Pokračování PN nebo uschopnění

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.19 17:56
Pokračování PN nebo uschopnění

Ahoj, rada bych se zeptala, jestli mate někdo zkušenosti s přechodným ukončením neschopenky, hlavně jak moc je to finančně nevýhodné. Jsem krátce po neúspěšném KET, nyní budu měsíc čekat na nové kolo IVF a et a řeším, jestli ukončit neschopenku nebo pokračovat. Přece jen je to téměř 6 týdnů, které by bylo zbytečně strávit doma, na druhou stranu vzhledem i k finanční zátěži IVF bych na tom nerada byla až moc škodná. :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.19 18:08

Ještě doplním, ze dovolená mi už skoro žádná nezbývá, takže tou to řešit už nemůžu

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67842 příspěvků 30.08.19 18:15

Ten dotaz myslíš vážně? 8o

Nina.Praha
Kecalka 329 příspěvků 30.08.19 18:18
@Anonymní píše:
Ahoj, rada bych se zeptala, jestli mate někdo zkušenosti s přechodným ukončením neschopenky, hlavně jak moc je to finančně nevýhodné. Jsem krátce po neúspěšném KET, nyní budu měsíc čekat na nové kolo IVF a et a řeším, jestli ukončit neschopenku nebo pokračovat. Přece jen je to téměř 6 týdnů, které by bylo zbytečně strávit doma, na druhou stranu vzhledem i k finanční zátěži IVF bych na tom nerada byla až moc škodná. :nevim:

A kde prosím tě pracuješ, že potřebuješ PN na KET a na celé IVF??? 8o 8o 8o v jaderném ústavu s plutóniem? :mrgreen:

lachtanice86
Echt Kelišová 9000 příspěvků 30.08.19 18:29

A proč by si jako měla pokračovat v pn?

Lucie1906
Kecalka 440 příspěvků 30.08.19 18:31
@Anonymní píše:
Ahoj, rada bych se zeptala, jestli mate někdo zkušenosti s přechodným ukončením neschopenky, hlavně jak moc je to finančně nevýhodné. Jsem krátce po neúspěšném KET, nyní budu měsíc čekat na nové kolo IVF a et a řeším, jestli ukončit neschopenku nebo pokračovat. Přece jen je to téměř 6 týdnů, které by bylo zbytečně strávit doma, na druhou stranu vzhledem i k finanční zátěži IVF bych na tom nerada byla až moc škodná. :nevim:

Ahoj a co děláš za práci? Záleží na tom, že kdybys otěhotněla šla bys na neschopenku? Pokud ano tak na ní zůstaň, opravdu se nevyplatí ukončit nemocenskou s za měsíc zase na ní nastoupit. Přesně to se stalo mě, nastoupila jsem po nemocenské zpátky do práce a v den nástupu jsem otěhotněla, takže nemocenská mi teď jede zase od začátku :D no jo no, kdo to mohl vědět :D jako ono se to nezdá ale to je rozdíl 4000 :pocitac:

Shinky90
Stálice 83 příspěvků 32 inzerátů 30.08.19 18:33

Já během dvou IVF cyklů a celkové době roku šla na PN přerušovaně 3×, nejdéle jsem teď, kdy jsem konečně těhotná a chci zůstat doma až do konce. :lol: Ale vždy, když jsem měla mezi transfery pauzu, ať už kvůli čemukoliv, tak jsem se vracela do práce a finančně mi vychází nemocenská víceméně pořád stejně, i když samozřejmě teď ta poslední je nejmenší, ale nedělá to takový rozdíl. Podle mě je lepší se vrátit do práce, když můžeš, už proto, že nevíš, kolik pokusů Tě ještě bude čekat, než se to povede, určitě budeš chtít být doma i během těhotenství a na nemocenské nemůže být člověk nekonečně, tak aby ses pak s bříškem nemusela vracet do práce. :kytka:

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1273 příspěvků 30.08.19 18:35

Jakoze 6 tydnu na neschopence, kdyz vam absolutne nic neni a neni potreba byt doma?

mroe
Neúnavná pisatelka 16258 příspěvků 30.08.19 18:35
@Lucie1906 píše:
Ahoj a co děláš za práci? Záleží na tom, že kdybys otěhotněla šla bys na neschopenku? Pokud ano tak na ní zůstaň, opravdu se nevyplatí ukončit nemocenskou s za měsíc zase na ní nastoupit. Přesně to se stalo mě, nastoupila jsem po nemocenské zpátky do práce a v den nástupu jsem otěhotněla, takže nemocenská mi teď jede zase od začátku :D no jo no, kdo to mohl vědět :D jako ono se to nezdá ale to je rozdíl 4000 :pocitac:

A kdyz hned neotehotni, tak bude na neschopence dalsi mesice a mesice?

bobulka88
Kecalka 428 příspěvků 30.08.19 18:39

@mroe a pak bude resit prodlouzeni Pn po vycerpani davek, to tu uz taky bylo.

Lucie1906
Kecalka 440 příspěvků 30.08.19 18:42

@mroe já byla půl roku, no a co? Pracuji v jiném městě než bydlím, musela jsem minimálně 5× za měsíc chodit na gynekologii, ohledně léčby neplodnosti a folikulometrii. Nikdy jsem předem nevěděla kdy přesně na další prohlídku budu muset jít, tudíž jsem si nemohla naplánovat směny do předu (12ctky, ranní, noční, v domově pro seniory ) v práci za mě měli nahradu, a představte si, že v práci mi řekli že mám na nemocenské zůstat, protože moc dobře věděli že jsem pro ně časovaná bomba, a jak už jsem psala výše, když jsme pak nastoupila zpátky protože se mi nedařilo otěhotnět, v den nástupu jsem otěhotněla, a šla znovu na nemocenskou. Takže se stalo přesně to čeho jsme se všichni báli, oni že boudou muset hledat náhradu a já že pojedou nemocenskou zase od začátku.

Ginuš
Hvězda diskuse 38775 příspěvků 30.08.19 18:45

Ahoj, jak to vychází finančně netuším, ale šla bych do práce. Vem si, že pak IVF dalších x týdnů doma - mě teda nikdo při stimulaci nenabízel PN a to jsem 5× potratila. Mám za sebou 4IVF a byla jsem doma až po ketu na dovolené a pak až rizikáč, bohužel u mě fakt rizikáč. Vybírala jsem si taky hodně přesčasové hodiny, ale chápu, že to nejde všude

mroe
Neúnavná pisatelka 16258 příspěvků 30.08.19 18:51
@Lucie1906 píše:
@mroe já byla půl roku, no a co? Pracuji v jiném městě než bydlím, musela jsem minimálně 5× za měsíc chodit na gynekologii, ohledně léčby neplodnosti a folikulometrii. Nikdy jsem předem nevěděla kdy přesně na další prohlídku budu muset jít, tudíž jsem si nemohla naplánovat směny do předu (12ctky, ranní, noční, v domově pro seniory ) v práci za mě měli nahradu, a představte si, že v práci mi řekli že mám na nemocenské zůstat, protože moc dobře věděli že jsem pro ně časovaná bomba, a jak už jsem psala výše, když jsme pak nastoupila zpátky protože se mi nedařilo otěhotnět, v den nástupu jsem otěhotněla, a šla znovu na nemocenskou. Takže se stalo přesně to čeho jsme se všichni báli, oni že boudou muset hledat náhradu a já že pojedou nemocenskou zase od začátku.

No a nic, ale kdybys nakonec otehotnenela behem PN, tak ti za rok skonci podpurci doba, v dobe tehotenstvi…kdyz pominu fakt, ze se nekdo nestydi takhle zneuzivat PN (mozna k ni nebyl duvod ani v tom tehotenstvi), moc bych chtela videt doktora, ktery bude rad zduvodnovat, proc jsi tak dlouho doma, v podstate porad s tim samym.

Lucie1906
Kecalka 440 příspěvků 30.08.19 18:58

@mroe Mám skvělého doktora jak obvodního tak gynekologa, a ano budu žádat o prodloužení. Když jsem pracovala poctivě jsem platila jak zdravotní tak sociální a nevidím důvod proč bych když to potřebuju nemohla na tu nemocenskou jít. Bohužel ne každý má takovou práci kde mu vyhoví a pustí na půl dne z práce pryč. Kdybych seděla někde v kanclu pár bloku od gyndy tak si na tu gyndu o pauze skočím ale bohužel.

splendis
Zasloužilá kecalka 606 příspěvků 30.08.19 19:07

@Lucie1906 přesně tak a hlavně nechápu jak někoho muže pohoršovat to, že je někdo na neschopence. Je to snad každého věc

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama