Pojistka na pracovní neschopnost a těhotenství

Anonymní
19.1.20 23:05

Pojistka na pracovní neschopnost a těhotenství

Ahoj.

Mam pojistku flexi už přes rok a nikdy jsem to naštěstí nemusela řešit, ale jsem teď těhotna a mam problémy se zády. Ne díky těhotenství, ale protože mi v září přišli na skoliozu a nějaké posuny obratlů a ja mam velke bolesti hlavy. Teď samozřejmě nemuzu žádné leky, v práci to nedavam a ani se skrz bolesti moc nevyspim. Lékař mi nabídl neschopenku na ta zada… No a mě napadlo, jestli na to muzu uplatnit pojistku? Ne na těhotenství, není to z toho (otěhotněla jsem až v listopadu, bolesti a vysetreni v září), ale na ta zada.. Jenže je mi jasny, ze i když diagnóza budou zada, v papírech těhotenství, ze se pojišťovna asi cukne… nebo mate někdo nějaké zkušenosti? Nejde mi o žádný podvod. Ani ty bolesti nejsou kvůli jinému stavu, mam to podlozene

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12393
19.1.20 23:11

Předně je důležité zda jsi už před uzavřením pojistky se zády marodila. Pokud ano, měla by jsi to pravděpodobně ve výlukách. Jinak to samozřejmě můžeš zkusit uplatnit, za to nic nedáš. Nejlepší je se obrátit na člověka, který ti pojistku uzavíral, měl by ti pomoci zjistit, jak ideálně pojistnou událost nahlásit a co by ti lékař měl napsat do hlášení pro pojišťovnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
199
19.1.20 23:17

@Janli skocim si na pobočku. Před 6 lety mi našli něco v bedrech, ale nikdy jsem s tím nemarodila. Teď mam v haji krční a hrudní a cela pater se mi borti. Ale na tohle jsem neschopenku nikdy neměla.
Ja nechci, aby si můj obvodak myslel, ze mi ma napsat do papiru něco, aby zakryl těhotenství, je mi jasný, ze to tam i napíše, když to tak opravdu je. Jenže taky mi je jasný, ze když pojišťovna uvidi těhotenství mohla by mít problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12393
19.1.20 23:20

@Jeanine33 ty jsi tu pojistku uzavírala na pobočce? Hele, ono nejde o to něco zakrývat, ale dost záleží na formulaci. Někdy by koukala jak stačí napsat jinak pojistnou událost a pojišťovna buď planí nebo ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
199
20.1.20 07:34

@Janli ano na pobočce CS. Byla to pojistka k půjčce, ale rozšířila jsem si ji prave o další věci. Mam tam plnění od 29.dne, 300,–/den.
Prave, ale obvodak je super. Tak uvidíme. Maximálně budu jen mile překvapena.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.1.20 11:18

Problémy se zády bývají často ve výlukách, podívej se do smlouvy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
199
22.1.20 07:10

@uživatel2
Jo plotenky, to vím. Ale ja mam posun obratle a další ještě věci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama