Reklama

Pojištění u AOK a péče o dítě v ČR

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Petra392
Nováček 3 příspěvky 06.01.17 12:28
Pojištění u AOK a péče o dítě v ČR

Dobrý den, bydlím v Německu a čekám dítě, které by se mělo narodit každým dnem. Pojištění bude mít u AOK. Přítel musí odcestovat do zahraničí za rodinou a ja bych chtěla tento čas strávit v ČR. Chtěla bych se zeptat, zda si můžu najít pediatra v ČR a zda to bude AOK hradit nebo jak to funguje. Nechce se mi pendlovat každý mesíc z ČR do Německa. Mám to 400 km.
Děkuji :)

Reklama

Reakce:

renap
Ukecaná baba ;) 1854 příspěvků 06.01.17 12:55

Manžel pracuje v Německu, a také má AOK. Není s tím problém, chodí k zubaři u nás, nedávno byl v nemocnici na operaci a také bez problému. Normálně to funguje jako naše VZP. Pracuju v nemocnici na dětském a plno dětí má toto pojištění, platí to pro všechny státy EU.

blumen
Hvězda diskuse 40368 příspěvků 06.01.17 13:00
@renap píše:
Manžel pracuje v Německu, a také má AOK. Není s tím problém, chodí k zubaři u nás, nedávno byl v nemocnici na operaci a také bez problému. Normálně to funguje jako naše VZP. Pracuju v nemocnici na dětském a plno dětí má toto pojištění, platí to pro všechny státy EU.

Zase tak jednoduche to neni. Musi na pojistovnu aok o to zazadat a podepsat papiry a pak si to zaridit na pojisovne v cechach a obdrzi ceskou karticku pojistovny, pak ma pravo i na preventivni peci. S kartickou aok jen na akutni, tudiz by nemohla chodit na klasicke kontroly k detskemu doktorovi.

@renap pritel je cech nebo nemec? Dite bude mit jake obcanstvi?

Petra392
Nováček 3 příspěvky 06.01.17 18:49

@blumen Dite bude mit ceske obcanstvi a otec je Španěl

renap
Ukecaná baba ;) 1854 příspěvků 06.01.17 19:05

Tak jsem se pro jistotu zeptala chlapa, abych tady nemátla. Tak prý v Německu dostal německou kartičku, která platí tam a ve všech státech EU-plná péče. U nás to nahlásil na VZP, a poslali mu českou kartičku AOK, která platí jenom u nás. Takže má dvě. Ty pojišťovny prý si to vyřídily mezi sebou. Ale jak by to bylo, kdyby měl v Čechách jinou než VZP, to nevím.

blumen
Hvězda diskuse 40368 příspěvků 07.01.17 20:31
@Petra392 píše:
@blumen Dite bude mit ceske obcanstvi a otec je Španěl

No, hranice chces prejet s ditetem bez platneho ceskeho rodneho listu nebo obcanky? Rodny cesky list si musis vyridit a trva to par mesicu, doktor v CR vas bez neho asi nezaregistruje, ale to si musis zjistit.

Petra392
Nováček 3 příspěvky 07.01.17 20:40

@blumen Ano to vim ze si musim vyridit rodny list v CR a potom zadat o pas. Ja se ptala jak je to potom s pojistenim v CR pro syna. Uz jsem volala na AOK a je to jak jste rikala. Dekuji :)

blumen
Hvězda diskuse 40368 příspěvků 08.01.17 07:45

@Petra392 super :-)

andypet
Nováček 8 příspěvků 10.08.17 20:08
Přispěvek na pèči

Dobrý den du se poradit brala jsem v čr péči na malou přispévek k vuly jejimu zdravotnímu stavu a proto že druh děla v německu a dcera je pojištěna tam tak mi byla zamítnuta v čr i když mám plnou péči v čr že není možné žádat v čr piradíte děkuji

Mala.ještěrka
Kecalka 260 příspěvků 10.08.17 20:11

A s čím chceš poradit? Pokud v čr nejde žádat o příspěvek, tak to prostě nejde.

andypet
Nováček 8 příspěvků 10.08.17 20:14

@Mala.ještěrka

andypet
Nováček 8 příspěvků 10.08.17 20:16

S tím jestly s tim má někdo zkušenost mě bylo řečeno od z námých který to maji takě že je to divný

mission84
Kecalka 396 příspěvků 10.08.17 21:46

@andypet ja bych řekla ze je to tak ze dítě je hlasene pod nemeckem tak není nárok čerpat tady, ale prvotne přes ne. Holky co nemají práci nebo o ni prijdou v tehu a mají partnery v D pak taky rodicak musí řešit tam alespoň ten začátek.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Co zlomilo Slavíkovi vaz? Opakující se skandály a odchod partnera

Konec! Karel Gott a ani Lucie Bílá si letos dalšího Zlatého Slavíka na své... číst dále >

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama