Pojmy v lékařské zprávě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.06.18 16:54
Pojmy v lékařské zprávě

Ahoj holky, mohu poprosit o vysvětlení pojmů z lékařské zprávy.

• zevně bpn, v pochvě sliznice klidná, bez známek odtoku plodové vody, nejsou zn kolpitidy, palp. Čípek zachv tuhý sakrálně, zev branka pro špičku, hrdlo uzavřeno, hlavička naléhá, klenby prázdné, děloha normtoon.

Většinu chápu - neodtéká PV, že jsem zavřená jen zevní branka je na špičku.

Co zbytek?

Jsem 37+6, hlenová zátka už odešla.. 4 dny jsem chodila na velkou s průjmem.. do toho bolesti nepravidelné.. CTG je normální záznam.. Žádné kontrakce.. jen poslíčci.. minulý týden jsem dokonce špinila 2 dny, v porodnici to ohodnotili že je vše v pořádku.
Jinak mám GDM - na dietě (z toho hlediska je vše v pořádku)

Za jak dlouho by byl asi porod? Blíží se to? Jsem strašně nedočkavá. :oops:

Jinak dal by se nějak vyvolat porod? Moje OG říkala že se jedině domluvit v porodnici. Do péče porodnice mě bude až příští týden
předávat. Manžel bude na služební cestě v době TP. Nechci, aby o ten úžasný okamžik přišel. Co vám pomohlo na urychlení porodu, na přírodní vyvolání?..

Děkuji moc, omlouvám se za anonym. Mám tu známé a nechci aby si o mě mysleli něco špatného.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

P4ja
Závislačka 4918 příspěvků 13.06.18 16:58

Údajně pomáhá pohlavní styk, maliník a mírný pohyb. Jinak bych do jiného vyvolání nešla a nechala miminko, aby si určilo termín samo. TEdy pokud by k tomu nebyl lékařský důvod.

Do-not-touch
Závislačka 2575 příspěvků 13.06.18 16:59

Sex bez ochrany.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.06.18 17:15

Děkuji moc, chodím do schodů a ze schodů, na túry, ležím v teplé vaně.. zkusíme ten sex bez ochrany. Má to nějakou účinnost i když jsem vlastně svým způsobem ještě uzavřená?

Hadumi
Extra třída :D 13173 příspěvků 13.06.18 17:18

Kašli na to, jestli mimino ještě nechce, tak ho nevyženeš. Akorát se zbytečně unavíš (vyháněním mimina, případně si „způsobíš“ bolestivé poslíčky nebo k ničemu nevedoucí kontrakce) a věř, že sílu po porodu budeš potřebovat. Jako proč to urychlovat ve 37+6? nechápu.

Oliverka28
Kecalka 493 příspěvků 1 inzerát 13.06.18 17:34

Jestli se miminku nechce, tak ho nepřemluvíš i kdyby ses na hlavu stavěla. Nech to na přírodě :hug: Manzel si to nemůže zařidit, aby nemusel odjíždět?

Russet
Echt Kelišová 9414 příspěvků 13.06.18 17:34
@Anonymní píše:
Děkuji moc, chodím do schodů a ze schodů, na túry, ležím v teplé vaně.. zkusíme ten sex bez ochrany. Má to nějakou účinnost i když jsem vlastně svým způsobem ještě uzavřená?

A tebe nechají přenášet s cukrovkou? Mně porod vyvolali v termínu porodu. Ve spermatu jsou látky, co porod vyvolají, ale v malém množství. Tak bych na to moc nespoléhala.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.06.18 17:38

@Oliverka28 bohužel to právě nelze, jedou na Slovensko na týden, kdybych náhodou rodila a on byl tam tak by ho pustili, ale máme strach aby stihl dojet :zed:
@Russet no ještě neprenasim, neříkali nic ze by mi porod měli v termínu vyvolávat.. bojím se aby se něco kvůli cukrovce nezvrtlo :(

Janakatabara
Kecalka 107 příspěvků 1 inzerát 13.06.18 17:56

Z vlastní čerstvé zkušenosti porod ničím neurychlíš, pokud tělo není připraveno. Já měla doma v době termínu porodu 18-ti měsíční dcerku, pohybu víc než dost, maliníku jsem vypila litry, masírovala bradavky a sex jsme pak už provozovali hlavně z důvodu rozjetí porodu, než z pouhého chtíče…nic nepomohlo a stejně jsem skončila na indukci, jinak bych neporodila asi vůbec.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.06.18 18:10

@Janakatabara to mi ani neříkej :zed: mám doma 3 letou holčičku, taky mám právě pohybu snad více než potřebuji. Zkusíme sex - za zkoušku nic nedáme. Stejně už pár dní mám „chuť“ :D :cert:

Sofiiii
Zasloužilá kecalka 536 příspěvků 13.06.18 18:27

Me treba nepomohlo nic z babskych rad, mala se drzela jako kliste :mrgreen: ovsem co mi pomohlo, když me rozcilila porodni asistentka, to mi praskla voda a pak uz to šlo rychle :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.06.18 10:50

@Sofiiii asi řeknu manželovi ať mě taky rozčílí :D

P4ja
Závislačka 4918 příspěvků 14.06.18 12:13
@Anonymní píše:
@Sofiiii asi řeknu manželovi ať mě taky rozčílí :D

Buď ráda, že tam prcek ještě je a zbytečně ho nepopoháněj. Tělo a porodní cesty mají svůj rytmus a je zbytečné je narušovat, jen proto, že se ti to zrovna hodí.

Známé to takhle hned vyvolávali, protože prostě chtěla rodit na termín, a nenechala si to vymluvit. Byla z toho dost patálie, ona potrhaná s krevní konzervou. A s kojením ani nemluvě. Opravdu, když to není lékařsky nutné, pak je lepší nechat tělo a miminko, aby si řeklo.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.06.18 12:39

@P4ja To určitě chceme z větší části nechat na přírodě, možná se malý rozhodne před termínem jít ven a manžel bez problému bude u porodu. Možná se umoudří prcek :srdce: teď akorát jsem 38+0 což už je krásné. Akorát jsem měla od 5 rána pobolívání v pravém podbřišku. Přímo píchání, křeč. Jak při velmi silné menstruaci. Ale nic se jinak neděje

P4ja
Závislačka 4918 příspěvků 14.06.18 12:40
@Anonymní píše:
@P4ja To určitě chceme z větší části nechat na přírodě, možná se malý rozhodne před termínem jít ven a manžel bez problému bude u porodu. Možná se umoudří prcek :srdce: teď akorát jsem 38+0 což už je krásné. Akorát jsem měla od 5 rána pobolívání v pravém podbřišku. Přímo píchání, křeč. Jak při velmi silné menstruaci. Ale nic se jinak neděje

Tak uvidíš :) Kdyžtak jen domluv někoho, kdo by tě odvezl a nebo s tebou v porodnici byl než manžel dojede :)
Držím palce :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Saša Rašilov se podruhé oženil: Nevěsta Lída si počmárala šaty!

Populární herec si dnes po poledni vzal za manželku svoji o čtrnáct let... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Reklama