Pokračovat ve vztahu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.18 08:19
Pokračovat ve vztahu?

S přítelem jsme spolu skoro tři roky. Začátky jak už všude i u nás byly velice krásné, něžné, plné harmonie, sem tam nějaká hádka, zkrátka jak už to ve vztahu bývá zvykem. Zhruba před rokem jsme spolu začali bydlet. Přítel měl každý den uvařeno, vypráno a všechny věci co ke starání se o muže patří. Když se nad tím teď zamyslím, asi jsem si nastavila laťku docela vysoko. Po roce bydlení mi přijde, že jsem skoro na vše sama, nevím, je to možná jen můj pocit. Mluvila jsem s přítelem o tom, že by mi mohl trochu více pomoci, přeci jen má práce v třísměnném provozu trochu víc unavuje a tím nechci říci, že má přítel lehkou práci, to ne, v každé práci je přeci něco. Ano, občas sám od sebe povrchově poklidí, ale tím to hasne. Když jsem mu říkala, že by mi kolikrát mnohem víc pomohlo, kdyby vysál, nebo vytřel, nebo alespoň vynesl koš, který je třeba už druhý den plný a jeho to prostě nenapadne. Co já bych dala za to, kdybych přišla jeden den z práce a čekala na mě třeba večeře nebo nákup v lednici.. Nechci po něm, aby zastával v domácnosti místo ženy, ale aby měl snahu sám od sebe něco udělat a né mít všechno pod nosem. Tolikrát jsme o tom mluvili a vždy mu to vydrželo jen chvíli. Nicméně je to asi čtvrtý měsíc, kdy si začínám říkat, zda s ním ještě chci plánovat budoucnost, mít děti a podobně. Koupili jsme nemovitost, kterou máme na půl a jen co jsem začala říkat, že bych tam něco chtěla jinak než on, začal si myslet, že jsem vychcaná a že mi jde jen o majetek. Nechápu, co ho k tomuhle vedlo (nejsem z těch, co si za sebe nechávají hodně věcí platit a jsou náročné), ale ublížilo mi to a od té doby se to všechno nějak táhne. Už to není takové, že by přišel domů jen tak mě objal a řekl jak se měl, ani já už k němu tak necupitám, jako dříve a on si svou chybu uvědomuje, ale i tak neřekl, že by si to dál nemyslel. Tohle není vše, co se za ty čtyři měsíce odehrálo, už nemám náladu s ním ani spát, i když bych tak chtěla, mám v sobě nějaký blok a prostě nevím co s tím vším mám dělat. Možná si za to všechno můžu sama, nevím. Jak byste se v této situaci zachovaly vy?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.18 08:29

Já bych se o něj nejspíš přestala starat. Sama jsem takového přítele měla. Takového, který jen bral a nedával. Ale já se s ním hned rozešla, tohle není chlap pro život. Co až přijdou děti, to ti k celé domácnosti přibude ještě péče o ně a zblázníš se. Teď mám doma chlapa, který vaří, uklízí, kupuje mi jen tak dárky, jeho prioritou je rodina. Záleží na tobě, jak chceš žít ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.18 08:31
@Anonymní píše:
Já bych se o něj nejspíš přestala starat. Sama jsem takového přítele měla. Takového, který jen bral a nedával. Ale já se s ním hned rozešla, tohle není chlap pro život. Co až přijdou děti, to ti k celé domácnosti přibude ještě péče o ně a zblázníš se. Teď mám doma chlapa, který vaří, uklízí, kupuje mi jen tak dárky, jeho prioritou je rodina. Záleží na tobě, jak chceš žít ;)

Nemůžu říct, že by byl lakomý, to ne. Říkám si ale, že když už s ním nedokáži ani normálně spát, je něco hodně špatně.

terien
Echt Kelišová 8119 příspěvků 11.09.18 08:33

Předně bych si přestala myslet, že hodnota ženy se posuzuje podle množství uvařeného jídla a počtu vypucovaných metrů. Bože vy jste svobodní, bezdětní a ty se tu kasáš jaká jsi hospodyňka :roll: to je možná úctyhodné u babičky v důchodu. Kdybys byla lepší milenka než služka tak bys třeba neřešila proč vám to teď neklape.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.18 08:41
@Anonymní píše:
Nemůžu říct, že by byl lakomý, to ne. Říkám si ale, že když už s ním nedokáži ani normálně spát, je něco hodně špatně.

Nejsi jeho máma, aby ses o něj musela starat. Pokud toho není sám schopný, není ještě připravený na vztah. Když jsme se seznámili s manželem, žil ve spolubydlení a tedy, musel si vše obstarat sám. Po půl roce jsme se sestěhovali a on to samé dělal a dělá i doma. :nevim: Dělá vše kromě žehlení :lol: A nemusím se o nic prosit. Jak přišli děti, ještě více pomáhá. A to jsme je měli brzy. Manžela vrstevníci ještě studují a žijí pravým studentským životem :lol: Jste spolu pár let a už máš k němu jakýsi blok. Nejsi šťastná…dokud v tom nejsou děti, neztrácela bych čas s někým, kdo si mně neváží…

Kubula.K
Závislačka 4611 příspěvků 11.09.18 08:42
@terien píše:
Předně bych si přestala myslet, že hodnota ženy se posuzuje podle množství uvařeného jídla a počtu vypucovaných metrů. Bože vy jste svobodní, bezdětní a ty se tu kasáš jaká jsi hospodyňka :roll: to je možná úctyhodné u babičky v důchodu. Kdybys byla lepší milenka než služka tak bys třeba neřešila proč vám to teď neklape.

To zni, jako ze je spatna milenka?? 8o To mi nikde nevyplynulo.

Jestli chces, aby se voc podilel na domacnosti, mozna by chtelo sednout si spolu a ujasnit si, co je vlastne doma za praci. Pravdepodobne to ani presne nevi. Pak se dohodnout, co z toho si vezme na starost, idealne neco, co sam potrebuje, napr. nakupovat nebo prat. Snazila bych se, aby nemel na starost veci typu umyt koupelnu, protoze to se da v podstate odsouvat donekonecna.

Kdyby to nefungovalo, sla bych od toho. Mam starosti dost, nepotrebuju jeste nekoho prevychovavat.

Korela chocholatá
Kecalka 397 příspěvků 11.09.18 08:45
@terien píše:

Možná tě to překvapí, ale my svobodní a bezdětní máme rádi uklizeno, dokud to jde a zvládáme být i dobré milenky. :*

Zakladatelko, nevím, jak ti poradit, ten můj nádobí taky neumyje. Já mám pocit, že někteří muži ten nepořádek nevidí? :nevim: Ale já jsem na pořádek moc velkej pedant, nejsi taky? Takže se o domácí práce radši starám já a přítel o ostatní věci jako auto, kutilství doma, a ty jiné mužské práce. Když snížíš očekávání, budeš šťastnější. :oops:
PS: vyndej plnej sáček z koše a dej jo před dveře a řekni, ať ho vynese cestou do práce třeba. :P

terien
Echt Kelišová 8119 příspěvků 11.09.18 08:47
@Kubula.K píše:
To zni, jako ze je spatna milenka?? 8o To mi nikde nevyplynulo.

Jestli chces, aby se voc podilel na domacnosti, mozna by chtelo sednout si spolu a ujasnit si, co je vlastne doma za praci. Pravdepodobne to ani presne nevi. Pak se dohodnout, co z toho si vezme na starost, idealne neco, co sam potrebuje, napr. nakupovat nebo prat. Snazila bych se, aby nemel na starost veci typu umyt koupelnu, protoze to se da v podstate odsouvat donekonecna.

Kdyby to nefungovalo, sla bych od toho. Mam starosti dost, nepotrebuju jeste nekoho prevychovavat.

No dobrá milenka asi nebude když s ním nechce spát :nevim:

terien
Echt Kelišová 8119 příspěvků 11.09.18 08:49
@Korela chocholatá píše:
Možná tě to překvapí, ale my svobodní a bezdětní máme rádi uklizeno, dokud to jde a zvládáme být i dobré milenky. :*Zakladatelko, nevím, jak ti poradit, ten můj nádobí taky neumyje. Já mám pocit, že někteří muži ten nepořádek nevidí? :nevim: Ale já jsem na pořádek moc velkej pedant, nejsi taky? Takže se o domácí práce radši starám já a přítel o ostatní věci jako auto, kutilství doma, a ty jiné mužské práce. Když snížíš očekávání, budeš šťastnější. :oops:
PS: vyndej plnej sáček z koše a dej jo před dveře a řekni, ať ho vynese cestou do práce třeba. :P

Proti tomu žádná, ale když od začátku čapla hadr a lítala s ním jak zběsilá tak proč on by se namáhal? A teď, když jí to přestává bavit tak se diví, že on se k ničemu nehrne. Může si za to z velké části sama, mohli mít od začátku uklizeno společnými silami. Chybama se člověk učí no :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.18 08:49
@Korela chocholatá píše:
Možná tě to překvapí, ale my svobodní a bezdětní máme rádi uklizeno, dokud to jde a zvládáme být i dobré milenky. :*Zakladatelko, nevím, jak ti poradit, ten můj nádobí taky neumyje. Já mám pocit, že někteří muži ten nepořádek nevidí? :nevim: Ale já jsem na pořádek moc velkej pedant, nejsi taky? Takže se o domácí práce radši starám já a přítel o ostatní věci jako auto, kutilství doma, a ty jiné mužské práce. Když snížíš očekávání, budeš šťastnější. :oops:
PS: vyndej plnej sáček z koše a dej jo před dveře a řekni, ať ho vynese cestou do práce třeba. :P

Mám ráda pořádek, ale úplně naklizeno taky mít nemusím, to spíš přítel je tak zvyklý z domu a já hloupá hned od začátku najela na takový režim, jako byl zvyklý.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27399 příspěvků 11.09.18 08:51
@Anonymní píše:
Přítel měl každý den uvařeno, vypráno a všechny věci co ke starání se o muže patří.

tak jestli jsi to od počátku pojala tak, že když má tebe, nemusí se o nic starat, tak co se teď divíš?
O tebe jako o ženu bylo taky tak vzorně postaráno, jak se o ženu žijící s mužem patří?

Korela chocholatá
Kecalka 397 příspěvků 11.09.18 08:56
@terien píše:
Proti tomu žádná, ale když od začátku čapla hadr a lítala s ním jak zběsilá tak proč on by se namáhal? A teď, když jí to přestává bavit tak se diví, že on se k ničemu nehrne. Může si za to z velké části sama, mohli mít od začátku uklizeno společnými silami. Chybama se člověk učí no :nevim:

To rozhodně souhlasim, jen s tou dobrou milenkou mi to přišlo mimo, že to s tím nesouvisí. :think: I kdyby byla jako Mata Hari, tak když se jí zprotivil, chápu, že s ním nechce spát.

@Anonymní píše:
Mám ráda pořádek, ale úplně naklizeno taky mít nemusím, to spíš přítel je tak zvyklý z domu a já hloupá hned od začátku najela na takový režim, jako byl zvyklý.

Ježíši tyhle „zvyklý z domu“ to ti nezávidím. Hloupá nejsi, prostě jsi chtěla ukázat, jak ti to v domácnosti jde, to úplně chápu. :lol: Jen jestli chyba nebude ještě dál. Můj přítel na pořádek (klasický pořádek jo, ale ne na moje čisto :lol: ) z domova právě zvyklý moc není, resp není zvyklý uklízet, nikdo po něm nic nechtěl, maximálně jednou týdně nějaký úklid. Výsledek, že mám bordeláře, za to může jeho maminka, není to tak i u vás? :D

tininas
Ukecaná baba ;) 1173 příspěvků 11.09.18 08:57
@Anonymní píše:
S přítelem jsme spolu skoro tři roky. Začátky jak už všude i u nás byly velice krásné, něžné, plné harmonie, sem tam nějaká hádka, zkrátka jak už to ve vztahu bývá zvykem. Zhruba před rokem jsme spolu začali bydlet. Přítel měl každý den uvařeno, vypráno a všechny věci co ke starání se o muže patří. Když se nad tím teď zamyslím, asi jsem si nastavila laťku docela vysoko. Po roce bydlení mi přijde, že jsem skoro na vše sama, nevím, je to možná jen můj pocit. Mluvila jsem s přítelem o tom, že by mi mohl trochu více pomoci, přeci jen má práce v třísměnném provozu trochu víc unavuje a tím nechci říci, že má přítel lehkou práci, to ne, v každé práci je přeci něco. Ano, občas sám od sebe povrchově poklidí, ale tím to hasne. Když jsem mu říkala, že by mi kolikrát mnohem víc pomohlo, kdyby vysál, nebo vytřel, nebo alespoň vynesl koš, který je třeba už druhý den plný a jeho to prostě nenapadne. Co já bych dala za to, kdybych přišla jeden den z práce a čekala na mě třeba večeře nebo nákup v lednici.. Nechci po něm, aby zastával v domácnosti místo ženy, ale aby měl snahu sám od sebe něco udělat a né mít všechno pod nosem. Tolikrát jsme o tom mluvili a vždy mu to vydrželo jen chvíli. Nicméně je to asi čtvrtý měsíc, kdy si začínám říkat, zda s ním ještě chci plánovat budoucnost, mít děti a podobně. Koupili jsme nemovitost, kterou máme na půl a jen co jsem začala říkat, že bych tam něco chtěla jinak než on, začal si myslet, že jsem vychcaná a že mi jde jen o majetek.Nechápu, co ho k tomuhle vedlo (nejsem z těch, co si za sebe nechávají hodně věcí platit a jsou náročné), ale ublížilo mi to a od té doby se to všechno nějak táhne. Už to není takové, že by přišel domů jen tak mě objal a řekl jak se měl, ani já už k němu tak necupitám, jako dříve a on si svou chybu uvědomuje, ale i tak neřekl, že by si to dál nemyslel. Tohle není vše, co se za ty čtyři měsíce odehrálo, už nemám náladu s ním ani spát, i když bych tak chtěla, mám v sobě nějaký blok a prostě nevím co s tím vším mám dělat. Možná si za to všechno můžu sama, nevím. Jak byste se v této situaci zachovaly vy?

Ahoj.

Problém je sice v úklidu, ale nemyslím si, že je to ta hlavní potíž.

Co je skutečný průšvih, je to, že Tě začal podezírat z nějakého „zlatokopectví“, což podle Tvého vyjádření není pravda.

Rozhodně bych se spíš zaměřila na tento zádrhel ve vztahu, protože neumyté nádobí a neutřený prach je proti tomu prkotina.

Osobně bych si s člověkem, který o mně takto smýšlí, nedokázala představit budoucnost.

Hodně sil v dalším životě.

Příspěvek upraven 11.09.18 v 08:59

Kubula.K
Závislačka 4611 příspěvků 11.09.18 08:58
@terien píše:
No dobrá milenka asi nebude když s ním nechce spát :nevim:

Muze bejt nejlepsi milenka na svete, ale kdyz se k ni chova blbe, spat s nim asi nebude chtit, ne?

terien
Echt Kelišová 8119 příspěvků 11.09.18 09:07
@Kubula.K píše:
Muze bejt nejlepsi milenka na svete, ale kdyz se k ni chova blbe, spat s nim asi nebude chtit, ne?

A proč se k ní chová blbě? Protože ona po něm najednou chce něco, co celou dobu nechtěla a on se staví na zadní a je hnusnej.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Oscarový Michael Caine v českém filmu Jan Žižka. Jaký je jeho příběh?

Když byl ještě dítě, chodil často do kina, kde ho napadlo, že se stane... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >