Pojištění starého domu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
AH
342
3.8.21 15:25

Pojištění starého domu

Máte někdo jakkozkoliv zkušenost s pojištěním staré barabizny? Udělali byste něco jinak nebo se na něco připojistili?
Poradce mě tlačí víceméně do všeho, včetně např. pojištění na věci zničené kouřem, připojištění skel nebo vandalismu.
Jenže třeba skla- máme stará dřevěná okna co bojujeme a každým otevřením. Přijde mi blbost pojišťovat je, protože mám ta to, že dostaneme stejně hodnotu vypočtenou ze stavu a stáří oken, které mají hodnotu 00prdlačka. Smysl bych viděla v tom, kdybych vyměnila za nové plasťáky.
Nebo vandalismus- třeba poničení plotu, ktery už teď skoro leží a je děravý? No spíš bych se bála, že vandal se o plot zraní a budu mu platit odškodné :lol:
Smysl asi má povodeň, požár, vichřice a ten základ a třeba pojistění na požár ze starých rozvodů elektřiny. Plus k tomu odpovědnost, kdyby ten barák na někoho kdo pude kolem spadnul. Ale má smysl vůbec ještě dávat nějaký připojištění u 100 let starýho nerekonstruovanýho baráku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23493
3.8.21 15:31

No, abych ti řekla pravdu, tak je otázka jestli vám ten dům vůbec pojistí, pokud je to takhle. Dost zásadní otázka - vy ten dům máte na hypotéku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
AH
342
3.8.21 15:42
@Janli píše:
No, abych ti řekla pravdu, tak je otázka jestli vám ten dům vůbec pojistí, pokud je to takhle. Dost zásadní otázka - vy ten dům máte na hypotéku?

Nechápu, jak to myslíš. Jakoze by se báli, že to hned spadne? Jako on není technicky ve špatnym stavu. Statika dobrá, žádný praskliny. Plot teda naprd. Střecha nepada a neteče- azbestový šablony. Je to cihlák.
Na hypo není. Pojistit nemusím. Ale teče tu vedle potok, tak bych ráda minimálně ty zivelny pohromy (tornádo a tak, že :roll: ). Nabídku už mám na výši pojistění 3 150 000 to má být 400 měsíčně. Ale právě je v tom pojištění snad na vše. Což mi přijde naprosto zbytečný, ale hledám jiný úhel pohledu. Na co se při starém domu, kde si případně vše opravime sami a hlavně má vše nízkou hodnotu (vše staté včetně vybavení) dát pozor.
Kdybych měla novostavbu s linkou za půl mega a sedačkou za 100 litrů, tak tam ten smysl v připojištění za očouzený věci, vandalismus apod už vidím :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4736
3.8.21 15:42

Upřímně, pojistila bych základ a zbylé připojištění či změnu pojistné hodnoty řešila až postupně po jednotlivých rekonstrukcích. Teda předpokládám, že to budete předělávat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
AH
342
3.8.21 15:49

@Martha03 no měla sem stejný plán. Až uděláme okna, připojistim skla apod. Ale nemam s tim absolutně zkušenost. Nevim, co se tam může u takhle starýho baráku vysypat, co by šlo pojistit. Urcitě to chci spojit i s tou odpovědností…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4041
3.8.21 15:51

My jsme teď na základě tornáda naši pojistnou smlouvu upravovali. S poradkyní jsme to řešily hodinu a půl, každou položku a riziko. Zrovna pojištění skel a vandalismus jsem vyškrtla. Ale co chci říct - přijde ti návrh smlouvy, kde to máš položku po položce a můžeš škrtat. Taky si můžeš dát spoluúčast, to pojistku sníží a v případě nějaké katastrofy tě 10 tisíc nevytrhne. Něco je ale v „balíčku“ a tam pak už jen můžeš snížit hodnotu domu, aby ses dostala níž.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4736
3.8.21 15:56

@AH já bych pojistila hlavně „hrubou stavbu“ za předpokladu, že okna, plot atp nemají žádnou hodnotu. Nicméně pak je třeba počítat s tím, že když ti třeba ve větru něco poškodí okna tak nedostaneš vůbec nic. Odpovědnost ano, pokud je třeba střecha v horším stavu, tak aby to pak někomu nepadlo na šišku… Já mám třeba pojištěné i stromy v zahradě máme je těsně podél plotu silnice a jsou to dost vysoké borovice, tak jsem měla taky strach, aby při větru to nepadlo třeba projíždějící auto nebo na náš dům atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15927
3.8.21 16:03

Pojistujes zvlast domacnost, vybaveni, a zvlast stavbu.
Projedte polozku po polozce a proskrtej to.
Hlavni je ten zivel, pozar atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4041
3.8.21 17:10

Já jsem teda dost snížila částku za domácnost - nemáme doma nic extra. Jde mi opravdu o tu střechu nad hlavou. Na poničené hrnce prdím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
701
3.8.21 17:43

.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6356
4.8.21 12:42

Pojistit starý dům může být problém, pokud v nějaké dohledné době neprošel rekonstrukcí. Některá pojišťovna to ani nepojistí. Na druhou stranu- často se pojišťuje na cenu NOVOU- takže za plnění se pořídí nová věc (okna). A to je právě ten problé, že pojišťovna nemusí chtít tak starou věc pojistit.
A ještě k pojištění domácnosti- spousta lidí si myslí, že v domácnosti oprakticky nic nemají. No, často to je velké překvapení, když se začně počítat. Jen v kuchyni není problém mít za 100.000 a víc - linka, spotřebiče, nádobí - včetně těch zmiňovaných hrnců, nábytek, svítidla — a v rámci bytu ještě další elektronika (TV, 4 mobily, PC/NTB, vysavač…) sedačka, koberce/ plovoučka. Vymalování/ štukování… oblečení a dost dalšího. Opravdu se to nasčítá a přitom pojištění majetku zase tak drahé není. A nedá se pokaždé spoléhat na to, že nějaké velké škody bude mít celá obec a že se uspořádá sbírka…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
AH
342
4.8.21 15:14

@Ivan PPZ ja to asi nepochopim..jak nepojistí? Mám to od nějakého poradce. Prý jen co mu odepíšu, tak klikne a od půlnoci platí pojištění. Fotky nikdo nechce
Přitom ve smlouvě je, že dům musí být v dobrém technickém stavu. A to teda ppsoudí kdo, když ani blbý foto nechtějí??? Bojim se právě, aby se pak nevymlouvali ve stylu..vám spadla střecha, no vždyť byla stará a ve špatném stavu, to vám nic nedáme. Vždyť ani neví, jestli ta střecha už spadlá není a ja si nepočkám na nějaký vichr a nahlásím po něm jako novou událost :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6356
5.8.21 10:22

Svého času byl problém (Allianz) pojistit dům starší 60 (80 let), pokud neproběhla významná rekonstrukce. Pokud budu chtít pojistit „barabiznu“, tak ani vysoké pojistné pro pojišťovnu nebude k ničemu, protože pojištění na novou hodnotu by je v případě pojistné události stálo hooodně. Takže stačí mít pokřivený krov, padající omítku, schnilá okna a smolík. A je to i pochopitelné, protože pojštění stále pracuje s pravděpodobností. Jenže pravděpodobnost poj. události u domu ve špatném stavu je vysoká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
AH
342
5.8.21 11:44

No a jak to chodí v praxi, když fotky nechtějí, nikdo se na to podivat nechystá a pojištění lue sjednat online? Mně osobně by bylo milejší, ahy měli nekde zaprotokolováno jak to vypadá a nemohli mi pak tvrdit, že ta střecha určitě už spadlá byla a navíc jsem zatajila, že krovy jsou ve špatném stavu a tak se na to pojištění nevztahuje. Za mě je střecha zcela ok..ale nejsem odbornik, že jo. Čekala bych, že si to sem někdood nich přijde nafotit 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6356
5.8.21 14:35

Ale tohle je věcí toho vašeho poradce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu