Pokládka podlahového topení svépomocí

Anonymní
5.8.13 22:04

Pokládka podlahového topení svépomocí

Omlouvám se za anonym, ale zatím není vhodné zveřejnit, že budeme měnit bydliště.

Zajímalo by mě, zda někdo pokládal podlahové topení sám. Manžel se k tomu chystá, je fakt šikovný, takže nemám obavy, že by to udělal špatně. Jen by mě zajímalo, jestli je něco, co vás při pokládání překvapilo, s čím jste nepočítali, kde jste čerpali inspiraci, jak vlastně položit ty správné „spirály“. Pokládka bude „na sucho“ (tedy ve většině bydlení, tam kde to bude možné, bude mokrý způsob).

Díky za každou reakci :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

18151
5.8.13 22:07
@Anonymní píše:
Omlouvám se za anonym, ale zatím není vhodné zveřejnit, že budeme měnit bydliště.

Zajímalo by mě, zda někdo pokládal podlahové topení sám. Manžel se k tomu chystá, je fakt šikovný, takže nemám obavy, že by to udělal špatně. Jen by mě zajímalo, jestli je něco, co vás při pokládání překvapilo, s čím jste nepočítali, kde jste čerpali inspiraci, jak vlastně položit ty správné „spirály“. Pokládka bude „na sucho“ (tedy ve většině bydlení, tam kde to bude možné, bude mokrý způsob).

Díky za každou reakci :kytka:

tak Pokud mate projekt, tak neni co resit, co se tyka planovani smycek. Pokladka byla velmi jednoducha.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39212
5.8.13 22:10

Dali jsme to sami, jsme úplní laici. Nechali jsme si to vyrobit u firmy v Brně, vezli jsme to domů vlakem (seděl jsem sám v přeplněném kupé :mrgreen: ). Na domečku bylo třeba pohlídat, aby to bylo správně položené. Vše klaplo, topíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.8.13 22:11

@Cuddy Jedná se o rekonstrukci „staršího“ domu (v uvozovkách, protože se budou předělávat kanceláře na bydlení a ten dům tam nestojí ani dvacet let). Projekt nemáme, možná zvážíme, jestli „se to vyplatí“ :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
5.8.13 22:14

@blecha72 a kde jste čerpali inspiraci na to, jak přesně to položit? Nebo jstě měli místnosti čtverec-obdélník? No, je fakt, že mi tam budeme mít několik atypů, budeme se muset uhýbat barovému pultu apod., což já s totálním nedostatkem fantazie dost těžce nesu, že se to bude motat okolo něčeho, co tam fyzicky ještě není :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
39212
5.8.13 22:15
@Anonymní píše:
@Cuddy Jedná se o rekonstrukci „staršího“ domu (v uvozovkách, protože se budou předělávat kanceláře na bydlení a ten dům tam nestojí ani dvacet let). Projekt nemáme, možná zvážíme, jestli „se to vyplatí“ :think:

Projekt nepotřebujete. Firmě dodáte rozměry. Malá vychytávka- manžel usoudil, že topení pod kuchyňskou linkou není třeba, takže zasahuje asi 30 cm od linky. Celou zimu chodím po studeném.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39212
5.8.13 22:17
@Anonymní píše:
@blecha72 a kde jste čerpali inspiraci na to, jak přesně to položit? Nebo jstě měli místnosti čtverec-obdélník? No, je fakt, že mi tam budeme mít několik atypů, budeme se muset uhýbat barovému pultu apod., což já s totálním nedostatkem fantazie dost těžce nesu, že se to bude motat okolo něčeho, co tam fyzicky ještě není :lol:

Naměřte rozměry místností, vyhledejte si firmu a jděte do toho. Je to alobal s drátkem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.8.13 22:18

@blecha72 je, to jsem asi zapomněla napsat, že to budou roury s teplou vodou :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
39212
5.8.13 22:27
@Anonymní píše:
@blecha72 je, to jsem asi zapomněla napsat, že to budou roury s teplou vodou :lol:

O. K. máme jiný typ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18151
5.8.13 22:27
@Anonymní píše:
@blecha72 je, to jsem asi zapomněla napsat, že to budou roury s teplou vodou :lol:

No my meli kola trubek, ale chce to nastudovat rozestupy, delku jednotlivych okruhu, zvazit, kde budou Jake podlahove krytiny apod. Vetsinou je tedy na to projekt, aby to topilo dostatcene.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39212
5.8.13 22:31
@Cuddy píše:
No my meli kola trubek, ale chce to nastudovat rozestupy, delku jednotlivych okruhu, zvazit, kde budou Jake podlahove krytiny apod. Vetsinou je tedy na to projekt, aby to topilo dostatcene.

Psala jsem, že máme jiný typ topení. Dostali jsme staniolové pláty o rozměrech místností protkané tenkými drátky. Netopíme vodou. výroba firma, pokládka svépomocí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.8.13 22:32

@Cuddy a ten projekt se dělá jen na to topení, nebo je to součástí projektu celého domu? Víš, říkám si, jestli nějaká firma bude ochotná ten projekt udělat, když tím vlastně přijde o zakázku na práci :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
39212
5.8.13 22:35
@Anonymní píše:
@Cuddy a ten projekt se dělá jen na to topení, nebo je to součástí projektu celého domu? Víš, říkám si, jestli nějaká firma bude ochotná ten projekt udělat, když tím vlastně přijde o zakázku na práci :nevim:

Projekt na topení máme zvlášť. nestavěli jsme na klíč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18151
6.8.13 06:24
@Anonymní píše:
@Cuddy a ten projekt se dělá jen na to topení, nebo je to součástí projektu celého domu? Víš, říkám si, jestli nějaká firma bude ochotná ten projekt udělat, když tím vlastně přijde o zakázku na práci :nevim:

Projekt je jen na topeni a nedelaji to primo remeslnici, ale inzenyri. Treba vyrobce topeni ti to univerzalne napocita, ale nemusi to fungovat. Vychazi se z tepelnych ztrat domu, pohledej treba na www.living.cz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama