Pokoj na spaní / pokoj na hraní

570
11.8.11 13:35

Pokoj na spaní / pokoj na hraní

Prošla jsem pár diskusí na různých fórech, zkoukla archiv Jak se staví sen i Bydlení je hra, ale pořád nemůžu najít žádný typ, jak vyřešit naše budoucí bydlení…
Máme dvě děti, budeme mít dva dětské pokojíky. Moje představa je, že jeden pokoj bude na spaní + uložení oblečení, druhý na hraní, malování, tj. včetně psacích stolů.
Jedná se o klasické obdélníky cca 12 m2, okno a dveře naproti sobě na kratších stranách. Řeším, jestli je lepší dát ve spacím pokoji postele za sebe, spíš se ale přikláním k tomu mít na každé straně jednu. Patří postel spíš pod okno nebo ke dveřím?
V hracím pokoji bych ráda dlouhou pracovní desku pod okno přes celou šířku pokoje, k tomu nějaké kontejnery se šuplíky + úložný systém na hračky, knížky.
Nějak se v tom plácám, mám pocit, že spíš frčí, aby každé dítě mělo svůj pokojík, pak je zařizování „jednoduché“, ale mě se to takhle zdá pro nás na nejbližších pár let výhodnější. Děti si stejně hrají spolu, mají malý věkový rozdíl, hračky i knížky mají v podstatě společné až na pár výjimek typu kočárek a mašinky…
Nemáte nějaký nápad? Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

23861
11.8.11 13:42

Já jsem jednou viděla pořad o bydlení a tam říkali, že postel by měla být takový bezpečný pelíšek, proto by se neměla dávat hned ke dveřím tak, aby do ní bylo vidět zvenku a ten spáč by byl takový „na ráně“. V pořadu to v pokoji jinak nešlo, tak dali před postel paravan.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7175
11.8.11 13:47

Máme dvě dcerky (4,5 a dvouletou),tak jsme dali menší pokojíček na spaní a v rohu mají takový odpočinkový koutek,kde čteme pohádky.Druhý větší pokojíček mají na hraní a tam mají společné hračky a chystáme tam jedne velký psací stůl do rohu (máme na obou stěnách okna,takže to bude propojený stůl po každým oknem a v tom rohu jednou počítač.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
myšanda26
11.8.11 14:46

My teda bohužel máme jen jeden dětský pokoj a dvě děti, ale kdybych měla dva, rozhodně bych je na pár prvních let nechala spát v jednom pokoji a hrát si ve druhém. Nevím jak máš děti staré, ale obzvláště pokud je to holka a kluk (podle mašinek a kočárku soudím že ano) tak v určitém věku začnou nejspíš sami chtít oddělené pokojíčky. Tak bych kupovala věci tak aby se pak dali rozdělit do pokojíčků dvou, ale to je na tobě. Jinak já bych dala postele spíš pod okno, pokud tam nepotřebuješ mít stůl tak je to podle mě lepší. Otázka je kolik místa ti tam mezi postelemi zůstane.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama