Zničení drahého prutu- mohu uplatnit pojistku na blbost?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
79
30.6.22 20:01

Pojistka na blbost zničení drahého prutu

Pěkný den, mamka zničila kamarádovi prut za několik desítek tisíc prosím, dá se to táhnout přes pojistku na blbost? Nevíme co dělat, byl opravdu drahý.
Jak případně co k tomu potřebuji?
Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2175
30.6.22 20:03

To ti řekne pojišťovna. Nikdo jiný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
30.6.22 20:10
@Modra1 píše:
To ti řekne pojišťovna. Nikdo jiný.

Já právě nevím, jak to funguje a pojistkou na blbost, vím, že tam jde o zničeni věci 3. Osobě, ale zda to musí být nějak natočené, zdokumentované, musí být od prutu uctenka.
Právě jestli už někdo neřešil takovéto zničení věci.
Zda se to neuplatňuje pouze v případě, kdy se zničí věc obchodu, nebo vybití okna atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1411
30.6.22 20:12

Před 5 lety dcera spolužačce omylem shodila mobil a praskl displej, máme jako rodina pojistku na blbost a úhrada nového displeje šla přes to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2175
30.6.22 20:16
@Kleisy píše:
Já právě nevím, jak to funguje a pojistkou na blbost, vím, že tam jde o zničeni věci 3. Osobě, ale zda to musí být nějak natočené, zdokumentované, musí být od prutu uctenka.
Právě jestli už někdo neřešil takovéto zničení věci.
Zda se to neuplatňuje pouze v případě, kdy se zničí věc obchodu, nebo vybití okna atd.

Jak píšu, tohle ti řekne jen ta pojišťovna, absolutně zbytečně to řešíš tady. Stačí jeden telefonát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13714
30.6.22 20:30

@Kleisy docela by mě, jako rybáře, zajímal co to je za prut za těch několik desítek tisíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
660
30.6.22 20:33

A mě by zase zajímalo, co s ním udělala, ho hodila do vody? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
TRG
3220
30.6.22 20:34
@Kleisy píše:
Pěkný den, mamka zničila kamarádovi prut za několik desítek tisíc prosím, dá se to táhnout přes pojistku na blbost? Nevíme co dělat, byl opravdu drahý.
Jak případně co k tomu potřebuji?
Děkuji

Ta pojistka je psaná na tebe a zahrnuje i tvoji matku?
Nebo proč to neřeší tvoje matka s kamarádem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2014
30.6.22 20:36

Musis kontaktovat pojistovnu, nahlasit skodu a oni uz ti reknou, co je k tomu potreba dolozit.
Obecne to musi byt fotodokumentace skody, nejaky zapis o skode mezi majitelem poskozene veci a tim, kdo ji poskodil…
Ale vic nevim, nedelam na likvidaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27423
30.6.22 21:27

Obrať se na toho, kdo pojistku sjednával. Ten by ti měl poradit, jak škodu hlásit, aby to pojišťovna zkousla. Na to opravdu bacha, jde o slovíčkaření. A ano, právě pro tyhle případy pojistky jsou. Poškozený bude muset hodnotu věci doložit. Účtenkou, výpisem z karty, fakturou apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47593
1.7.22 07:07
@Cucajz píše:
A mě by zase zajímalo, co s ním udělala, ho hodila do vody? :mrgreen:

Sedla na něj? Šlápla, když byl poskládaný? Taky by mě zajímalo, co to bylo za prut.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47593
1.7.22 07:09

@Cenarius Že jo? Mě taky, máme dva rybáře v rodině.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat