Pojišťovna ERGO

Anonymní
11.3.20 11:25

Pojišťovna ERGO

Zdravím všechny.

Dělám si takový malý průzkum, protože spousta lékařů mi odmítla. Abych dobře položila dotaz, existuje v plzeňském kraji lékař, který přijme pacienta s Ergo pojišťovnou?

Na internetu sice mají seznam lékařů, ale na všech číslech mě odmítli, že musím mít pouze VZP. Podle zákona by mě neměli odmítnout, přesto se tak stalo.

Tak mě zajímá, zda je tu někdo s Ergem a jestli normálně sehnal lékaře? Nejlépe Plzeň a okolí.

Děkuji všem moc ????

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5972
11.3.20 16:37

Ergo je komerční pojišťovna. Nemá to nic společného s VZP, OZP… A v principu se soustřeďují na úrazové pojištění. Leda byste byla cizinka, ale to tu nezmiňujete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.3.20 11:52

@Ivan PPZ A pokud by se jednalo o cizince? Má klientka je cizinec. Sama si hledá lékaře, ale neúspěšně a požádala mne o pomoc. Je tedy nějaký lékař, který ji přijme? Chtěla bych vědět možnosti, než ji navrhnu změnu pojišťovny… díky moc :)

• Nahlásit
  • Citovat
5972
17.3.20 13:40

Nejsem si jist, že zcela správně vnímáte situaci. Bavíme se o komerčním pojištění zdravotní péče o cizince?

Produkt Welcome je určen pro cizí státní příslušníky, kteří se trvale zdržují na území České republiky.
Produkt Welcome je v souladu se zákonem č. 326/1999 Sb. o pobytu cizinců a je tedy bezproblémově uznávaný odborem azylové a migrační politiky (dřive cizineckou policií).
Předmětem pojištění jsou náklady související s pobytem pojištěného na území ČR, které vznikly v rámci lékařského ošetření. Pojištění též platí pro výjezdy z ČR do ostatních států Schengenského prostoru.

Tohle pojištění se platí dopředu, často na 6-12 měsíců. Navíc nemyslím, že nějak výrazně pomůže jiná pojišťovna. To není stejné, jako VZP změnit třeba za OZP.
Lékař (podle mě) nemá moc důvodů, proč tohle odmítat, protože to dostává proplaceno a ty ceny jsou poněkud významně vyšší, než by dostal od VZP. Ale- aktuální situace moc hledání lékaře nepomůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.3.20 13:45

@Ivan PPZ Děkuji vám za vysvětlení. Bohužel, i bez ohledu na stěžejní situaci, lékaři odmítali již dříve… Ještě jednou děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama