Pokračování těhotenství po chemické interrupci

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1
23.5.22 10:20

Pokračování těhotenství po chemické interrupci

Dobrý den,

našel by se tu někdo, kdo podstoupil chem. interrupci, která byla neúspěšná a poté přehodnotil situaci a chtěl pokračovat v těhotenství? Bohužel, na internetu se nedá téměř nic najít. Zajímalo by mě, jak velké rizika jsou ohledně poškození plodu, co případně může způsobit za potíže, když byla požita chem. látka na ukončení a plod se přesto vyvíjí.
U lékaře je kontrola až za 8dní a do té doby chceme zjistit co nejvíce informací, abychom mohli učinit racionální rozhodnutí.

Zároveň prosím o zdržení se moralizovaných komentářů, už takto je naše situace velmi psychicky náročná a když neznáte celý příběh, nesnažte se soudit. Myšleno v tom nejlepším možným způsobem.

Budeme rádi za každou informaci, která nám bude přínosná a vnese o něco více světla do těchto náročných dní.

Mockrát děkuji, mějte se co nejlépe a buďte šťastní :srdce: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
692
23.5.22 10:24

Zajděte na genetickou konzultaci a tam s odborníkem proberte možná rizika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4490
23.5.22 10:49

Já myslím, že toto bude tak raritní situace, že na to žádné statistiky nebudou. A i kdyby byly, tak to bude s tak malým vzorkem, že to stejne bude k ničemu. Třeba doktor bude mít nějaké info, ale ani to vám přesně neřekne, jeslti a co to způsobilo zrovna vašemu dítěti. Nejspíš budete muset počkat aspoň na první screening a tam se uvidí. A je milion různých věci, ktere se stejně před porodem poznat nedají. A další milion, který se poznají až v průběhu života.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37319
23.5.22 10:57

Našla jsem, že po první piluli většinou nedojde k usmrcení plodu, proto se dávají 2 až 3 podle typu léku.
A že pokračování těhotenství je vysoce rizikové.
Promiň, ale měli jste si to rozmyslet dřív.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2373
23.5.22 12:42

Já teda zkušenosti ani info nemám. Ale bála bych se tak vad, že bych raději po tomto těhotenství ukončila a ani nečekala do 1. genetiky.
Ani v těhotenství se nemusí všechno ukázat a velká část se ukáže až na 2. screeningu, kde máš větší pravděpodobnost, že miminku něco bude a já bych s takovým rizikem mrtvé miminko rodit prostě nechtěla.
Byla bych stejně celé těhotenství ve stresu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.5.22 14:45

Kamarádka byla na klasické interrupci. Která se ovšem minula účinkem a má doma 3letého klučíka. Zdravého. O chemické vám nedokážu povědět nic. Ale určitě bych to konzultovala. U té chemické jde o to, že se lékem zastaví vyživování plodu a ten by měl zaniknout. Poté se podají látky na kontrakce. Pokud to prcek přežil, nejspíš tu bude s vámi. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
68
25.5.22 21:04

Toto je jediné, co jsem na netu našla. :nevim:
Myslím ale, že reálná šance, aby se narodilo zdravé dítě, je minimální. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat