Pokousání psem - kontrola psa u veterinare pote

Anonymní
28.5.15 18:56

pokousání psem - kontrola psa u veterinare pote

Ahoj holky, tak mam zase jednou dotaz, dceru trochu kousnul pes od znamych - resp. od majitele farmy, kam dcera dochazi na krouzek - je to spis asi jakoby mala zraneni cca pul centimetru dlouha carka na ruce - ockovaci prukaz nam dal majitel ke kontrole, pes je ockovan na vzteklinu ted v dubnu 2015 takze to je ok, ale chci se zeptat, kdyz jsem volala na veterinu tak rikala, ze by mel majitel dnes ap ak za 5 dni dojit na kontrolu se psem.

Ma otazka zni, co delat pokud tam majitel nedojde? Vim, ze je to pravne vyzadovatelne, ale jde mi spis o tu praktickou cast. Pes ockovany je to je pro me zasadni, takze dotaz na vas jak byste toto pripadne resily?

Pokud majitel rekne, ze nema jakoby duvod tam se psem jit, jak ho k tomu prinutit. Kdyz jsem volala na infekcni, tak tam mi rekli, ze pokud je pes ockovany, tak z jejich pohledu by to melo byt OK - ze setady stejne vzteklina nevyskytuje. Takze byhc jen chtela znat treba nejake argumenty jak majitele donutit aby na veterinu dosel, popr. jaky je vlastne duvod ze majitel se psem na tu veterinu jit musi? Mluvila jsem i s veterinarem, ktery toho psa ockoval, ten byl znacne laxni a rekl mi, ze pokud pes bude za 5 dni jeste zivy, tak je vse ok, ze se nemam ceho bat. Takze si trochu rikam, jestli mu majitel psa zavoala, tak aby mu i veterinar nerekl, ze tam vlastne nemusi…

Jinak jinde hlaseny uraz neni - je to fakt mini ranka, vymyla se, vydesinfikovala a temer to neni videt…

Moc diky, me ted nic nenapada, jsem z toho vykolejenejsi nez dcera.

Anonym proto, ze ne kazdy musi vedet, jak sikovne mame ditko :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

47714
28.5.15 19:02

Očkovaný je, takže bych to neřešila. Dle popisu to je jako by se dítě o něco škráblo. Řešila bych těžký úraz tohle ne ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17546
28.5.15 19:08

Neřešila bych to. Očkování má, to je to podstatné. Veterinář si ho samozřejmě rád pozve na dvě kontroly, protože mu ji dvakrát naúčtuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7364
28.5.15 19:08

Anonymní a ty se bojíš konkrétně té vztekliny?

Kopíruji ze stránek státní veterinární správy:

U terestriálních obratlovců se vzteklina v ČR nevyskytuje a od posledních nálezů v roce 2002, nebyl do současné doby zaznamenán žádný pozitivní případ.

Osobně bych byla v klidu, pes je očkovaný, v čr žádný případ vztekliny nebyl přes deset let…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.5.15 19:16

Proč 2× stejný dotaz?! :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6455

A proc chces mermomoci toho psa a majitele dotahnout k vetovi?! Tomu nejak nerozumim. Diteti nic neni, pes ockovany…nechapu duvod

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
282

Ono u veterinare se stejne toho moc nedeje…Zmeri mu teplot, vypise papir a hotovo.Ta kontrola je spis sichr pro majitele, nez pokousaneho…ale pokud je pejsek. očkovaný, muzes byt klidna

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6727
28.5.15 19:18

@noemmi Souhlasím s @Etcetera78, jde mu hlavně o peníze. Nevím, co by na psovi viděl…vzteklina se u psů prý zjišťuje z mozku, neočkovaný pes, či pes, u které není jistota(u toulavých) se tedy utrácí (co jsem slyšela). Ti očkovaní jsou tedy v klidu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1234
28.5.15 19:19

Ja jsem prave predtim netusila ze vubec k vetovi ma jit - ale kdyz jsem prochazela net tak prave vsude je psano ze je to povinne, ze majitel tam s nim jit musi - ja jsem prave byla trochu pekvapena, protoze i vet se kterym jsem mluvila (ten co psa bezne ockuje) rikal, ze pro nej je to nedulezite, resp. ze pri te kontrole asi nic moc nezjisti…ale zase pokud je to pravne vyzadovano, tak jsem to samozrejme majiteli rekla, ze tam s nim ma dojit.
Uz asi nebudu anonymni - nejde mi to vkladat anonymne :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6455
28.5.15 19:32

Prosim te a proc resis nejake pravni nalezitosti? Ty chces majitele psa zalovat nebo jak?!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24366
28.5.15 19:44

Nechápu, co řešíš.
Co by se jako mělo stát, když tam nepůjde?

My nemáme psy, ale kočky - děcka milionkrát poškrábané a pokousané a fakt jsem nic neřešila. A dokonce - hrůzo hrůz - jeden kocour ani není naočkovaný /nechodí ven/.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.5.15 19:49

@Pipet jak bylo zmíněno, její dcera žije v bavlnce.. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1061
28.5.15 19:53

Tak nám se stalo že náš pes někoho pokousal a se psem jsme na kontrolu museli taky-jde o to zda nemá pes jiné známky nemoci-než vztekliny na kterou je očkovaný, takže ho doktor proklepnul a papír jsme dávali tuším na obec? To už si nejsem jistá ale někomu jsme ho dát museli-nakonec bylo vše ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24366
28.5.15 19:56

Jako jestli je třeba lékařské ošetření, tak možná doktoři vyžadují i zprávu od veta, ať mají „papír“. Nebo jestli je z toho pak nějaký spor typu „v obci mají mít všichni košík a on neměl“ :think:
Ale když jde o povrchový škrábanec :nevim: o kterém vlastně „nikdo neví“… tak proč.

Náš pes taky jednou „cvaknul“ cizí dítko, ukázali jsme očkovák, kluk dostal náplast a hotovo, nikam jsme se psem nešli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1234
28.5.15 20:21

@Zacharova - takze vy jste s pejskem k vetovi sli a on tam tedy resil spis zda nema jine nemoci - vzteklinu neresil? Ja si prave rikam, ze kdyz tady vzteklina neni, tak co resit, ale prave na infekcnim (primo antirabicke centrum, vyhlasena hlavni lekarka) mi rekli, ze kdyby pes ockovany nebyl tak se automaticky posila na tu antirabickou terapii pokud jsme mene nez 50 km od jakekoli casti hranice republiky…no toto nam nastesti nehrozi, jsem rada, ze v ockovaku je vse jak ma byt. ale prave me prekvapilo, ze by na proti-vzteklinovou terapii pokousaneho cloveka automaticky vazali i kdyz zde vyskyt vztekliny pry neni - uz si s nami chteli domlouvat i terminy, nez jsem jim stihla rict, ze pes ockovany je a ze ho i zname + ze mame ockovak k dispozici. Na netu jsem cetla, ze vetsinou se terapie automaticky v CR nenasazuje ale Dr. na infekcnim to brala jako hotovou vec, ze pokud pes neni ockovan tak terapie automaticky nastupuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama