Pokakávání v šesti letech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kochaa
Kecalka 257 příspěvků 08.06.15 13:49
pokakávání v šesti letech

Zdravím,
synkovi je za 3 týdny 6let a máme neustálé problémy se stolicí. Už jsem z toho na prášky, nevím, co s ním. On si není totiž vůbec schopný říct, že potřebuje. Čůrání zvládá, ale je schopný se denně připokakat :-( Záchod úplně odmítá, když už, tak jedině chce sedět na nočníku, ale sám si nesedne, to musím vždy nějak vychytat příležitost a buď se to povede nebo ne. On sám z toho není nadšený, ale zkoušeli jsme vše možný. Po dobrým i po zlým, domlouváme, dokonce jsem mu udělala i kartičky s návodem, jak to zvládnout sám.. a nic, prostě furt dokola, skoro každý den řešíme připokakaný slípky a málo kdy to oznámí, spíš to zjistíme tak, že smrdí :-(
Nemáte někdo s tím zkušenosti?? Nevím jak dál..

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.06.15 13:54

@kochaa A kam tedy chodí syn na velkou? Když se připokaká, jde pak na wc? Věřím, že jste zkusili už vše, musí to být dost náročné :-(

Já jsem jako dítě cca 6-10 let stolici zadržovala, takže také denně připoto spoďáry, věčně opruzený zadek, ale ani to mě neodradilo, sama nevím, proč jsem to dělala, žádný důvod jsem neměla. Přešlo to až samo věkem, co se se mnou naši nazlobili :-)

Takže neradí, vlastně jen hladím :hug:

Posílám anonym kvůli mojí dětské stolici :mrgreen:

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 08.06.15 13:58

@kochaa na vyšetření u dr jste byli?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.06.15 13:59

Poradila bych asi jediné…svěřit se dětské lékařce, která byvás měla vyslat na nějaké odborné vyšetření ( třeba i psychologické).
Držím palce, ať vás to už netrápí. Třeba se to časem poddá :think:
anonymka 2

kochaa
Kecalka 257 příspěvků 08.06.15 14:00

Na záchod prostě nejde a nepůjde :-( jedině ten nočník. Ale to už je něco, co se dá pak nějak už doladit, horší je to, že si neřekne a sám nejde. Jsem ráda i za tuto reakci, protože je mi asný, že je to především psychický blok a nevíme proč :-(

123ivča
Závislačka 2796 příspěvků 08.06.15 14:04

@kochaa od znamy dvojcata, tak tenhle problem maji. Je jim 4 roky. Pediatr je vyskal do Motola na vysetreni konecniku a resi to s psychologem. Muze se stat, ze mu nefunguje sverac nebo neco kolem konecniku. Res to co nejdriv, v puberte ty lidi, pry co mi rikala, maji z toho psychicke problemy. Vsichni se jim pak posmivaji, ze smrdi atd. Kdybys neco potrebovala, dej vedet. Znama to resi uz asi dva roky. Je z toho uplne na palici!

Slečna Ferka
Extra třída :D 10170 příspěvků 08.06.15 14:28

No tak Freud by měl jasno - nějaký problém v análním stadiu vývoje; že se v nějaké fázi zablokoval a teď má problém.

Radím určitě psychologickou poradnu, plus vyšetřit doktorem-odborníkem - neurolog, proktolog apod.

iiiv
Extra třída :D 10978 příspěvků 08.06.15 14:51

Řešila jsem nedávno něco podobného, syn zadržuje stolici a kaká většinou jen doma, když je třeba na víkend u babičky, tak už to tak dlouho zadržuje, že se buď pokaká, nebo má minimálně špinavé spoďáry. U nás to asi bylo narozením brášky a pomalu se to zase vrací do normálu.
Takže já bych zkusila psychologa ať se s tím dlouho netrápíte :hug:

sloninka
Ukecaná baba ;) 2054 příspěvků 08.06.15 20:53

@kochaa Chodí do školky? Pokud ano, jak to řeší tam?

liskulk
Nováček 5 příspěvků 02.01.16 22:58

Mám téměř pětiletého syna a nechce vůbec chodit na záchod. Stolici zadržuje a má neustále pokadene trenky i tepláky. Obvodacka nám řekla, ze to chce čas, psycholožka, ze to většinou dělají uzkostlive děti, což není, takže nám nepomůže a ze školky ho chtějí vyhodit. Sama jsem si zašla na gastroentologii v Motole. První co bylo, ze ma kluk zácpu, tudíž se utvoří špunt a jde jen tekutý okolo, co nezadrzi, proto jsem ho prevlikala i patnáctkrát denně. Bohužel objednávací termíny jsou mooc dlouhé, takže nám napsala forlax 10g (projimadlo),tak se kluk pokadi většinou jednou denne (stejně do kalhot). Za pár dní jsme objednání, tak čekám co se bude dít dál.

Marcelka146
Kelišová 5041 příspěvků 24.03.18 16:42

Ahoj holky, ve svém blízkém okolí mám také takové dítě, co se i po 6. narozeninách pokakává. Nejsem matka, tak mi to nepřísluší řešit, ale jen prozajímavost, upravilo se to samo? Je to totiž dost omezující při hlídání.

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 63727 příspěvků 3 inzeráty 24.03.18 16:49

@Marcelka146 Nikdy se to neupraví samo, vždy musí být odstraněna příčina a záleží jaká je… pokud zdravotní tak je potřeba ji vyřešit a pokud je to psychické, tak i tam je třeba ten problém odstranit nebo se s ním alespoň naučit fungovat.

Marcelka146
Kelišová 5041 příspěvků 24.03.18 17:09

Kdysi (asi 2 roky zpátky) bylo řešeno u dětské, že dítě má zácpu. Ta doporučila Lactulosu na změkčení. Následkem toho bylo, že zácpa byla odstraněna, ale dítě se pokakávalo každý den do spoďár. Matka proto přestala Laktulozu dávat a dítě opět mělo zácpu. Pak neřešeno. Dítě zadržuje třeba týden stolici, pak se pokaká a ani to nenahlásí. I přesto, že je dítě dotázáno, jestli se náhodou nepokakalo, že je cítit je schopno do očí říct, že ne. Je schopno si klidně s tím sednout a smrdět i 2 hodiny. Stolice je extra moc cítit a je mazlavá, což se ani nedivím, když to v tom tělíčku hnije i víc jak týden.
Jak jsem psala, nejsem matka, tak to nemám jak vyřešit, ale chtěla bych nějak nenápadně tomu dítěti pomoct.
Dříve se dítě přiznalo, že bylo kvůli pokakávání matkou bito, tak si říkám, jestli to, že si neřekne, když se stane, není následkem toho, že má strach, že dostane i od druhých, nejen od matky :think:

sediza
Ukecaná baba ;) 1657 příspěvků 24.03.18 17:12
@Marcelka146 píše:
Kdysi (asi 2 roky zpátky) bylo řešeno u dětské, že dítě má zácpu. Ta doporučila Lactulosu na změkčení. Následkem toho bylo, že zácpa byla odstraněna, ale dítě se pokakávalo každý den do spoďár. Matka proto přestala Laktulozu dávat a dítě opět mělo zácpu. Pak neřešeno. Dítě zadržuje třeba týden stolici, pak se pokaká a ani to nenahlásí. I přesto, že je dítě dotázáno, jestli se náhodou nepokakalo, že je cítit je schopno do očí říct, že ne. Je schopno si klidně s tím sednout a smrdět i 2 hodiny. Stolice je extra moc cítit a je mazlavá, což se ani nedivím, když to v tom tělíčku hnije i víc jak týden.
Jak jsem psala, nejsem matka, tak to nemám jak vyřešit, ale chtěla bych nějak nenápadně tomu dítěti pomoct.
Dříve se dítě přiznalo, že bylo kvůli pokakávání matkou bito, tak si říkám, jestli to, že si neřekne, když se stane, není následkem toho, že má strach, že dostane i od druhých, nejen od matky :think:

Chudinka dítě. Bít nekoho za to, ze se pokaká je fakt síla. Samozřejmě, ze ma ted dítě blok. Asi bych to nevydržela a rekla matce, co si o tom myslím…

Marcelka146
Kelišová 5041 příspěvků 24.03.18 17:15

Matce to bylo několikrát řečeno, že je třeba to nějak řešit, že to není normální. Neřeší. Naposledy při hlídání v nědeli se zase pokakal, při vrácení domů, to bylo oznámeno matce. Ta řekla, že už s tím dlouho problém neměl, že by se pokakal.Ale v zápětí na to řekla, že se pokakal v úterý ve školce. Jako k nepochopení.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Bony a klid po 30 letech: Kde jsou dnes hlavní hrdinové vekslácké romance?

Kdo v té době žil, v tom snímek obyčejně probudí vzpomínku na minulý režim a... číst dále >

Foto s Cainem, klapka! Karel Roden se objeví v Janu Žižkovi, zahraje si krále Václava IV.

Na place, kde Petr Jákl natáčí velkofilm světových parametrů Jan Žižka, se to... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >