Pojištění - ztráta statusu studenta

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.06.19 08:53
pojištění - ztráta statusu studenta

Hezký den, skončil mi ted k 31.5. status studenta ukončením vš. Mám podepsanou DPP a k ní podepsaní prohlášení k dani.
V září nastupuji na mgr studium. Zeptám se, když nechci na úřad práce, musím platit a kolik budu platit soc. a zdravotní pojištění? Nebo to odvádí za mě zaměstnavatel, se kterým mám DPP (příjem 9000 Kč). A můžu u něj mít nadále podepsané prohlášení, když teď nebudu 3 měsíce student? Děkuji

Reakce:
Cenarius
Zasloužilá kecalka 565 příspěvků 03.06.19 10:51

Prohlaseni k dani u nej muzete mit podepsane, pokud uz jej nemate nekde jinde. Jinak z DPP se soc. zdrav. odvadi az z vydelku nad 10tis. Takze pro stat jste v tomto pripade samoplatce a musite na pojistovnu se jit nahlasit do 8mi kal. dnu myslim. A nez budete student si platit zdravotni ze sveho.

Lendeš
Kelišová 6395 příspěvků 03.06.19 11:13

A to studium teď bylo úspěšně ukončeno? A bylo to Bc. nebo jaké studium? Pokud by se jednalo např. o to, že jsi dokončila Bc. a budeš v září pokračovat navazujícím studiem a je ti méně než 26, tak jsi dál nezaopatřeným dítětem a zdravotní platí stát.

Váš příspěvek
Reklama