Reklama

Pokreslená stěna pastelkou...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

klorane
Ukecaná baba ;) 1820 příspěvků 09.08.10 11:24
pokreslená stěna pastelkou...

maminky,prosím o pomoc,syn v nestřežené situaci pokreslil zeď pastelkou,máme klasicky vymalováno,takže stěna umyvatelná není,…nemáte nějaký fígl jak čmárance odstranit ???ikdyž se obávám že asi není pomoci,… děkuji všem …

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

dagmar10
Závislačka 3799 příspěvků 2 inzeráty 09.08.10 11:34

Napiš k tomu datum a máš krááásnou památku :lol: Já to tak mám místo obrazu v obýváku :lol:

Sylvajs
Závislačka 2769 příspěvků 09.08.10 11:38

klorane -to znám…zkoušela jsem to suchou houbičkou vydrbat,ale bylo to moc silně vyryté pastelkou…ani přetřít barvou co je na stěně to nešlo… :-) takže asi tak…

Marťanka1
Kecalka 365 příspěvků 09.08.10 11:43

Taky bych z toho udělala záměrnou kreslicí tabuli :-)

Pokud to není moc vyryto a výraznou barvou, trošku pomůže (kromě zatření další vrstvou) voda + štěteček a jakoby tu barvu na zdi kolem rozředit a rozpatlat tak, že čmárance vlastně zamaluješ (podařilo se mi jako první pomoc nad pohovkou, kde mi malý maloval modrou dřevěnou kostičkou, není skoro poznat)

Shaniah
Stálice 93 příspěvků 09.08.10 11:44

Ahoj,

pastelky jdou castecne vygumovat…a proto deti potom pokreslily stenu cokoladovou casti tatranky. Zkusila bych tu gumu.

S.

klorane
Ukecaná baba ;) 1820 příspěvků 09.08.10 11:45
dagmar10 píše:
Napiš k tomu datum a máš krááásnou památku :lol: Já to tak mám místo obrazu v obýváku :lol:

to je hezký,.....to mě nenapadlo…ale asi to neprojde…

mati
Ukecaná baba ;) 1748 příspěvků 09.08.10 11:46

jestli je na stěna bílá, tak to pak můžeš zkusit přemáznout opravným lakem (kupovala jsem lahvičku tuším od pritt-henkel v kauflandě, ale měli by to mít v každém papírnictví) já tak opravovala přesahy na zdi od nátěru jasnou a odolnější barvou - ale nedělala bych to pokud byste chtěli někdy malovat barevně - ty odolnější to překryjou, ale nevím jak by to dopadlo přemalovat to jen světlou natónovanou :nevim:

Příspěvek upraven 09.08.10 v 11:48

klorane
Ukecaná baba ;) 1820 příspěvků 09.08.10 11:47
Marťanka1 píše:
Taky bych z toho udělala záměrnou kreslicí tabuli :-)Pokud to není moc vyryto a výraznou barvou, trošku pomůže (kromě zatření další vrstvou) voda + štěteček a jakoby tu barvu na zdi kolem rozředit a rozpatlat tak, že čmárance vlastně zamaluješ (podařilo se mi jako první pomoc nad pohovkou, kde mi malý maloval modrou dřevěnou kostičkou, není skoro poznat)

tak kreslící tabuli máme,stojí metr od pokreslené zdi…takže další tabule nehrozí a ještě jednu máme venku,…no vyryté to sice není ale čmrkanců je tam dost.....

klorane
Ukecaná baba ;) 1820 příspěvků 09.08.10 11:48
mati píše:
jestli je na stěna bílá, tak to pak můžeš zkusit přemáznout opravným lakem (kupovala jsem lahvičku tuším od pritt-henkel v kauflandě, ale měli by to mít v každém papírnictví) já tak opravovala přesahy na zdi od nátěru jasnou a odolnější barvou - ale nedělala bych to pokud byste chtěli někdy malovat barevně - ty odolnější to překryjou, ale nevím jak by to dopadlo přemalovat to jen světlou natónovanou :nevim:

stěnu máme oranžovou,no zkusím tu gumu,v nejhorším případě se to nějak vymaluje,…

klorane
Ukecaná baba ;) 1820 příspěvků 09.08.10 11:49

guma nezabrala… :evil:

Marťanka1
Kecalka 365 příspěvků 09.08.10 11:54

jaj :cry:
Vyzkoušej postupně všechny metody a nakonec dej společný podpis obou autorů nádherného díla moderního impresionismu :-) Další vymalování, na tmavší odstín oranžové, nebo dokonce červené, to jistí :-)
Ta vaše kreslicí tabule je buď moc malá, nebo špatně umístěná :roll:

MarketaJ
Závislačka 4242 příspěvků 09.08.10 12:16

Mně zase dcera v návalu kreativnosti pomalovala zeď křídama na chodník, takže máme lehce narůžovělou zeď. :lol:

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 09.08.10 12:22

Někde jsem četla cosi o střídce chleba, ale nevím, jestli to nebylo jenom na zašpiněnou zeď :think:

Pak už jedině dát kolem toho rám a přilepit papírek se jmény a datem, jak v galerii :lol:

Zizalka
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 09.08.10 12:33

Taky si děti v pokoji hezky vymalovaly…

Sice jen tužkou na oranžovou stěnu, ale zato dost velkou plochu.
Dlouho jsme to tak měli a pak jsem se naštvala a znova to přemalovala, ale jen tu část. Naštěstí jsme ještě měli schované zbytky barvy.

Kromě toho si počmárali dřevěný stolek i židličky. Teď už z toho snad vyrostli, tak uvidím, co bude provádět ten nejmladší. :-)

onionka
Ukecaná baba ;) 1797 příspěvků 09.08.10 12:42

hehe JENOM pastelkou? :-D
U nás to byla pastelka, s voskovkou a lihovou fixou dokupy :-D no nepomohlo nic, dělali jsme rekonstrukci, a všude i malovali, takze jedine, jestli vám zbyla barva z malování, nebo jestli máte bílou, tak přetřít… nic jinýho nepomůže, pokud nejsi smířený s flekama místo pastelek.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

V rodině Štikových jsou na nože, matka a dcera se nesnášejí kvůli kočce

Na konci září si Ornella Koktová posteskla, že její matka Monika Štiková... číst dále >

Britové mají nový idol. Proč Harry s Meghan nahradili Williama a Kate?

Od svatby prince Harryho a Meghan Markle neřeší Britové nic jiného než tuhle... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >