až se postaví na vlastní nohy a nebudou na mě finančně závislé (a třeba ani manželka), mohu PČ na smrt významně ponížit. Budu mít dostatečnou finanční rezervu, tak mohu zcela zrušit úrazové pojištění na běžné úrazy (nikoli na trvalé následky)… prostě opravdu se to dá nastavovat podle aktuální situace.
@RadkaOR Klidně můžete snížit pojistné na takovou výši, aby vám to pokrývalo rizika, ale už nešlo nic na „investice/ spoření“. Tu ušetřenou částku pak můžete spořit jiným způsobem.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >