Pokousání psem a kontrola u veterináře

Anonymní
28.5.15 18:55

pokousání psem a kontrola u veterinare

Ahoj holky, tak mam zase jednou dotaz, dceru trochu kousnul pes od znamych - resp. od majitele farmy, kam dcera dochazi na krouzek - je to spis asi jakoby mala zraneni cca pul centimetru dlouha carka na ruce - ockovaci prukaz nam dal majitel ke kontrole, pes je ockovan na vzteklinu ted v dubnu 2015 takze to je ok, ale chci se zeptat, kdyz jsem volala na veterinu tak rikala, ze by mel majitel dnes ap ak za 5 dni dojit na kontrolu se psem.

Ma otazka zni, co delat pokud tam majitel nedojde? Vim, ze je to pravne vyzadovatelne, ale jde mi spis o tu praktickou cast. Pes ockovany je to je pro me zasadni, takze dotaz na vas jak byste toto pripadne resily?

Pokud majitel rekne, ze nema jakoby duvod tam se psem jit, jak ho k tomu prinutit. Kdyz jsem volala na infekcni, tak tam mi rekli, ze pokud je pes ockovany, tak z jejich pohledu by to melo byt OK - ze setady stejne vzteklina nevyskytuje. Takze byhc jen chtela znat treba nejake argumenty jak majitele donutit aby na veterinu dosel, popr. jaky je vlastne duvod ze majitel se psem na tu veterinu jit musi? Mluvila jsem i s veterinarem, ktery toho psa ockoval, ten byl znacne laxni a rekl mi, ze pokud pes bude za 5 dni jeste zivy, tak je vse ok, ze se nemam ceho bat. Takze si trochu rikam, jestli mu majitel psa zavoala, tak aby mu i veterinar nerekl, ze tam vlastne nemusi…

Jinak jinde hlaseny uraz neni - je to fakt mini ranka, vymyla se, vydesinfikovala a temer to neni videt…

Moc diky, me ted nic nenapada, jsem z toho vykolejenejsi nez dcera.

Anonym proto, ze ne kazdy musi vedet, jak sikovne mame ditko :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4171
28.5.15 19:05

Pokud tam nebude chtít jít sám od sebe, tak s tím asi nic nenaděláš. Tedy pokud to nebylo hlášeno na policii (ta by ho mohla oficiálně vyzvat), což předpokládám, že vzhledem k malému rozsahu poranění nebylo. Vycházela bych z toho, že doktorům stačí informace, že je pes očkovaný, což máš sama ověřeno z průkazu.
Jen upozorňuji, že psí kousnutí se většinou špatně hojí, oproti např. jinému škrábnutí nebo zranění, to bude asi trvat o něco déle. Tak ať je vše v pořádku. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1234
28.5.15 19:06

Jj na ruce to vypada jako by se treba „rizla“ o stranku papiru, ale je to poprve co se neco takoveho stalo - doufam samozrejme ze i naposledy, ale vydesilo me to poradne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.5.15 19:15

No, tak já asi budu z té „druhé“ strany, ale ty opravdu řešíš půl cm? Kor, když je tedy pes očkovaný… a volala jsi veterináři a na infekční :roll: Dcera, soudím, bude asi už starší, kdy chodí na kroužek.. no nestačím se divit, žije v bavlnce? Kdyby ji asi nějak napadl, tak to bude určitě rozsáhlejší, takhle mi to přijde jak v zápalu hry a určitě bych neřešila..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1234
28.5.15 19:22

Jj ja se o ni bojim - jinak ano zije v bavlnce.
Bylo to kousnuti necekane, chtela ho pohladit (zna ho), ja ho hladila tesne pred ni a pohoda, po ni vyjel a takhle ji trosku kousnul…Majitele z toho byli take hodne „prejeti“ a smutni, moc se omlouvali, spolupracovali, ockovak ofotili, naskenovali atp. ale tak proste clovek je z toho vedle, kdyz se to stane jeho diteti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.5.15 19:24

No, chudák dítě, pokud je takto kontrolované… pokousání si tedy představuji daleko jinak.. Držím pěsti Vám, ať ji trochu popustíte uzdu, malé, ať to má v životě jednoduché, ale i majitelům psa.. hezký den ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33197
28.5.15 19:54

Takovou mini ranku bych neřešila…Hlavně že je pes očkovaný :palec: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
428
28.5.15 20:06

Jj, nechala bych to v klidu zahojit. Také mě není jasné, proč by majitel měl jít s psem na veterinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
756
5.7.15 19:24

Tak mimo jít na odběr určitě není, mělo by to být automatické 1. a 5.den. Kousance od psa se blbě hojí a hnisají. Majiteli jde o to, že pokud pes kousne 2. do krve člověka, tak je to na utracení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17206
5.7.15 19:32
@Janyyy píše:
Tak mimo jít na odběr určitě není, mělo by to být automatické 1. a 5.den. Kousance od psa se blbě hojí a hnisají. Majiteli jde o to, že pokud pes kousne 2. do krve člověka, tak je to na utracení.

A to jsi vzala kde s tim utracenim?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
756
6.7.15 08:48

Právě jsem s 18měsíční holčičkou v nemocnici po pokousání psem a toto nám bylo sděleno při veterinární kontrole psiska. Takže to rozhodně není jedna paní povídala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.10.17 21:02

Obnovuju

Prosim o radu, mam dva pse a tchan jedneho. Tchan vikend co vikend je na srot, prisel a rekl ze moji ho pokousali… Coz na to druhy den sel na pohotovost, tam nahlasil pokousani… Mejma psama! me rekl ze nevi ktery z tejch trech ho kousl :lol: :lol: :lol: pac byl na srot. Vse se stalo v patek a dnes v pondeli vecir mi dal doklad od mudr ze mam jit se psama na veterinu :roll: pse mam ockovany a v zivote nikeho nekousli!!! Moje otazka zni, sem povinna tam jit ac nejsou svedci??? Pac nemam prachy na vyhazovani a nikde neni dukaz ze „moji“ ho pokousali :cert: vseci vijou ze byl uplne mimo byl napity, proto to resil az na druhy den… Kdyz byl strizliv :? Udajne to bylo hlaseno i na policajtech ale ti mi rekli ze zadne hlaseni z vikendu nemajou :think: tak nevim… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Marie432875
16.10.17 21:38

Ty jo to se čte uplne samo :lol: zakladatelko-obnovitelko promiň, ale co to je za češtinu? ;)

• Nahlásit
  • Citovat
16.10.17 21:49

@Marie432875 su moravak… Pisu to tak jak sem naucena :roll: spis se mi jedna o radu, nee o cestin :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.10.17 21:49

@AjinaVlada
Ano, máte zákonnou povinnost. Veztmtě s sebou očkovací průkaz, veterinář má prohlédnout ihned po nahlášení pokousání, tedy už jste tam měli být. A poté 5. den od pokousání, zda pes, i přes očkování, nevykazuje příznaky vztekliny. Po tu dobu máte povinnost psy zajistit před utečením. Tato dve potvrzení pokousáný musí odnést zpět do nemocice. Pokud je nedodá, lékař z nemocnice má povinnost toto nahlásit na Policii ČR, doporučuji Vám na ty porhlídky jít nebo dostane mnohem vyšší pokutu. Jsem veterinář (proto anonym, nechci spojení s mým nickem, lidi mi pak hrozně píšou o rady :roll:, sorry )

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama