Pokožka zničená kortikoidovou mastí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

rsisa
Kecalka 458 příspěvků 07.03.18 09:17
Pokožka zničená kortikoid.mastí

Prosím o radu - syn měl dlouho ošetřovanou kůži ( ekzém) v podpaží kort. mastí, pokud se mazalo dobré, při vynechání masti ekzém, mast nasazena a tak stále dokola cca půl roku. nyní má úplně poškozený kožní filtr, kůže bývá až do krve, má v kůži trhlinky a mokvá.
Pomohl Imazol, vysušil, jenže musíme třikrát denně namazat, pokud nenamažem, okamžitě se objeví mokvání a trhlinky ( značně bolestivé).
Co dál?? Kožní nepomihla, nyní sláva jdeme k jinému lékaři, ale mám pocity beznaděje..

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Vercsi148
Kecalka 178 příspěvků 07.03.18 09:25

Ja obvykle mažu ekzém mastí ze sadla a marihuany a pomáhá, nicméně teď se to rozjelo nějak hodně a přiznám se, ze jsem to namazala pityolem a pomohlo, a do do toho promazávám modrou indulonou a občas dám i meruňkový olej a včera už to měla dobré…
Jinak to měla taky rozpraskané a ještě si to škrabala, takže rozškrabané…

Kakika
Extra třída :D 14746 příspěvků 07.03.18 09:29

@rsisa a jaký je důvod té neplechy? Kortikoid zklidní, ale nevyřeší. Syn měl suché ruce. Začali jsme mazat hydratačním krémem. Udělali se mu krvavé trhlinky, mazali jsme více. Čím více jsme mazali, tím horší to bylo. Až jsme došli na kožní. Vyfasovali kortikoidní mast na zažehnání toho nejhoršího a informace, že hydratací jsme kůži poškozovali víc a víc. U nás šlo o atopický ekzém. Dostali jsme doporučení na Excipial protect a hlavně nemazat ničím hydratačním. Můžu říct, že ten Excipial nám začal tak hezky zabírat, že jsem mazala kortikoidy jen první dva dny.

Ale nevím, co má tvůj syn. Nevím, jestli by na mokvající záležitostí nebyl excipial horší (asi tak jako u nás hydratační krém). A není možné pořád jen rešit problém, ale neřešit příčinu. Snad jiný lékař poradí, jak se o to místo starat tak, aby nebylo potřeba neustále léčit. Dělali mu z toho nějaký stěr?

Pucalkovic Amina
Kecalka 409 příspěvků 07.03.18 09:31

Co vzít syna k moři? Mořská voda a sluníčko umí zázraky. My takhle léčíme syna, má atopický ekzém, a musím zaťukat, moře to vždycky cca na půl roku spraví.

Pam12
Echt Kelišová 8121 příspěvků 07.03.18 09:35
@rsisa píše:
Prosím o radu - syn měl dlouho ošetřovanou kůži ( ekzém) v podpaží kort. mastí, pokud se mazalo dobré, při vynechání masti ekzém, mast nasazena a tak stále dokola cca půl roku. nyní má úplně poškozený kožní filtr, kůže bývá až do krve, má v kůži trhlinky a mokvá.
Pomohl Imazol, vysušil, jenže musíme třikrát denně namazat, pokud nenamažem, okamžitě se objeví mokvání a trhlinky ( značně bolestivé).
Co dál?? Kožní nepomihla, nyní sláva jdeme k jinému lékaři, ale mám pocity beznaděje..

Bohužel te asi nepotěším. Mě byly jako malé také nasazeny kortikoidy. Dodnes mám v místech, kde se mazalo, zjizvenou kuzi. :(

anonymni_prezdivka
Kecalka 331 příspěvků 07.03.18 09:44

Kortikoidy na půl roku? To je dost průser… Ale tady asi moc odborníků nebude. Sama píšeš, že jdete k novému doktorovi, tak prostě vydržte k němu.
Jinak souhlasím s příspěvkem výše - sádlo a do něj marihuanu.

Jirka_765
Ukecaná baba ;) 1556 příspěvků 07.03.18 09:58
@rsisa píše:
:nevim: jak víš, že to je z kortikoidů? Tam je spíše problém, že to má v podpaží a paří se mu to. Podle mě, když mu to budeš mazat často, tak mu to bude mokvat a může pak mít zánět kůže. :( Je potřeba, aby to bylo pod kontrolou kožních lékařů. Ale např. při balneofototerapii se používá kombinace dehtových mastí a modrého světla. A nebo jeďte k moři. 8) :dance:

beeerush
Zasloužilá kecalka 767 příspěvků 07.03.18 10:09

Moje zkušenost z kožního je děsná. Dceři se kolem 2 let objevil AE, ve stadiu kdy už měla ránu živou a do masa, jsem na nátlak rodiny šla na kožní, kde jsem dle očekávání vyfasovala kortikoidy, na otázku, jestli se to nedá řešit jinak, přišla rezolutní odpověď, že rozhodně ne. Ještě se doktorka zeptala, jestli jsem nepozorovala, že dceru něco dráždí, mojí odpovědi, že ano, že jí dělá špatně červená barva na oblečení se arogantně vysmála.
Byl to běh na opravdu dlouhou trať, kdy jsem musela všechno prát pouze v hypoalergenním prášku, bez aviváže, oblečení pouze 100% bavlněné, stylem pokus omyl jsme zkoušeli vynechávání potravin, značně to zlepšilo výrazné omezení cukru a rozhodně pomohly detoxikační čaje z bylinné lékárny podle starých receptů a určitě i delší pobyt u moře jí udělal dobře. A samozřejmě neustálé promazávání, musíš vyzkoušet, co vám udělá nejlíp, my vyzkoušeli snad všechny krémy na trhu a snese jedině Biodermu, Excipial zhoršoval, ale to je přesně ono-je to o zkoušení, musíš vypozorovat, co mu dělá dobře a co ne, je to hodně individuální.
Pro povzbuzení-AE jí zcela vymizel, dokonce je v plaveckém klubu a bez problému.
Držím palce a přeji hodně sil :hug:

rsisa
Kecalka 458 příspěvků 07.03.18 10:10

Když namažu mastným, tak mokvá..když mažu Imazolem, zink. mastí či jiným barérovým krémem se zinkem, tak ok, dokud mažu. Pakliže neošetřuji ničím, krvavé prasklinky a mokvání. Čili Excipial je super na promazání suché kůže, v našem případě ne. Moře nyní nereálné, navíc voda mu způsobuje okamžité zhoršení. No, uvidím, co ten nový kožní..

beeerush
Zasloužilá kecalka 767 příspěvků 07.03.18 10:14
@Jirka765 píše: :nevim: jak víš, že to je z kortikoidů? Tam je spíše problém, že to má v podpaží a paří se mu to. Podle mě, když mu to budeš mazat často, tak mu to bude mokvat a může pak mít zánět kůže. :( Je potřeba, aby to bylo pod kontrolou kožních lékařů. Ale např. při balneofototerapii se používá kombinace dehtových mastí a modrého světla. A nebo jeďte k moři. 8) :dance:

Ještě jsem nenapsala to hlavní, kortikoidy jsem nepoužila, protože tu kůži to opravdu zničí, ale z toho nevěš hlavu, zkus na to jít jinak, určitě se to povede. A co se toho mokvání týče, dcera to měla na vnitřní straně stehen a v nejhorší fázi i na genitálu, mazat se to musí pořád, mokvat to nebude, ale chce to opravdu vybrat, co na to zabere. Zkoušeli jsme i mast od Hádka a nepomohla, pak jsem jí věnovala kamarádce pro syna a tomu naopak pomohla velmi, opravdu musíš za investovat a zkoušet a vydržet

Verun83
Echt Kelišová 7885 příspěvků 33 inzerátů 07.03.18 12:16

A to ma co? Atopicky ekzem nebo kvasinku? Kozari jsou neschopni, musis patrat a zjistovat sama. Kortikoidy jsou cesta do pekel. Coz sis mela zjistit driv. Chudak dite.
Doporucuju na fb skupinu atopicky ekzem a protikvasinkova dieta rady tipy… Nebo tak nejak. Hodit foto, poradi. Mas non toxic domacnost? Ma to i jinde na tele? Krom kortikoidu si vyzkousela co?

Verun83
Echt Kelišová 7885 příspěvků 33 inzerátů 07.03.18 12:18
@anonymni_prez­divka píše:
Kortikoidy na půl roku? To je dost průser… Ale tady asi moc odborníků nebude. Sama píšeš, že jdete k novému doktorovi, tak prostě vydržte k němu.
Jinak souhlasím s příspěvkem výše - sádlo a do něj marihuanu.

Co mokva se nesmi promastovat.

Pam12
Echt Kelišová 8121 příspěvků 07.03.18 12:23
@beeerush píše:
Ještě jsem nenapsala to hlavní, kortikoidy jsem nepoužila, protože tu kůži to opravdu zničí, ale z toho nevěš hlavu, zkus na to jít jinak, určitě se to povede. A co se toho mokvání týče, dcera to měla na vnitřní straně stehen a v nejhorší fázi i na genitálu, mazat se to musí pořád, mokvat to nebude, ale chce to opravdu vybrat, co na to zabere. Zkoušeli jsme i mast od Hádka a nepomohla, pak jsem jí věnovala kamarádce pro syna a tomu naopak pomohla velmi, opravdu musíš za investovat a zkoušet a vydržet

já u kluka taky po svých zkušenostech na atopák kortikoidy nedala. Nám doktor nejdřív doporučil vyzkoužet, jestli ho nedráždí nějaké jidlo a zjistili jsme, že mu to dělá UM. přešli jsme na jinou značku a po půlroce trápení najednou ekzem pryč. u kamarádky byl zas dráždivý faktor u tčtyřletého kakao

Verun83
Echt Kelišová 7885 příspěvků 33 inzerátů 07.03.18 12:25
@rsisa píše:
Když namažu mastným, tak mokvá..když mažu Imazolem, zink. mastí či jiným barérovým krémem se zinkem, tak ok, dokud mažu. Pakliže neošetřuji ničím, krvavé prasklinky a mokvání. Čili Excipial je super na promazání suché kůže, v našem případě ne. Moře nyní nereálné, navíc voda mu způsobuje okamžité zhoršení. No, uvidím, co ten nový kožní..

Ja bych ti doporucila drags imun. Jsou to bylinne kapky, i na vnitrni uziti. Jsou na viry, bakterie, kvasinku, atd. Detem jsem takhle vylecila mokvajici loziska behem par dni. Staci kapka a vetrit do mista, nechat vsaknout. Chvili to stipe, ale 1000% lepsi a ucinejsi nez kortikoidy. Rana se zatahne, prestane svedit, udela se strup. Pak teda hlidat, aby se nestrhl. Pokud strhne, opakovat. Pokud je to moc suche, mazala jsem okoli konopnym balzamem od saloosu. Zkus se vyhnout vsem tem lekarenskym ropnym kremum. Co nejmin chemie. Ve vsem.

beeerush
Zasloužilá kecalka 767 příspěvků 07.03.18 16:56
@Verun83 píše:
Ja bych ti doporucila drags imun. Jsou to bylinne kapky, i na vnitrni uziti. Jsou na viry, bakterie, kvasinku, atd. Detem jsem takhle vylecila mokvajici loziska behem par dni. Staci kapka a vetrit do mista, nechat vsaknout. Chvili to stipe, ale 1000% lepsi a ucinejsi nez kortikoidy. Rana se zatahne, prestane svedit, udela se strup. Pak teda hlidat, aby se nestrhl. Pokud strhne, opakovat. Pokud je to moc suche, mazala jsem okoli konopnym balzamem od saloosu. Zkus se vyhnout vsem tem lekarenskym ropnym kremum. Co nejmin chemie. Ve vsem.

Dobrý typ, kapky vůbec neznám.
A k těm ropným krémům, chápu, jak to myslíš, ale to je to, co už jsem výše psala, lékárenské ropné krémy bych nezatracovala, chce to prostě zkoušet. Dceři jsem to mazala všem možným, 100% přírodní krémy to dost zhoršovaly a nakonec jsme skončili u Biodermy, ve kterém je myslím taky ropa, ale lepší mazat tím a být bez AE než používat něco, co ti nesedí, byť by to mělo být lepší a přírodní…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Dětské hrnečky pro 1 000 maminek. Získejte ten svůj!

Máme pro vás unikátní akci. Philips Avent rozdává maminkám na eMiminu 1 000... číst dále >

Poradna: Život v manželově domě je peklo

Vy podáte dotaz, my vám na e-mail pošleme odpověď s praktickými tipy. Rady... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Čerešňákové a Ditmara: Chtěla být jako Maláčová, ale chyběl jí Bakala

Za dva roky v čele České Miss se jim podařilo něco, co se zdálo být nemožné.... číst dále >

Čeho se pašeračka Tereza bojí? Vyhýbá se odpovědi na bývalého právníka

Pašeračka Tereza změnila před více než měsícem advokáta a s pomocí nového... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rakovina číhá i tam, kde ji nečekáte. V kávě, podprsence nebo na grilu

Ročně v Česku zemře na rakovinu více než 27 tisíc lidí. Drží se tak na druhém... číst dále >

Sedmdesátiletá Mexičanka čeká dceru. Bude nejstarší matkou na světě

Sedmdesátiletá Mexičanka je zřejmě nejstarší těhotnou ženou na světě. Maria... číst dále >

Reklama