Pokračovať alebo vycúvať zo vzťahu skôr ako bude neskoro?

11.8.13 17:27

Pokračovať alebo vycúvať zo vzťahu skôr ako bude neskoro?

Ahojte, som tu nová a potrebovala by som sa zdoverit s mojimi problémamy? Niekedy ich nevidím ako problémy, inokedy áno :D Mam krátky vzťah s 1 chlapom, prvé tyždne boli krásne, boli sme spolu aj 5× za týždeň, perfektne sme si sadli, aj v komunikacii, rozumovo a potom aj v posteli. No a potom mi povedal, že ma dieta - bábo. S ex neboli zobratí, bola to nahoda po pár mesiacoch ( ona brala tabletky)..skúšali to 100×, ale išli od seba, lebo nevedeli spolu existovať. Úprimne bol to šok, lebo som myslela, že je to ten „ON“, po nevydarených vzťahoch niekto „bezproblémový“..ale povedala som si, že to musim skúsiť, keď všetko ostatné bolo super, deti nemam, ale mám ich rada, tak si hovorím, všade je niečo, aby som neskôr nelutovala,, ale potom som si prečítala všetky možné diskusie na modrom konikovi aj tu o nevlastnych deťoch, bývalých partneroch a teda odvtedy mám v hlave tie najrôznejšie scenáre..neviem asi to moc riešim, viem, že každý vzťah je iný, ale určite to bude iné, ako keď sú partneri bezdetní. Asi hlavne o pochopení, láske a tolerancii.
Druhá vec je, že po tom 1vom mesiaci sme spolu čoraz menej - tento týžden 1× na obed a pár hodín cez víkend - má vela práce a vie, že ma trochu zanedbáva a zmení to - jeho slová :D.
Tretia vec je, že bývame od seba cca 60km, v budúcnosti by sa 1 musel stahovat a on nechce (ani sa mi nedivím, lebo stavia dom a je naňho hrdý),ale ja by som musela meniť prácu (on nie, robi na ŽL a cestuje denne), mám tu celú rodinu, kamarátov..
A teda neviem pokračovať a nechať volný priebeh ale ako dlho? Alebo to teraz skončiť, ale na to by som nemala asi, lúbim ho a nezabudnem na to, aké to bolo krásne a ako sme si „sadli“..keby som nebola v určitom veku:)) tak to neriešim až takto moc, ale nechcem strácať veľa času, snaď chápete ako to myslím, chcem sa usadiť, mať rodinu. Preto som pri výbere partnera už náročnejšia a viac zvažujem..i keď nikdy nevieme, čo život v budúcnosti prinesie..
Ja by som bola aj ochotná, ak bude všetko klapať, sa presťahovať, meniť prácu, spoznať malú atď, ale neviem či sa chcem opäť prispôsobovať len ja..tiež ak to nevyjde, sa budem sťahovať späť, znova hladať prácu?..keby bol aspoň viac so mnou a necítila sa byť často sama, lebo potom len premýšlam a premýšlam a asi mne na škodu :lol:
Ten príspevok je asi trochu zmatený, ale ani som nenapísala všetko čo som chcela, mám z toho vzťahu skrátka zmiešané pocity..a chcela som sa hlavne asi vykecať.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

napresdrzku
11.8.13 17:56

Když to s dítětem nezkusis, nebudeš vědět :-D Jedno je k seznámení ještě v pohodě, já mám tři :-D

• Nahlásit
  • Citovat
11.8.13 18:01

3 nevlastné? Tak do toho by som nešla to viem:-) ono teraz mi asi najviac vadí tá samota..stale robí, buď práca alebo na done.
Ak nám vztah vydrží, určite to s malou skusim:-) a snad aj ona so mnou :) to si naozaj myslim, žeby mohlo byť fajn, ale tie diskusie ma totalne vydesili, to je pravda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1918
11.8.13 18:01

Tak kdyz pracuje na ZL, tak treba kazdy den dojizdet 60km si treba nemuze casove dovolit a co si budeme povidat, zadarmo to taky neni. Existuji telefony.Tak v tydnu volat a vikendy travit spolu. Po pul roce bych se rozhodla, jestli mi ten chlap stoji za stehovani.
Ja se za manzelem stehovala po 3mesicni znamosti 100km. Taky ma dite z predchoziho manzelstvi (tenkrat 7 lete). Jsme spolu temer 11 let a mame dalsi 2 deti.
Tak si dobre vyber :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.8.13 18:06

Janet9 - no nie je to lacné, to viem, ale on ani tie víkendy čas nemá, teraz tak 1 popoludnie..som s ním 3 mesiace, tiežsom si hovorila, že max do konca roka sa musím rozhodnúť, čo som ochotná dať do vzťahu..to bude záležať aj od chlapa samozrejme :) a on cestuje kade tade, aj 200km ide keď má zákazku, ide skôr o ten čas..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1918
11.8.13 18:15

@holubickaTT Ono je to tezky, kdyz si na sebe musi vydelavat. Nebude delat, nebudou penize. Ted se mu treba vyskytlo vic zakazek najednou a on si to nemuze dovolit odrict. Ale teda ten jeden den v tydnu by si cas udelat mohl. Muj manzel chodi do prace 6-7 dni v tydnu.
A podle toho co pises, tak asi ani ty za nim nemuzes prijet, kdyz porad cestuje. Leda byste cestovali spolu. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.8.13 18:23

Cez týždeň nie a vikend príde on, ale len na deň max, lebo robí okolo domu..ja viem, že neskôr toho bude menej a je rád, že má prácu, i keď vela, môže prisť mesiac, kedy nebude nič..som asi moc netrpezlivá :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4144
11.8.13 18:44

Jsem na tom obdobně jako ty. Mám přítele on má dítě já dítě..Bydlí sice jen 30km daleko, ale vůbec na sebe nemáme čas..buď je v práci nebo něco jiného..pořád jsem sama, ale máme naše smsky a voláme si. A když jsem sama taky přemýšlím a pak mě napadají jen hrozné věci a on mi vždy říká prosím tě nepřemýšlej :roll: sám říká, že tomu mám dát čas..a volný průchod…tak uvidím..ale ta samota je hrozná..jinak je to super chlap.. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.8.13 18:47

@madanga Ten noj hovorí to isté :lol: volný priebeh a uvidím ako nám bude spoku super :) inak mi voláva cca 3× denne, aj keď len na chvílu..ake ty dieťa máš, bude pre teba asi jednoduchšie aj prijať to jeho plus aj vieš ako deti zabaviť a postarať sa, narozdiel odo mňa..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4144
11.8.13 18:48

A pokud si myslíš, že jinak ten muž za to stojí..nechej tomu volný průběh a ono se to vyvrbí samo…jak zjistila já nic se nedá uspěchat asi..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.8.13 18:48

A proste ani telefonat, ani net nenahradí osobný kontakt..a takto na začiatku vzťahu by som ho chcela viac :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.8.13 18:49

Zatial si to myslím :) inak by som na to kašlala a neriešila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
801
11.8.13 18:50

Tak děti nejsou nemoc, nemusí to být až takový problém. Záleží hodně na dospělosti a rozumu všech zúčastněných (včetně matky jeho dcery). Dlouho a opatrně bych tuto stránku věci zkoumala! A dala bych si - být tebou - velký pozor na svoji touhu hnízdit a biologické hodiny, které by mohly vést k tomu, že přehlédnu leccos podstatného…
Jinak pokud máš už teď pocit, že se vídáte málo, tak pak věz, že partner, který se o dítě zodpovědně stará, bude mít vždy méně času než ten, kdo dítě nemá. Nová žena mýho ex teď na to tvrdě naráží, ačkoli předem věděla, do čeho jde.
No a nepodceň finanční stránku - bude opravdu schopen uživit všechny své děti včetně tebe na mateřské a rodičáku?
Takže za mě - flintu bych do žita ještě neházela, ale byla bych velice opatrná a racionální.
Hodně štěstí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4144
11.8.13 18:51
@holubickaTT píše:
@madanga Ten noj hovorí to isté :lol: volný priebeh a uvidím ako nám bude spoku super :) inak mi voláva cca 3× denne, aj keď len na chvílu..ake ty dieťa máš, bude pre teba asi jednoduchšie aj prijať to jeho plus aj vieš ako deti zabaviť a postarať sa, narozdiel odo mňa..

já mám 8letou dceru a on 5letýho syna..jen ten syn bydlí na slovensku a bere si ho asi 2krát do roka na 2 měsíce..naši děcka si spolu rozumějí a dcera ho přijala a on ji ale s jeho synem občas zápasíme, tím jak ho vvidí málo nechává mu volnost a on mi někdy řekne slova která mě mrzí..a pak i mého přítele..a omlouvá se mi za něho…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.8.13 18:58

@Lomikára ďakujem za reakciu:) ja mám ootrebu hniezdiť tak za 2-3roky, keď príde „povestna“ 30tka :D. Viem, že ho bude menej len pre nás 2och, to tiež spracovávam, o peniaze sa nebojím..hlavne preto, že keby som rodila zajtea, mám peniaze na uživenie, i keby som bola na to sama myslím:)
Zvažujem všetko a radšej popredu ako o 2 roky, keď to bude pre všetkých tažšie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama