Pojišťovna pro těhotné?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
19.5.22 11:07

Pojišťovna pro těhotné?

Ahoj :) chtela bych se poradit. Už delší dobu premyslim, ze změním pojišťovnu (momentálně mam 213). Skoro nic nenabízí, přijde mi jedna z těch slabších. Nedavno jsem otěhotněla tak mě to pripomelo k tomu, konečně udelat ten hlavní krok s najít si nějakou, kde budou ruzne výhody, bonusy hlavně tedy pro těhotné, po porodu..jakou mate pojišťovnu vy? Premyslim nad 205. Budu rada za jakékoli postřehy. Prosím anonym, mam tu zname a jsem ještě na začátku takze nikdo neví, ze jsem tehotna.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14
19.5.22 11:23

O změnu se musí žádat několik měsíců dopředu. Viz odkaz. Rozmyslete se, nejen kam, ale jestli se to časově (když těhotna už jste) vůbec vyplatí.

https://www.finance.cz/…-pojistovny/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.5.22 11:28

Taky mám 213 a fakt nic moc.. A mám s nimi i špatnou zkušenost, kdy přes prosinec neproplácí účty (pouze přes aplikaci nebo poštou) a v lednu to pak strhnou z nového fondu na rok 2022.. Né z toho, ze kterého máš účet.. Nejvíc žalostné je, že jsem proplácela screening, který byl proveden na začátku listopadu, pak jsme měli doma covid a pak se přišlo na ZP takže jsem musela jít na ukončení těhotenství na konci listopadu.. Takže když jsem pak šla proplatit účet za screening, tak mi ho proplatili v lednu.. No a teď jsem teda těhotná a už mi neproplatí nic.. Ještě mi psali, že jako uživatelka MY213 si to mám zadat jako k proplacení pro uživatele a stejně mi to zamítli.. Takže dost podraz..

Zůstávám u nich jen proto, že jsme tam celá rodina..

• Citovat
  • Nahlásit
31
19.5.22 12:31

Taky mám 213, zkušenosti sice vcelku dobré, ale přestěhovala jsem se do Prahy a je to peklo, spousta zdejších doktorů tady s nimi nemá smlouvu :zed: výhledově asi taky změním, teď už to bohužel nestíhám do porodu.. s dovolením se pripichnu na rady která pojišťovna je dobrá :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23413
19.5.22 12:50

No měnit pojištovnu je protože jsi těhotná je krátkozraké nedá se měnit jako ponožky kdykoliv potřebuješ. A hlavně hodně mudr nemá s každou pojištovnou smlouvu :think: najdi si co konrétně pro dítě potřebuješ a využiješ a pak to porovnej

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
236
19.5.22 13:09

Mám 211 a jsem spokojena. Nesetkala jsem se s tím, že by s ní lékaři neměli smlouvu. Mají různé benefity i pro těhotné.. namátkou: příspěvky na těhotenské cvičení, cvičení po porodu, na pánevní dno, nákup mateřského mléka, 3D, 4D utz, vitaminy, laktační poradenství… a pod. Mají toho docela dost. Budu teď žádat o proplacení permice na těhotenské cvičení, tak uvidím, jak jim to v reálu funguje.

Jinak pojišťovnu je možné změnit jen jednou za 12 měsíců, a to vždy jen k 1. dni kalendářního pololetí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83149
19.5.22 13:17

@Nefesh A jeste to musi byt nejakou dobu predem, takže reálně jde ted zmenit pojistpvnu k 1.1.2023

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
236
19.5.22 13:34

@j.a.n.i1 jde o pololetí, takže když paní zažádá třeba teď někdy, tak k 1.6. by mohla být už jinde. Přestupovala jsem takhle asi před 5 lety od VZP právě k 211 a tenkrát to šlo každé tři měsíce. Žádala jsem o změnu ani ne měsíc před začátkem platnosti a v pohodě se to vyřídilo. Nejjistější by bylo si tam zavolat a přímo se zeptat na infolince k jakému datu a kdy je nejlepší žádat, jak moc dopředu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
236
19.5.22 13:36
@Nefesh píše:
@j.a.n.i1 jde o pololetí, takže když paní zažádá třeba teď někdy, tak k 1.6. by mohla být už jinde. Přestupovala jsem takhle asi před 5 lety od VZP právě k 211 a tenkrát to šlo každé tři měsíce. Žádala jsem o změnu ani ne měsíc před začátkem platnosti a v pohodě se to vyřídilo. Nejjistější by bylo si tam zavolat a přímo se zeptat na infolince k jakému datu a kdy je nejlepší žádat, jak moc dopředu.

jo teď koukám, že on už je jen týden do konce měsíce, ok, jsem de*il, no tak to opravdu půjde až k tomu lednu :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
849
19.5.22 13:36

Já mám teda 213 a za mě fajn. Když jsem se stěhovala do zahraničí, paní na pobočce mi skvěle pomohla, co udělat, co nedělat, jak na to. Když jsem byla v zahraničí, komunikovala se mnou mailem. Po návratu opět skvělý přístup, nová žádost o kartičku a vše v pořádku.

Pokud jde o benefity, neberu pojišťovnu podle toho, jak moc ji mohu vycucat na benefitech. Minulý rok jsem u nich určitě čerpala bonus na vlasovou kosmetiku, plavání a vitamíny. Letos plavání, a máme proplacený 1. screening. Vždy přes aplikaci, během pár minut. Nikdy nic zamítnuto, penízky během pár dní na účtu.

A nikdy se mi teda nestalo, že by nějaký doktor s nimi neměl smlouvu. A že jsem těch lékařů už navštívila a vystřídala. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2810
19.5.22 13:38
@Nefesh píše:

Přestoupit se dá k 1.1. nebo 1.7. A žádat se musí nejpozději 3 měsíce předem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat