Reklama

Pokakavání a počůravání u 3,5leté

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Blanch89
Ukecaná baba ;) 1467 příspěvků 4 inzeráty 22.11.17 18:43
Pokakavání a počůravání u 3,5leté

Ahoj. Chtěla bych si nechat od vás poradit. Třeba se najde nekdo, kdo má zkusenosti s podobným problemem.
Mám 3,5letou dcerku. Je nedonosena, 32tt. Je to moc sikovna holcicka. Vsechno se rychle uci, umí pocitat do 20, rikat basnicky,… proste je jako kazde druhe dite, ale jen jednou vec neumi a to zvladani svych potreb. Uz od prvnich pokusi ucit volat na nocnik jsme meli problemy. Babicka samozrejme na nas tlacila uz od 1,5roku, ale po nekolika pokusech zjistila, ze to proste nejde. Dnes ji je 3,5 a na zachod nas nezavola, kdyz se ji chce. Vzdy to zjistim az, dkyz vidim mokre kalhoty. Vetsinou se jeste vycura, kdyz ji posadim, ale nekdy to pusti vse. To mi pak oznami, ze je pocurana a prevlece se. Co se tyce kakani, to vzdy zjistim, kdyz je mokra, tak ma,,liznute" kalhotky. Posadim ji ale pry ji nejde tlacit. Za hodinu se treba opakuje to same. Dnes treba mela 2× spinave kalhotky, do nocniku nechtela a pak jsem ji nasla pokadenou a pocuranou :( :( :(
To, ze tam ma hovinko si uvedomuje, ale nikterak ji to netrapi.
Na noc ma stale plenku. Za celou dobu jsem jeste nezazila suchou plenu. Zkouseli jsme v noci budit, ale vstavala jsem k ni 2× ale i tak se stala nehoda.

Co s tim? Lekarka o tom vi. Pry to chce cas. Mame 5.mes mimco, pry to je tim. Malemu se skoro nevenuju, skace se furt kolem male, aby se necitila odstrcena. Az mi je to lito.
Ted ma maly zanet ledvin a ja jsem totalne unavena. Uz nevim, co dal.

Dekuji za vase rady.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Helileli
Závislačka 2870 příspěvků 22.11.17 19:05

A to se stává občas nebo je to několikrát denně?
Já osobně bych pravidelně vysazovala, žádné ptaní, žádné čekání, až si řekne, po cca 1-1,5h, v případě většího množství vypitého naráz půl hodiny poté. Samostatné chození na záchod přijde, však i ve školce ty nejmenší posílají pravidelně na záchod.

Na záchod bych ji dala redukci, pod nohy stoličku, aby nohy v kolenou svíraly alespoň pravý úhel.
Za bobky do záchodu bych zkusila nálepky, za určitý počet nálepek nějakou odměnu.

marka123
Zasloužilá kecalka 531 příspěvků 22.11.17 19:09

@Blanch89 to vam tedy nezavidim a zkusenost nemam. Ale asi by to chtelo zjistit, ci ma nejaky psychicky problem, nejaky blok, nebo je jenom „vycurana“. Mamcina kamaradka resila kdysi s dcerou neco podobneho, po tretim roce zvladala curani ale kakat do nocniku ani za boha, vzdy se ji vykakala nekde jinde. Az jim prislo, ze jim to dela naschval. Zkouseli vsechno, domlouvat, vysvetlovat, odmenovat, az jednou te kamaradce ruply nervy, mala dostala po prdeli, a zavrela ji vsechny jeji milovane plysove kocicky do skrine, az bude kakat na nocnik, dostane je zpet. A jako lusknutim prstu holcicka od te doby kakala na nocnik. Nepisu to jako radu, ale ze i deti maji rodice nekdy na haku.
Ale kdyz ma s tim problemy od zacatku, tak nevim, asi bych to ani neprisuzovala sourozenci. To byste asi pocitila zmenu u ni po jeho narozeni, ze se to zhorsilo. Nicmene preji pevne nervy.

Alušáček
Závislačka 3134 příspěvků 22.11.17 19:09

Těžko radit, snad jen vytrvale několikrát deně posílat dceru na záchod, když sama nejde. Znala jsem jednu holčičku, které to docvaklo až ve 4letech, do té doby věčně počůraná, nepomahalo nic od výhružek přes odměny ani do školky nemohla chodit. Holt občas něco nejde, moje tříletá dcera, je zase pozadu s mluvením, básničku neřekne ani jednu, jinak na vše ostatní je šikovná ;)

Netopirek
Echt Kelišová 7752 příspěvků 22.11.17 19:44

Já si myslím, že jí to ještě nedocvaklo. Znám kluka co mu to došlo až v pěti.
Je možné, že je to tím, že je nedonošená.
Jestli je teď nemocná, tak bych jí dala zpět plinku a počkala až se uzdraví.
Možná bych zvážila pořízení látkových tréninkových kalhotek.

Blanch89
Ukecaná baba ;) 1467 příspěvků 4 inzeráty 22.11.17 19:45

Holky @Alušáček @marka123 @Helileli, diky za odpovedi. Verte, ze jsme zkusili uz vsechno, po dobrem i zlem. Samozrejme vim, ze po zlem to nejde, ale ujely mi spise nervy. :,( :(
Pokazde posazuju.
Treba si jen curne a pak to venku pusti. Podle me zadrzuje! anebo jeci, kdyz ji posadim, ze se ji nechce a pak bum.
Snazime s ni mluvit, ptame se nebo vysvetlujeme. Kolikrat schvalne kouka jinam a dela, ze to neslysi.

Je mi z toho smutno :( :,( v okoli potkavam jen super matky, ktere se divi na plnou hubu jak je to vubec mozne v tomto veku :roll: :roll: pak si pripadam jeste hur a radeji nikam nechodime.

Blanch89
Ukecaná baba ;) 1467 příspěvků 4 inzeráty 22.11.17 19:47

@Netopirek taky mam nekdy pocit, ze to nevnima a uvedomi si to az to ujede, ale mozna uz to je muj zoufaly pocit.
treninkove kalhotky mela jak byla mensi, ale vubec ji nevadilo, ze je pocurana.

Blanch89
Ukecaná baba ;) 1467 příspěvků 4 inzeráty 22.11.17 19:48

@Helileli je to porad, kazdy den. Nekdy je hur, nekdy lepe

Netopirek
Echt Kelišová 7752 příspěvků 22.11.17 19:54

@Blanch89 a zkoušela si nechat běhat nahotou.

Tamtama
Extra třída :D 11717 příspěvků 22.11.17 19:54
@Blanch89 píše:
Holky @Alušáček @marka123 @Helileli, diky za odpovedi. Verte, ze jsme zkusili uz vsechno, po dobrem i zlem. Samozrejme vim, ze po zlem to nejde, ale ujely mi spise nervy. :,( :(
Pokazde posazuju.
Treba si jen curne a pak to venku pusti. Podle me zadrzuje! anebo jeci, kdyz ji posadim, ze se ji nechce a pak bum.
Snazime s ni mluvit, ptame se nebo vysvetlujeme. Kolikrat schvalne kouka jinam a dela, ze to neslysi.Je mi z toho smutno :( :,( v okoli potkavam jen super matky, ktere se divi na plnou hubu jak je to vubec mozne v tomto veku :roll: :roll: pak si pripadam jeste hur a radeji nikam nechodime.

a teď si vem, jak tyhle supermatky koukají na mě, když se mi počůrává skoro šestiletý, který navíc vypadá tak na druhou třídu :zed: :lol:

Netopirek
Echt Kelišová 7752 příspěvků 22.11.17 19:56
@Tamtama píše:
a teď si vem, jak tyhle supermatky koukají na mě, když se mi počůrává skoro šestiletý, který navíc vypadá tak na druhou třídu :zed: :lol:

No tak to musí už být velké opovržení :cert:
:mrgreen:
Kdyby si radši hleděli svého ;)

Blanch89
Ukecaná baba ;) 1467 příspěvků 4 inzeráty 22.11.17 20:00

@Netopirek cele leto behala nahata a ted na podzim byl problem ji oblect kalhoty, protoze je nechtela. Darilo se ji vice dobehnout na nocnik, ale hovinko vzdy vypadlo a bohuzel ted v tom pocasi uz je to nerealne a musi pochopit ze ma kalhotky a kalhoty a naucit si je svlekat a oblekat.

@Tamtama nechci byt hnusna, ale jsem rada, ze nejsem v tom sama. :( Ma maly nejaky problem anebo taky se v tom placate jak my?

Netopirek
Echt Kelišová 7752 příspěvků 22.11.17 20:16

@Blanch89 a když má jen tepláky bez kalhotek? Moje dcera dává nočník v tepláčkách, ale jak dostane kalhotky tak je vymalováno.

Blanch89
Ukecaná baba ;) 1467 příspěvků 4 inzeráty 22.11.17 20:54

@Netopirek i kdyz nejsou kalhotky, tak je vymalovano. :(
o to horsi je, ze z tech castych nehod je neustale opruzena i kdyz ji sprchuju

quinsley
Zasloužilá kecalka 958 příspěvků 22.11.17 21:33

Radu nemám, jen abyste v tom nebyla sama : nase malá (2 a čtvrt roku, plenky už jen na noc) dnes třikrát posrajděná, jednou až na záda, jednou počurala i mě, když byla u mě na klíně a jednou se vyčurala doprostřed mistnosti i když o kousek dál stál nočník. Na malou si jinak sama řekne a dojde, na velkou nikdy, to jde vzdy do kalhot.
Už z toho taky začínám mít tik v oku.
Jinak kamarádky malá je teprve od čtyř let bez plenek i přes den.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >