Pokoušet se o záchranu, návrat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
martymarty81
Nováček 10 příspěvků 22.05.19 16:18
pokoušet se o záchranu, návrat?

Bude to asi trochu delší příběh. Je mi 38. Byl jsem s přítelkyní 5 let… poznali jsme se na internetu, nejdřív jsme měli vztah na dálku, každý víkend-jednou u mě jednou u ní. Jsme stejná pracovní profese, máme společné zájmy, prakticky jako když potkáte dvojníka:) podobný vkus, životní rytmus… Byl to můj sen, potkat někoho kdo dělá stejné věci a i profesně, paráda… Ona zatím pracovala pro někoho jiného, napadlo mě, aby si rozjela podnikání díky mojí firmě, pomalu bez rizik, investic…a po dvou letech jsem jí začal do firmy začleňovat, a byl jsem připraven jí udělat spolumajitelkou…po svatbě… Požádal jsem jí o ruku, souhlasila. Její rodina se nestýka, jen s rodiči… žadné tety, prarodiče… moje rodina se naopak stýká, ikdyž bydlíme 90km od sebe, pravidelně se vídáme. Mít kompletní rodinu je skvělý, podle mě. Měli jsme jí rádi. Po 3 letech, jí kamarádka vyšplouchla s bydlením, tak proč se nepřestěhovat ke mně, zázemí, práce, peníze, vše zaručeno. Bydleli jsme v malém bytě, koupili jsme dům/sice na úvěr, ale koupili… a plánovali. Hypotéku jsem platil já… Vše se zdálo být ideální, postupně se ale začaly objevovat scény, že firma není ještě její(svatba zatím nebyla), že když se na ní vykašlu, tak kam půjde…podotýkám, že měla všecky výhody jako šéf firmy, ale žádnou právní odpovědnost… a začala se divně chovat k mým rodičům - nikdy jí v ničem neradili, do ničeho nekecali… prostě se sem tam stavili na kafe(bydlí 90km daleko)… nebo pomoct na zahradě, štípání hodně dřeva je spíš mužská záležitost, nebo vození kamenů, s další chlapskou rukou to jde líp. Bylo mi celkem líto, když se moji rodiče jednou zvedli a odešli, protože se cítili nechtění. Nebyli u nás pečení vaření, já naopak trávil spostu času a dovolených s jejíma rodičema… myslím že setkávat se a udržovat kontakty v rodině je dobré. S přítelkyní jsme absolvovali tři dovolené po sobě a já si myslel, že to tak bude napořád. Každý má chyby, ale v mojem věku už neřeším prkotiny…vždycky jsem nějakou krizi zažehnal… utíkání od problému na mě není. A jednoho krásného dne jsem byl postaven před hotovou věc, že končí, z ničeho nic, že chce peníze z firmy a potom mi přepíše dům, kam nedala ani korunu. Samozřejmě si to vypočítala na dvojnásobek než byla skutečnost, slovo jsem dodržel, peníze dostala…a já dům. Byl na mě přizván právník, byl jsem nahráván na diktafon…a já jen plnil co si přála. žádné podrazy… Víte i po hodně měsících mi to je líto, je mi líto že to tak zazdila(nebylo to kvůli jinýmu chlapovi…) zdůvodnění řekla, že nemám přestřiženou pupeční šňůru, jenže já se vypracoval sám, bez rodičů, od nuly…a daleko od nich. To že se rádi vídáme/a ne 7× týdně mi nepříjde nic s pupeční šňůrou. Navíc jsem víc času strávil s jejíma rodičema než s vlastníma… mrzí mě to, chybí mi ty hezké věci, a mám pocit, že už nikoho, kdo se mnou bude podnikat věci nepotkám… nejsem na partnerské hry, lži…scény, už očekávám stabilitu… s tím jak jsem dopadl, si ale připadám jak starej vůl, hodnej ňouma… a ještě mám furt tendence to nějak slepit dohromady. Každý dělá chyby, ale pro mě ten vztah byl posvátný.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Králičice
Extra třída :D 13417 příspěvků 22.05.19 16:21

Na lepení musí být dva..

Demi
Závislačka 3942 příspěvků 22.05.19 16:25

Ona měla o společném životě zřejmě jinou představu, která nekorespondovala s tvojí, a tak prostě udělala tlustou čáru. Bez ohledu na to, jak fajn lidi jsou tví rodiče a tvá rodina zvyklá žít v pospolitosti. Ona takto třeba žít nechtěla.

ontar
Ukecaná baba ;) 1768 příspěvků 22.05.19 16:28

Zachraň bez ohledu na férovost tolik majetku, kolik je to možné a vyraz jí ze života…a ber to, jako poučení a už nikdy nepřeváděj na cizí ženskou žádný majetek i kdyby vrkala, jako holubička…

zoidberg
Extra třída :D 13004 příspěvků 22.05.19 16:33

Opravdu chceš něco zachraňovat, když na tebe poslala právníky a vzala ti půl domu? 8o

Demi
Závislačka 3942 příspěvků 22.05.19 16:35

A ještě bych možná dodala, že z její strany tam asi ani žádná velká láska nebyla.

martymarty81
Nováček 10 příspěvků 22.05.19 16:36

…žít nechtěla, čekal bych nějakou diskuzi, všecko se to prakticky zvrtlo po vánocích 2017/2018… byla u svých rodičů sama, ale vrátil se už někdo jiný…

Demi
Závislačka 3942 příspěvků 22.05.19 16:42
@martymarty81 píše: …žít nechtěla, čekal bych nějakou diskuzi, všecko se to prakticky zvrtlo po vánocích 2017/2018… byla u svých rodičů sama, ale vrátil se už někdo jiný…

Vidíš, pro tebe byl ten vztah posvátný, pro ni ne. Dej si chvíli čas na to, abys získal nějaký nadhled a mohl pak jít dál. Konec vztahu má nějaké fáze a ty jsi zrovna v té, kdy se snažíš v té situaci vyznat a hledat nějaké důvody. Nech to proběhnout, dopřej si oddech a pak si najdi holku, která s tebou bude chtít vytvořit kvalitní, vyvážený, ne účelový vztah.

helekoukej
Kecalka 204 příspěvků 22.05.19 16:43
@Demi píše:
A ještě bych možná dodala, že z její strany tam asi ani žádná velká láska nebyla.

Souhlasím…možná jen další zlatokopka, která si hodného chlapa omotala kolem prstu.

Já taky na rodinu nedám dopustit a to mi bude brzy 30 let. Prostě rodiče máme jen jedny a to, že jsme dospělí nám nedává důvod se nestýkat, nepovídat si atd.
Holčina byla hloupá a nevážila si tě…Proč takovou chceš zpátky? Víš, co by jiná baba za to dala? Za takového chlapa…Život jde dál tahle ti za to nestojí. :nevim:

BrnackaM
Kecalka 365 příspěvků 22.05.19 16:58

@martymarty81 To jí tam někdo vrážel nějaké klíny do hlavy. Těžko takto hodnotit, ale jak už někdo výše napsal, na lepení musí být dva. Zkoušel ses s ní o tom bavit, probrat možnosti, získat její perspektivu, proč najednou zahodí po 5 letech vše? Jen kvůli tomu, že se víc vídáš s roiči?

Na druhou stranu, dokážeš si představit, že byste se dali znovu dohromady? Svou rodinu budeš určitě chtít dál vídat, za chviku byste řešili to stejné znovu. Každý máme jiné návyky, ale ten druhý je musí nějakým způsobem akcepovat (pokud to není úplně patologické). Možná dobře, že se vše projevilo ještě dříve, než byla svatba, děti…

martymarty81
Nováček 10 příspěvků 22.05.19 16:59

Zpátky, protože jsem vůl… předsavuju si coby, kdyby… děti by běhaly po zahradě,…

martymarty81
Nováček 10 příspěvků 22.05.19 17:03

Ja už jsem se s ní nebavil… a neřešil, vyslechl si podmínky, splnil, tečka… ani jsem neútočil, nebo naschvály… vlastně jsem jen koukal co se děje

arinecka
Kelišová 6367 příspěvků 22.05.19 17:06

@martymarty81 Chápu že tě to všechno mrzí, ale věř tomu že bez ní ti bude líp. Sice jsi přišel o peníze, ale zůstala ti rodina. Určitě časem potkáš ženu, která ti tohle všechno vynahradí a na tuhle zlatokopku si už ani nevzpomeneš.

Uživatel je onlineOu
Echt Kelišová 7692 příspěvků 22.05.19 17:32

1. najdi si právníka.
2. ne- fakt ji nechceš zpátky.
3. nejspíš má někde někoho jiného, perspektivnějšího, už jistého a proto odešla.

To že ten, který je opuštěn si nějakou dobu uvědomuje daleko více ti pozitivní stránky, co byly ve vztahu, než ty negativní, které opouštějícího vedly k rozchodu je běžné. Ale tohle fakt není férová ženská a evidetnně to že se nestýká se svými blízkými má svoje důvody.

A teda je daleko trvanlivější pro partnerství nemíchat ho s byznysem.

Držím palce, ať se zlomené srdce zahojí co nejdřív a ta příští, ať je hodná a férová.

AloisR
Stálice 61 příspěvků 22.05.19 17:43

Jj právník určitě vyhodnotí jestli se s tím dá něco dělat. Po dobrém to asi nepůjde. Jsi zaslepený a nějakou dobu nebudeš racionálně uvažovat ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama