Pokles pracovní schopnosti

Napsat příspěvek
70093
28.4.17 21:28

@bony58 Ale je fuk, zda bysme to zvladli my nebo ne, pokud mas pocit, ze te to nici, tak hledej neco jneho, s aktualnim nedostatkem lidi je nejlepsi příležitost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11509
28.4.17 21:29

Záleží co děláš za práci. Já dělám krátký dlouhý 12, denní, noční a zvládám to a dvě malé děti k tomu. Ale jsem tedy naštěstí zdravá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70093
28.4.17 21:32

@bony58 Nizky a kafe mam tak 3-4 a prd, ono totiž tlak docasne zvysi, ale pak jde dolu… Ja jak kdy, nekdy mam treba 2 mesice klid a aktualne problem tak 2× do tydne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
208
28.4.17 21:35

@j.a.n.i1 asijak komu, mě kafe pomáhá, a jak říkám asi jsem někde vyběhala :mrgreen: :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.4.17 21:55

Já mám také ID 1. stupně. Mám 20 let roztroušenou sklerozu, starám se o dvě školkové děti, babičky nemáme k dispozici a pracuji na plný úvazek. Je to masakr, ale není jiná možnost, tak se to musí zvládnout. Jenže pak padnu s atakou a měsíc neschopenka je hned. Svou práci si musím splnit bez ohledu na mé postižení, stejně jako zdravý člověk včetně doby, kdy jsem na neschopence.

• Nahlásit
  • Citovat
2683
29.4.17 02:36
@bony58 píše:
Právě, že díky nemoci mám zdraví… všichni mi říkali, jak se na ID bere ohled. NEBERE

Pakliže se nejedná o chráněné pracovní místo, které je přímo vytvářené pro osoby se zdravotním omezením, platí pro vás stejná pravidla jako pro každého jiného zaměstnance. Ten kdo pobírá ID musí na začátku sám vyhodnotit, jestli se na takovou práci cítí, zda ho zdravot.stav nebude omezovat ve výkonu práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
208
29.4.17 12:44
@Anonymní píše:
Já mám také ID 1. stupně. Mám 20 let roztroušenou sklerozu, starám se o dvě školkové děti, babičky nemáme k dispozici a pracuji na plný úvazek. Je to masakr, ale není jiná možnost, tak se to musí zvládnout. Jenže pak padnu s atakou a měsíc neschopenka je hned. Svou práci si musím splnit bez ohledu na mé postižení, stejně jako zdravý člověk včetně doby, kdy jsem na neschopence.

ale jo, to chápu, ale pokud mě přijímali na poloviční úvazek, čtyři hodiny denně, tak to mělo být o něčem jiném

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
208
29.4.17 12:46
@Anonymní píše:

Takže mě musí zaměstnat i na celý? On je tam ted, kde jsem problém, že to nezvládaly ani druzí. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70093
29.4.17 12:58
@bony58 píše:
Takže mě musí zaměstnat i na celý? On je tam ted, kde jsem problém, že to nezvládaly ani druzí. :mrgreen:

Tak nemusí… žádný zaměstnavatel nemusí ani zdravého zaměstnat na celý úvazek, pokud nebude chtít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
208
29.4.17 13:33

@j.a.n.i1 špatně napsáno, :mrgreen: :lol: mělo to být asi nějak takhle: Pokud mám ID, tak mohu pracovat na celý? Není to nějak omezeno výdělkem? Nebo směnama? když pudu dělat noční recepční atd. nebudu mít problém?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70093
29.4.17 15:20

@bony58 Můžeš, a s 1 bych řekla, že ani nezvyšuješ moc riziko, že ti ho seberou… Ono na plný můžeš pracovat i s 3, ale tam je pak dost pravděpodobné, že to při přezkumu sníží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.5.17 09:51

Výdělek se nesleduje u žádného stupně ID, u kontroly se však k úvazku přihlíží. ID není plat navíc k plnému úvazku, ale kompenzace toho, že člověk musí pracovat na méně hodin. Zaměstnavatele to většinou nezajímá, to ty si musíš pohlídat, abys pracovala na méně hodin, případně za ulehcenych podmínek. U nás je celkem běžné, že se kvůli úvazku odebírá ID, pokud má totiž někdo přiznány ID v dolní hranici na 35% a pracuje na plný úvazek, tak může doktor ponizit procenta za plný úvazek a jsi bez ID, i když zdravotně jsi na tom stejně.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama