Pokojíček pro miminko i školáka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Veronikapaige
Povídálka 33 příspěvků 07.04.19 13:35
Pokojíček pro miminko i školáka

Dobrý den, žádné diskuze jsem na toto téma nenašla, potřebovala bych inspiraci nebo poradit, máme být 2kk a spím s dcerou v pokoji co má 16m2 nic moc malej pokoj, čekám chlapečka jsem v 7 měsíci a stále nevím jak zařídit pokojíček pro miminko i s dcerou, je jí 7 let a teď nastoupí do školy, máte taky takhle odsebe děti? Jak jste řešily spaní ložnici nemáme s přítelem, přemýšlela jsem spát s přítelem v obýváku i s mimčem ale zase mi je líto aby dcera spala sama v pokoji :nevim:, je zvyklá spát semnou. A nechci malé miminko nechat zase v noci bez dozoru stát se může cokoliv, nespala bych pak v klidu v jiné místnosti co myslíte? Dekuji :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
smajlik345
Zasloužilá kecalka 653 příspěvků 07.04.19 13:41

Dcera si zvykne a hlavně bude mít klid na spaní. Což v první třídě potřebuje být pořadně vyspaná a ne se budit protože jeji braška vedle ni neustále brečí ( i když může být hodne mimčo) já bych ji nechala samotně v pokoji. Jen kdyby brašku k sobě chtěla jinak ne. A 7 letá moc velký dozor není…když se něco stane tak mu stejně nedokáže pomoc a půjde vás vzbudit..ale je taky otázkou jestli ji vzbudí když např. malý přestane dýchat

Marben
Ukecaná baba ;) 2109 příspěvků 07.04.19 13:43

Mám děti od sebe stejně, raději bych já osobně nechala dceru spát v pokoji a s manželem a miminkem spala v obýváku. Miminko i ty budete starší budit, bude muset vstavat do školy…

Veronikapaige
Povídálka 33 příspěvků 07.04.19 13:47

@Marben já budu právě že budit jak dceru tak mimi podle přítele jakou by třeba měl směnu, a odvedl by dceru do školy a nebo já a miminko by mohl třeba ještě spát. Nevím právě že obývák je spojený i s kuchyní, musela bych jídelní stůl dát pryč a místo toho sem dát postel :roll: ale myslím že by se to nějak dalo. ;)

Veronikapaige
Povídálka 33 příspěvků 07.04.19 13:49

@smajlik345 dceri by malej nevadil, sama ho chce v pokojíku přemýšlela jsem že si právě dám do pokojíku rozkládací křeslo a prespals bych tam třeba ty první 3 nebo 5 měsíců, dcera se třeba v noci nebudila spala až do rána. Nevím jak malej pokud bude po tatínkovi tak bude řvát celou noc :? :lol:

Uživatel je onlineKriss Tina
Extra třída :D 10168 příspěvků 07.04.19 14:21

Spala bych s malým a dcera ať má pokoj pro sebe. V 7 letech je velká, to pochopí navíc předpokládám že chodí do školy a miminko by ji mohlo několikrát za noc budit a to není dobrý, pak ti bude usínat ve škole. Strarost o mimčo bych neměla, existují chuvicky a monitory, to by klidně mohlo spát samo, spíš bych řešila pohodlí staršího dítěte. Já mám 4 leteho, teď čekáme druhé a miminko bude s náma a syn ve svém pokoji, i když říkal že mimčo chce a těší se na něj tak spát je spolu nenechám, právě aby se vzájemně nebudili.

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 14345 příspěvků 07.04.19 14:26

Podle mne nejvyšší čas, aby měla dcera vlastní pokoj. Takže bych ji nechala samotnou a spala s manželem a miminem.

kve-tinka
Kelišová 5023 příspěvků 3 inzeráty 07.04.19 14:34

Divím se, že nespíte odděleně už dávno :think: Syn (6) je v pokoji a v létě se mu narodí ségra, ta určitou dobu, cca 2 roky bude s námi v ložnici a pak poputuje za bráchou. Máme 3+1, vy s přítelem a miminem si uděljte spaní v obýváku, dceři svůj pokoj třeba s větší válendou at se tam přes den můžeš natáhnout i ty…a do budoucna větší byt?!?! :think:

Netopirek
Echt Kelišová 9298 příspěvků 07.04.19 14:35

My jsme už do začátku měli postýlku v dětském pokoji u starší. Mimčo tam chodilo spát večer s ní. A po půlnočním kojení jsme si ho vzali k sobě a už spalo až do rána s námi v posteli. ¨
Ono pokud neplánujete stěhování než vyroste mladší z postýlky. Tak stejně budou mít čase společný pokoj. Tak si myslím, že je lepší už od začátku připravovat starší na to, že pokoj je společný. Než jí teď učit, že má svůj pokoj a za pár let jí tam šoupnout mladšího sourozence.
To by jí mohlo vadit daleko víc než prázdná dětská postýlka

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1792 příspěvků 07.04.19 14:40

Také bych nechala dceři pokoj. Je už velká holka a bude se potřebovat vyspat. A vy si udělejte spaní v obýváku.

welovefashion
Zasloužilá kecalka 931 příspěvků 87 inzerátů 07.04.19 15:13

@Veronikapaige my jsme pokoj dětem dělali, když holce bylo 6 a klukovi 3, ted se nám ještě narodilo třetí to zatím spí s námi, ale moje starší děti se vůbec nevzbudí když malá v noci řve, i když byli v létě ve stejném pokoji… Takže toho že by mimi budilo starší bych se nebála, a video chuvicka je dobrá věc, pokud nemáš mimi ve stejném pokoji ;)

Hoa Mai
Kelišová 6311 příspěvků 24 inzerátů 07.04.19 15:55

@Veronikapaige Nedávala bych děti spát do místnosti, kde je provoz. Předně bych se zeptala na názor dcery. Pokud projeví zájem sát sama v pokojíčku, nechala bych jí ložnici, ty s partnerem a miminkem do obýváku, ale na moc dlouho bych to neviděla, protože nejspíš budete miminko rušit. Záleží samozřejmě, jak moc bude spavé a podle toho pak přesouvala do ložnice i miminko. Pokud se tě dcera nebude chtít vzdát, tak bych zůstala s dětmi v ložnici.

Kotatko03
Echt Kelišová 8579 příspěvků 07.04.19 19:00

Osobně nejsem zastánce spaní dětí s rodiči (od určitého věku). Ale je to věc každého.

Na Tvém místě bych dceři udělala svůj vlastní pokojíček, s tím, ať si ho částečně udělá jak sama chce, tak aby se tam těšila a měla motivaci, že je to „její.“

Z druhého pokoje bych udělal multifunkční místnost jako ložnici pro Tebe a partnera a miminko. Nevím jak je prostor velký, jestli se dá dát letiště + pohovka nebo jen rozkládací pohovka, to je vcelku jedno. Až mimčo poporoste, udělala bych v tomto pokoji i koutek pro něj, myslím si že cca do 2-3let mu stačí nějaký takový koutek popř. ho může mít i u dcery v pokoji a nárazobš si tam chodit hrát.

Je potřeba si uvědomit, že dcera půjde do školy, bude potřebovat chodit včas spát, vyspinkat se vklidu, začnou jí určité povinnosti, resp. dostane se do jiné životní fáze. Miminko bude mít absolutně jiné potřeby. Společný pokoj dětí bych začala řešit až tak za ty 3 roky s tím, že uvidíš jestli to půjde/nepůjde/půjdete do většího…prostě uvidíš, ale nyní v této fázi následujících min 3 let bych to řešila takto. 8)

Veronikapaige
Povídálka 33 příspěvků 07.04.19 22:26

Holky v některých věcech máte určitě pravdu, dcera je zvyklá spát semnou protože od mala jsme se pořád stěhovaly, bydlely jsme jen v jedné místnosti až do jejich 5 let pak měla svůj pokoj ale musely jsme zase pryč, takže pořád dokola, teď máme být 2kk obývák s kuchyní nechci do obýváku malého protože to je denní místnost, návštěvy atd.. A hlavně se tam vaří je tam kuchyň takže by postýlka i povlečení vše nacichlo a spaní přes den to bych musela postýlku but přesouvat do pokojíku dcery a nebo koupit košík na mimi a to je další investice je celkem dráhy :zed: to je dylema přemýšlím o větším bytě :nevim:

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 14345 příspěvků 08.04.19 08:00

@Veronikapaige tak do budoucna se stejně budete muset stěhovat. Pokud je ta možnost, udělejte to rovnou

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama